iWork: Tabulky v Numbers

numbers

Balík kancelářských programů iWork se dočkal na konci roku 2013 zásadního upgradu. Nově nabízí na MacOS X i iOS možnost pracovat s dokumenty automaticky přenášenými přes iCloud. V tomto kurzu si ukážeme, jak na tabulky pomocí Numbers a to jak na Macu, tak i na iPadu.

 

Co Vás čeká?

Těšte se na praktický workshop, na kterém se naučíte snadno, rychle a elegantně pracovat se svými tabulkami v Numbers. Předvedeme si tento program jak pod MacOS X, tak i pod iOS a vysvětlíme si, jak tyto dva světy propojit. Díky tomuto kurzu budete se svými tabulkami pracovat vždy efektivně bez ohledu na to, zda budete sedět u počítače či tabletu. Konkrétně se zaměříme na:

  • Uživatelské rozhraní na MacOS X i iOS
  • Práci se šablonami, vzorci, grafy a obrázky
  • Sdílení tabulek přes iCloud, mail a další služby
  • import/export do formátu MS Excelu či PDF a CSV
  • Tisk

Celý  workshop bude probíhat formou diskuze mezi lektorem a účastníky kurzu. Lektor bude mít iPad i Mac připojený k velké obrazovce tak, aby každý pohodlně viděl všechny prezentované postupy a aplikace. Zároveň budou moci účastníci pracovat souběžně s lektorem na svých zařízeních.

icloud_hero

Jak bude workshop probíhat?

Zapomeňte na nudné teoretické přednášky a PowerPointové prezentace. Budeme společně pracovat, diskutovat a vše si budete moci vyzkoušet v praxi. Cílem workshopu je předvádět konkrétní postupy, využití konkrétních aplikací a vychází z mnohaleté každodenní praxe lektora. Společně projdeme jednotlivá nastavení, ovládací panely, naučíme se efektivně pracovas s Numbers. K tomu jako bonus si budete moci vyzkoušet nejrůznější příslušenství a doplňky.

Uprostřed výukového bloku uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

 

jbrezinaKdo je lektorem?

Lektorem workshopu je Honza Březina, certifikovaný trenér Applu (ACT), zkušený lektor, profesionální fotograf, obrovský fanda Applu a cestovatel. Honza se Applu věnuje již více jak deset let a jistě jej znáte například jako jednoho z protagonistů nejznámnějšího českého Apple videocastu Digit. Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

Co budete potřebovat?

Na workshop doporučujeme přinést svůj vlastní Mac a iPad pokud je máte k dispozici a chcete přímo s lektorem postupy procvičovat. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti. Stačí základní schopnost ovládat iOS.

Pokud vlastního Maca nemáte nebo jej nechcete přenášet, tak Vám jej zapůjčíme. Stačí v registraci zaškrtnout, že budete našeho Maca potřebovat.

 

Kde, kdy a za kolik?

  • 14. října 2015 od 14 do 17 hodin v našich prostorách Zborovská 66, Praha 5 Smíchov. Kapacita workshopu je omezena na maximálně 8 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 1590Kč.
  • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2490Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

 IMG_1001

Doporučené a navazující kurzy

 

Přihlášení na workshop:

Přihlášení na workshop

* takto označená pole jsou povinná