Fotoexpedice Bolivie 2017

Fotoexpedice Bolivie 2017

Opět se vracíme do nádherné, barevné a panenské Bolívie. Čekají nás dva týdny putování jihoamerickou krajinou Bolívie a Chile, hory, jezera, indiáni a samozřejmě velké množství zvířat. Přijměte pozvání na unikátní fotografickou expedici do nejbarevnější části Jižní Ameriky.

Základní informace


Termín : 25. srpna až 6. září 2017  (13 dní)
Běžná cena: 119 000 Kč
Počet účastníků: 7 fotografů + 2 lektoři (přijímáme přihlášky)
Doprava: letecká, na místě minibusy a terenní vozy
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, 3x oběd, 3x večeře, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle programu
Zaměření: krajina, příroda, streetphoto
Fyzická náročnost: vyšší – pěší výšlapy do 10 km/den s možností přizpůsobit fyzické kondici, část expedice probíhá v nadmořské výšce kolem 4 000 m.

Lektor

David Maják

Zkušený cestovatel a milovník jižní Ameriky. Pro Davida se stala jižní Amerika osudem, tráví zde větší část roku, našel zde svou životní partnerku a průvodcování po jižní Americe je pro něj i obživou. Má skvělé znalosti místní kultury, historie i místopisu.
Milan Fischer

Milan Fischer

Milan se specializuje zejména na fotografování krajin. Procestoval na dvě desítky zemí, má za sebou řadu výstav a jeho snímky se mohou pochlubit neopakovatelnou světelnou atmosférou. S námi byl například v Austrálii a na Madeiře, bude mít na starost zejména práci se širokoúhlým objektivem, s hloubkou ostrosti v krajině a kompozicí obrazu u krajinných celků.

 

Kam se vydáme


Naše cesta začne příletem do Santa Cruz a hned nato se přesuneme do nejkrásnějšího města Bolivie Sucre. Vydáme se na vyhlášený indiánský trh do městečka Tarabuco. Navštívíme také Potosí a i městečko Uyuni nedaleko solné pláně. Užijeme si největší solnou plán světa Salar de Uyuni. Čeká nás i návštěva přírodní rezervace Aduerdo Avaroa a oblast čtyř jezer, zkamenělý strom Arbol de Piedra nebo Laguna Colorada a Laguna Verde. Vydáme se i do ospalého městečka San Pedro de Atacama v Chile. Obdivovat budeme i nejvýše položené gejzíry světa El tatio a přes Calama již zamíříme do Santiago de Chile.

 

Co je dobré vědět o Bolivii/Chile?

Naše cesta protne řadu různých oblastí s velmi rozmanitou nadmořskou výškou. Čekají nás teploty kolem 20-ti stupňů. Nicméně ve výše položených oblastech je potřeba počítat s nižšími ranními teplotami.

Do cílové oblasti není potřeba žádné očkování. Každý účastník v ceně expedice zahrnuto velmi kvalitní komplexní cestovní pojištění.

Místní kuchyně je velice pestrá a chutná. Základ tvoří zelenina a oblíbené jsou i kuřecí vývary. Místní obyvatelé jsou většinou velice vstřícní, přátelští a otevření fotografování.

Elektrické napětí je 110 V – americký typ zásuvek (nutný adaptér)

 

Co obsahuje základní cena fotoexpedice

Základní cena této expedice je stanovena na 119 000 Kč

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků, transfery, doprava automobily na místě, ubytování se snídaní, 3x oběd, 3x večeře,  komplexní cestovní pojištění “Sbaleno za poznáním” od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby českého průvodce a lektora po celou dobu pobytu.

Cena neobsahuje: stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k produktům a možnosti pojištění s Vámi rádi probereme.

 

PŘÍPLATKOVÉ SLUŽBY

V případě zájmu Vám zajistíme jednolůžkový pokojupgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám cestu upravíme přesně podle Vašich představ.

 

Podrobný program

DEN 1  (25. 8. 2017)

Odlet z Prahy.

DEN 2 (26. 8. 2017)

Po příletu v ranních brzkých hodinách se přesuneme do hotelu. Po odpočinku nás čeká přelet do hlavního města Sucre. Univerzitní městecko, příjemné klima a spousta bílých koloniálních staveb, např. klášter La Recoleta, katedrála, Casa de la Libertad, kde byla podepsána bolívijská nezávislost, dále úžasné muzeum textílii etnických skupin jako Tarabuco či Jalq’a.

 

DEN 3 (27. 8. 2017)

Ráno se vydáme na výlet na nedělní trh do indiánské vesnice Tarabuco, kam se sjíždějí místní domorodci z celého okolí, aby prodali nebo nakoupili nejen ovoce a zeleninu, ale také zvířata nebo ponča. Kromě výhodného nákupu je to úžasná podívaná. Odpoledne nás čeká prohlídka nejkrásnějšího města Bolívie – Sucre, které je dodnes živým muzeem bohaté španělské aristokracie. Večer fakultativně návštěva folklorního představení s možností focení. Na něm se představují taneční soubory v barevných krojích z celé Bolívie.

 

DEN 4 (28. 9. 2017)

Ráno budeme mít individuální volno v Sucre, poté se přesuneme do Potosí,  kdysi nejlidnatějšího město světa plného koloniálních domů, 35 kostelů a bohatých stříbrných dolů. Odpoledne je naplánovaná exkurze k dolům u hory Cerro Rico.

 

DEN 5 (29. 8. 2017)

Potosí, prohlídka bývalé mincovny Casa de Moneda, poté se přesuneme do městečka Uyuni nedaleko solné pláně. Čeká nás prohlídka starých parních lokomotiv a vagonů na tzv. Cementerio de trenes. Ubytování v hotelu ze soli

 

DEN 6 (30. 8. 2017)

Čeká nás největší solná pláň na světě Salar de Uyuni, zastávka ve vesničce Colchani nedaleko sopky Tunupa. Velkou zajímavostí je ostrov Incahuasi, na kterém roste až 6000 kaktusů, některé až do výšky 6 metrů.

 

DEN 7 (31. 8. 2017)

Vydáme se do přírodní rezervace Eduardo Avaroa oblastí čtyř jezer (Caňapa, Hedionda, Chiar Khota a Onda) kolem činné sopky Ollagüe (5865 m) přes opuštěnou vesnici Julaca s vlakovým nádražím jako na Divokém západě. Užijeme si focení neskutečných scenérií a při tom pozorování zvěře včetně až 3 druhů plameňáků a divokých vikuní v oblasti s nadmořskou výškou přes 4000 metrů

 

DEN 8 (1. 9. 2017)

Vavštívíme jeden z nejizolovanějších koutů planety, mj. známý „zkamenělý strom“ Arbol de piedra, gejzíry, fumaroly a jezera Laguna Colorada a Laguna Verde, kolem vulkánu Licancabur (5960 m) přejedeme do ospalého kouzelného městečka San Pedro de Atacama v Chile.

 

DEN 9 (2. 9. 2017)

Ráno nás čeká výlet do údolí Yerbas Buenas se zastávkou u petroglyfů a Duhového údolí (Valle de Arcoiris) plného úžasných barev, poté návrat do San Pedro de Atacama a odpočinek. Odpoledne výlet do pouštní oblasti Salar de Atacama k solnému jezeru Chaxa, kde lze pozorovat několik druhů ptactva včetně plameňáků, cestou zastávka v zapadlé vesnici Toconao s kostelíkem s nabílenou zvonicí, večer návrat do San Pedro de Atacama.

 

DEN 10 (3. 9. 2017)

Brzy ráno se vydáme k nejvýše položeným gejzírům na světě – El Tatio (4320 m), budeme pozorovat kouřící fumaroly a gejzíry v ranním oparu v pozadí s vulkány, snídaně, možnost koupání v termálních bazéncích s vodou 35 ̊C. Cestou zpět se zastávíme v zapadlé indiánské vesničce Machuca s koloniálním kostelíkem. Po návratu do San Pedro de Atacama odpočinek. Odpoledne nás čeká prohlídka místního kostela a přilehlých uliček s výhledem na majestátní sopku Licancabur a následně výlet do údolí Valle de la Luna – písečné duny, barevné skály a úžasný západ slunce

.

DEN 11 (4. 9. 2017)

Přesuneme se do města Calama a následně přeletíme 1500 km na jih do hlavního města Santiago de Chile. Čeká nás prohlídka města s náměstími Plaza de Armas a Plaza de la Libertad, metropolitní katedrála, prezidentský palác La Moneda a řada koloniálních budov, dále návštěva starobylé tržnice Mercado Central, případně ještě výjezd na vrchol San Cristobal, odkud je krásný výhled na město i pohoří And.

 

DEN 12 (5. 9. 2017)

Návštívíme vinařskeou oblast  spojenou s degustací, poté se již přesuneme na letiště a odletíme do Evropy

DEN 13 (6. 9. 2017)

Přílet do Prahy

 

 

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz

Přihlášení na expedici

* takto označená pole jsou povinná