Efektivní přechod na iPadOS

iPadOS

iPadOS zcela mění možnosti iPadu a jeho efektivní nasazení jako náhrady počítače. Připravili jsme speciální půldenní workshop určený stávajícím uživatelům iPadů, kteří chtějí rychle a snadno přejít na iPadOS. Kromě vysvětlení novinek se můžete těšit na naše několikaměsíční zkušenosti s testováním beta verze a praktickým nasazením v každodenním provozu. Nebudou chybět ani novinky v iPadOS 15. 

 

Co vás čeká?

Celý workshop je postaven tak, abychom si ukázali, vysvětlili a procvičili nové funkce a ovládání iPadOS. projdeme nové uživatelské rozhraní, nové ovládání, funkce, nastavení i možnosti připojení periférii. Lektor vše názorně předvede na velké obrazovce a hlavně doplní praktickými zkušenostmi z používání iPadOS. Konkrétně se budeme věnovat následujícím oblastem:

 • nové ovládání a gesta v iPadOS 15 (multitasking)
 • nový režim Soustředění
 • nové uživatelské rozhraní a jeho efektivní nastavení
 • práce s externími disky a perifériemi
 • práce se soubory a cloudem
 • novinky týkající se osobní agendy
 • Mail a Safari v novém
 • efektivní nastavení iPadOS
 • iPad a myš (trackpad)
 • nové funkce Scribble a psaní
 • propojení iPadu a Macu

Celý workshop bude probíhat formou diskuze mezi lektorem a účastníky kurzu. Lektor bude mít iPad připojený k velké obrazovce tak, aby každý pohodlně viděl všechny prezentované postupy a aplikace. Zároveň budou moci účastníci pracovat souběžně s lektorem na svých iPadech. Kurz je vhodný pro začátečníky i mírně pokročilé.

 

iPadOS 15

Jak bude workshop probíhat?

Zapomeňte na nudné teoretické přednášky a PowerPointové prezentace. Budeme společně pracovat, diskutovat a vše si budete moci vyzkoušet v praxi. Cílem workshopu je předvádět konkrétní postupy, využití konkrétních aplikací, což vychází z mnohaleté každodenní praxe lektorů. Domů odejte s maximem informací k tomu, abyste okamžitě mohli začít využívat Apple Pencil s iPadem naplno. Kurz můžete absolvovat i online pomocí platformy Zoom.

Uprostřed výukového bloku uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

 

Kdo je lektorem?

Filip BrožLektorem workshopu je Filip Brož, zakladatel a šéfredaktor magazínu iPure.cz. Dlouholetý Apple uživatel a novinář. Apple pro Filipa nikdy nebyla jen obyčejná značka nebo korporace. V mnoha ohledech se ztotožňuje se Stevem Jobsem v tom, že iPhone při správném použití nefunguje jen jako pouhý telefon, ale je to prodloužená ruka jeho života. Jeho specialitou jsou analýzy různých způsobů využití Apple zařízení, uživatelské vychytávky a dlouhé recenze.

 

 

 

Lektorem workshopu je Honza Březina, certifikovaný trenér Applu (ACT), zkušený lektor, profesionální fotograf a obrovský fanda Applu. Honza se věnuje osvětě a edukaci kolem Apple produktů řadu let, pomáhal s nasazením Apple služeb v desítkách společností. Zároveň je velice aktivním YouTuberem, který LumaFusion používá na střih svých videí na denní bázi.  Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

 

Pro koho je kurz určen?

Tento workshop je určen pro stávající uživatele iPadů, kteří chtějí maximálně využít nových možností iPadOS. Pokud si nejste jisti svými znalostmi a zkušenostmi s iPadem, doporučujeme nejprve absolvovat kurz iPad: 100% pracovní nástroj.

 

Co budete potřebovat?

Stačí vám libovolný iPad či iPad Pro. Nemusíte si předem instalovat žádné speciální aplikace, nastavovat zařízení, ani nepotřebujete předchozí zkušenost. Nemáte ještě nainstalovaný iPadOS? Nevadí! Workshop můžete absolvovat i bez toho.

iPadOS

Kde, kdy a za kolik?

 • 23. září 2020 od 9:00 do 12:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Simply Relax, Mánesova 63, Praha 2. Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 1590 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 1113 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2990 Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.