iCloud: Propojte svá zařízení

Služba iCloud umožňuje propojovat jednotlivá Apple zařízení a zcela změnit způsob práce se svými daty. Do iCloudu můžete zálohovat svůj iPhone či iPad, sdílet s jeho pomocí všechna svá data a v neposlední řadě jej můžete využít i pro spolupráci s kolegy na Windows. Jak iCloud nastavit, bezpečně a efektivně používat a které aplikace jej umějí nejlépe využít? To vše vás naučíme na našem kurzu. 

 

Co Vás čeká?

Těšte se na praktický workshop, na kterém si nejen vysvětlíme fungování iCloudu, ale zaměříme se hlavně na konkrétní scénáře z každodenního života. Lektor vás naučí, jak s pomocí iCloudu mít všechna svá data snadno a rychle k dispozici na všech svých zařízeních, jak jej využít ke sdílení či zabezpečení. Vysvětlíme si jak iCloud používat bezpečně, jaké typy dokumentů jsou a jaké nejsou vhodné pro uložení v cloudu. Konkrétně se zaměříme na:

  • Nastavení iCloudu na iOS i MacOS a napojení na AppleID
  • Propojení Kalendářů, kontaktů, úkolů a poznámek
  • Efektivní práci s dokumenty a soubory v iCloudu a iCloudDrivu
  • Aplikace využívající iCloud jako jsou iWork, MS Office, Pixelmator, 1Password
  • Sdílení fotografií, videií, dokumentů a pracovní plochy
  • Jak na sdílení s uživateli Windows
  • Jak zálohovat svá zařízení do iCloudu
  • Jak správně zajistit bezpečnost svých dat na iCloudu

Celý  workshop bude probíhat formou diskuze mezi lektorem a účastníky kurzu. Lektor bude mít iPhone, iPad i Mac připojený k velké obrazovce tak, aby každý pohodlně viděl všechny prezentované postupy a aplikace. Zároveň budou moci účastníci pracovat souběžně s lektorem na svých zařízeních. V praxi si ukážeme i využití speciálního stylusu, poznámkového bloku či mobilního skeneru.

 

iCloud

 

Jak bude workshop probíhat?

Zapomeňte na nudné teoretické přednášky a PowerPointové prezentace. Budeme společně pracovat, diskutovat a vše si budete moci vyzkoušet v praxi. Cílem workshopu je předvádět konkrétní postupy, využití konkrétních aplikací a vychází z mnohaleté každodenní praxe lektora. Společně projdeme jednotlivá nastavení, aplikace i jejich použití.

Vždy cca po hodině uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

 

jbrezinaKdo je lektorem?

Lektorem workshopu je Honza Březina, certifikovaný trenér Applu (ACT), zkušený lektor, profesionální fotograf, obrovský fanda Applu a moderních technologií. Honza se Applu věnuje již více jak deset let a jistě jej znáte například jako jednoho z protagonistů nejznámnějšího českého Apple videocastu Digit. iCloud pomáhal nasadit jak v malých, tak i středních firmách. Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

Co budete potřebovat?

Na workshop doporučujeme přinést svůj vlastní Mac a iPad pokud je máte k dispozici a chcete přímo s lektorem postupy procvičovat. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti. Stačí základní schopnost ovládat iOS a MacOS.

Pokud vlastního Maca nemáte nebo jej nechcete přenášet, tak Vám jej zapůjčíme. Stačí v registraci zaškrtnout, že budete našeho Maca potřebovat.

 

Kde, kdy a za kolik?

  • 1. června 2017 od 9 do 12 hodin v našich nových prostorech (Zborovská 66, Praha 5 Smíchov). Kapacita workshopu je omezena na maximálně 8 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 1590Kč.
  • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2490Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

 

IMG_1001

 

Doporučené a navazující kurzy