iOS 12: Zefektivněte svou práci

iOS 12

iOS 12 sice na první pohled nepřínáší mnoho designových vylepšení, avšak výrazně mění práci s iPady a iPhony. Apple se kromě stability zaměřil především na Siri a váš čas, který trávíte u obrazovek. Chcete zvýšit svoji každodenní efektivitu? Nabízíme vám praktický workshop, při kterém se naučíte využívat všech novinek iOS 12 naplno!

 

Co Vás čeká?

Naučíme vás používat iPad a iPhone efektivnějším způsobem než dosud. Ukážeme si jak zrychlit, zefektivnit a zpříjemnit každodenní používání mobilních zařízení. Kromě novinek v iOS 12 se můžete těšit i řadu méně známých funkcí a postupů, které vám zjednoduší nejen pracovní a osobní život s jablečnými zařízeními. Konkrétně se budeme věnovat následujícím oblastem:

 

 • Jak využít nové Siri zkratky a aplikaci Shortcuts
 • Jak používát funkci Čas u obrazovky
 • Jak blokovat reklamy v Safari
 • Jak zacházet s notifikacemi
 • Jaké aplikace používat pro psaní krátkých/dlouhých textů
 • Jak využít iCloud, Soubory nebo Dropbox
 • Jak zefektivnit osobní agendu
 • Jak propojit iPhone a iPad dohromady
 • Tipy a triky pro lepší osobní workflow
 • iOS zařízení jako primární počítač

iOS 10
Celý  workshop bude probíhat formou diskuze mezi lektorem a účastníky kurzu. Lektor bude mít iPad připojený k velké obrazovce tak, aby každý pohodlně viděl všechny prezentované postupy a aplikace. Zároveň budou moci účastníci pracovat souběžně s lektorem na svých iPadech.

 

Jak bude workshop probíhat?

Zapomeňte na nudné teoretické přednášky a PowerPointové prezentace. Budeme společně pracovat, diskutovat a vše si budete moci vyzkoušet v praxi. Cílem workshopu je předvádět konkrétní postupy, využití konkrétních aplikací a vychází z mnohaleté každodenní praxe lektorů.

Uprostřed výukového bloku uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

 

Kdo je lektorem?

Filip Brož
Lektorem workshopu je Filip Brož, zakladatel a šéfredaktor magazínu iPure.cz. Dlouholetý Apple uživatel a novinář. Apple pro Filipa nikdy nebyla jen obyčejná značka nebo korporace. V mnoha ohledech se ztotožňuje se Stevem Jobsem v tom, že iPhone při správném použití nefunguje jen jako pouhý telefon, ale je to prodloužená ruka jeho života. Jeho specialitou jsou analýzy různých způsobů využití Apple zařízení, uživatelské vychytávky a dlouhé recenze.

 

 

Co budete potřebovat?

Na workshop doporučujeme přinést svůj vlastní iPad či iPhone, pokud chcete přímo s lektorem postupy procvičovat. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti. Stačí základní schopnost ovládat iOS.

Pokud si nejste jistí, zda máte fungující AppleID nebo jej potřebujete vytvořit, tak přijďte 15 minut před kurzem a my Vám rádi pomůžeme.

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 8. října 2018 od 9:00 do 12:00 v prostorech Impact HUB Ostrava, Sokolská tř. 1263/24, Moravská Ostrava a Přívoz. Kapacita workshopu je omezena na maximálně 6 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 1590Kč
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2490Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

 

Doporučené a navazující kurzy

Tento kurz vyžaduje od uživatele, aby ovládal základní funkce a nastavení svého iOS zařízení. Pokud hledáte úvodní kurz, vyzkoušejte workshop iOS 12 pro začátečníky od A do Z. V případě, že chcete pokračovat ve svém rozvoji, tak doporučujeme kurz iPad: 100% mobilní kancelář.

Vaší pozornosti by také neměl uniknout workshop iPhone: efektivní pracovní zařízení, kde se dozvíte, jak používat iPhone jako primární pracovní zařízení. Tématicky blízký je i kurz Apple Watch: životní styl na maximum nebo Osobní efektivita s Apple produkty.

 

IMG_1001

 

Reference

„diky jeste jednou za skvely den. Dozvedel jsem se toho dost a myslim, ze velmi prakticky. Zbytek je denni rutina.“

Martin Daněk