iOS 16: Tipy a triky pro snadný přechod

iOS 16

Chcete se naučit využívat iPhone s nejnovějším iOS 16 opravdu naplno? Přizpůsbobit si vzhled a chování systému a načerpat praktické zkušenosti, tipy a triky od šéfredaktora Apple magazínu iPure.cz? Máme pro vás exkluzivní půldenní kurz, ve kterém vám pomůžeme vyladit iPhone opravdu naplno.

 

Co Vás čeká?

Workshop formou praktických ukázek, cvičení a konkrétních tipů prochází nová i starší nastavení v iOS 16, jeho nové funkce a zaměřuje se na tři základní tématické bloky. Zvlášť se budeme věnovat ovládání a nastavení, bezpečnosti a výkonu a spotřebě energie. Nebudou chybět tipy na řadu užitečných aplikací, příslušenství apod. Konkrétně se budeme věnovat následujícím oblastem:

 

 • jak si přizpůsobit nastavení iPhonu pro vyšší efektivitu
 • nastavení zabezpečení a využití všech ochranných prvků
 • jak přizpůsobit uživatelské prostředí, nový lock screen, obrazovky a knihovnu aplikací
 • jak ovládnout a zkrotit oznámení a komunikaci s telefonem prostřednictvím profilů Soustředění
 • správy multitaskingu, operací na pozadí, kontrola využívání datových tarifů
 • optimalizace výkonu a spotřeby energie
 • jak správně sdílet fotografie, data a používat různé komunikační platformy
 • novinky v aplikaci Mail a osobní agendě
 • novinky v oblasti Zdraví a Fitness
 • tipy pro rychlejší práci s iPadem a iPhonem

 

Celý workshop bude probíhat formou diskuze mezi lektorem a účastníky kurzu. Lektor bude mít iPhone a iPad připojený k velké obrazovce tak, aby každý pohodlně viděl všechny prezentované postupy a aplikace. Zároveň budou moci účastníci pracovat souběžně s lektorem na svých iPadech a iPhonech.

 

iOS 16

 

Jak bude workshop probíhat?

Zapomeňte na nudné teoretické přednášky a PowerPointové prezentace. Budeme společně pracovat, diskutovat a vše si budete moci vyzkoušet v praxi. Cílem workshopu je předvádět konkrétní postupy, využití konkrétních aplikací a vychází z mnohaleté každodenní praxe lektora. Společně projdeme jednotlivá nastavení, ovládací panely, naučíme se nová gesta a triky, ukážeme si v praxi desítky aplikací. K tomu jako bonus si budete moci vyzkoušet nejrůznější příslušenství a doplňky.

Uprostřed výukového bloku uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

 

Kdo je lektorem?

Filip BrožLektorem workshopu je Filip Brož, zakladatel a šéfredaktor magazínu iPure.cz. Dlouholetý Apple uživatel a novinář. Apple pro Filipa nikdy nebyla jen obyčejná značka nebo korporace. V mnoha ohledech se ztotožňuje se Stevem Jobsem v tom, že iPhone při správném použití nefunguje jen jako pouhý telefon, ale je to prodloužená ruka jeho života. Jeho specialitou jsou analýzy různých způsobů využití Apple zařízení, uživatelské vychytávky a dlouhé recenze.

 

 

Co budete potřebovat?

Na workshop doporučujeme přinést svůj vlastní iPhone či iPad, pokud chcete přímo s lektorem postupy procvičovat. Kurz předpokládá, že zvládáte běžné ovládání telefonu a je určen pro mírně pokročilé uživatele. Soustředíme se na konkrétní postupy, tipy a triky. Pokud si nejste jistí ovládáním iPhonu, přihlaste se nejprve na začátečnický kurz.

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 26. září 2022 od 9:00 do 12:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3 (NOVÁ ADRESA OD 1. 1. 2021).
  Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 1590 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 1290 Kč.
 • Tento workshop si můžete kdykoli objednat i jako video záznam staršího kurzu za 1290 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.

Doporučené a navazující kurzy

Tento kurz je určený pro začátečníky a nevyžaduje absolvování jiného kurzu, na který by navazoval. Pokud jste už základy zvládli nebo chcete pokračovat ve svém rozvoji, tak doporučujeme kurz iPad: 100% mobilní kancelář nebo iPhone: efektivní pracovní zařízení. Vaší pozornosti by neměl ujít ani kurz Zkratek.