iOS 17: Zkratky v praxi

Apple Zkratky

V roce 2017 koupil Apple populární automatizační iOS aplikaci Workflow. Tu kalifornská společnost přetvořila, vylepšila a výsledkem je aplikace Zkratky, která vyšla společně s iOS 12. Zkratky plně využívají inteligentní asistentku Siri – zadáte nějaký předem definovaný příkaz, na jehož základě se spustí řetězec akcí, například se vám ořízne požadovaná fotografie a uloží se na Dropbox, spustí se aplikace, stáhnou se soubory nebo se přehraje váš oblíbený playlist. Možnosti jsou takřka neomezené. Vše jen záleží na správné konfiguraci a nastavení, a to může být kámen úrazu.

Co vás čeká?

Ukážeme vám a podrobně vysvětlíme, jak Zkratky na iOS zařízeních fungují a jak je naplno začlenit do vašeho osobního i pracovního worfklow. Vysvětlíme si, jak funguje editor Zkratek, jak si vytvořit vlastní automatizační Zkratku, jak přidat ke Zkratce příkaz od Siri, jak ji zobrazit ve widgetu, jak ji přidat na plochu nebo sdílet s přáteli. Podíváme se také na již hotové Zkratky od kalifornské společnosti a ukážeme si, jak je editovat, doplnit nebo změnit. V iOS 15 také nově lze vytvářet složky pro Zkratky, nebo je používat na Apple Watch hodinkách. Novinkou je zcela i nový editor Zkratek a nové funkce.

Zkratky iOS 17

Co se naučíte

 • Jak Zkratky fungují

 • Jak vytvořit novou Zkratku

 • Novinky v iOS 17 a iPadOS 17
 • Jak upravovat Zkratku

 • Jak ji přidat do widgetu, na plochu nebo ji sdílet s ostatními

 • Jak funguje Galerie Zkratek

 • Jak funguje Knihovna Zkratek

 • Jak fungují automatizace
 • Ukážeme si nejoblíbenější Zkratky, které se používají ve světě

 • Každému členovi nasdílíme nové Zkratky

 • Jak fungují Zkratky se Siri

 • Spousty užitečných tipů a triků pro lepší práci a produktivitu na iOS zařízeních

 

Celý workshop bude probíhat formou diskuze mezi lektorem a účastníky kurzu. Lektor bude mít iPad/iPhone připojený k velké obrazovce tak, aby každý pohodlně viděl všechny prezentované postupy a aplikace. Zároveň budou moci účastníci pracovat souběžně s lektorem na svých iPadech. Kurz je vhodný pro začátečníky i mírně pokročilé.

Zkratky iOS 17

Průběh workshopů

Zapomeňte na nudné teoretické přednášky a PowerPointové prezentace. Budeme společně pracovat, diskutovat a vše si budete moci vyzkoušet v praxi. Cílem workshopu je předvádět konkrétní postupy, využití konkrétních aplikací, což vychází z mnohaleté každodenní praxe lektorů. Domů odejte s maximem informací k tomu, abyste okamžitě mohli začít využívat Zkratky naplno. Kurz je také možné absolvovat online pomocí platformy Zoom. Online účastníci mohou s lektorem vše prodiskutovat a během celého workshopu uvidí jeho obrazovku.

Uprostřed výukového bloku uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

Pro koho je workshop určen?

Kurz je určen pro všechny uživatele iPhonů a iPadů, kteří si chtějí zjednodušit každodenní používání svých zařízení a zefektivnit opakující se činnosti. Zkratky jsou ideálním pomocníkem pro zvýšení osobní produktivity a zjednodušení pravidelně se opakujících činností.

 

Kdo je lektorem?

Michal HenychLektorem workshopu je Michal Henych, který se již víc jak 20 let věnuje zejména nasazování moderních technologií do firemního prostředí. Zároveň je dlouholetým Apple fandou, díky kterému již stovky uživatelů objevili kouzlo Apple světa a moderních technologií.

 

Doporučená výbava

Pokud chcete s lektorem v praxi procvičovat všechny postupy, nezapomeňte si s sebou vzít vlastní iPhone či iPad ideálně s poslední verzí iOS 17 či iPadOS 17.

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 17. Dubna 2024 od 9:00 do 12:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3 (NOVÁ ADRESA OD 1. 1. 2021).
  Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 2190 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 1590 Kč.
 • Tento workshop si můžete kdykoli objednat i jako video záznam staršího kurzu za 1590 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 4990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.

 

Doporučené a navazující kurzy

Tento kurz vyžaduje od uživatele, aby ovládal základní funkce a nastavení svého iOS zařízení. Pokud hledáte úvodní kurz, vyzkoušejte workshop iPhone pro začátečníky od A do Z nebo iPad pro začátečníky od A do Z. V případě, že chcete pokračovat ve svém rozvoji, tak doporučujeme kurz iPad: 100% pracovní nástroj.

  Přihlášení na workshop

  * takto označená pole jsou povinná  Potřebujete zapůjčit počítač?