iPad: Microsoft Office na cestách

Kancelářský balík Microsoft Office je nástroj pro efektivní práci s nejrůznějšími dokumenty. Je vhodný pro domácí i firemní užití. Microsoft si dal skutečně záležet a vytvořil plnohodnotnou verzi aplikací Word, Excel a PowerPoint pro jablečné tablety. Můžete ho pořídit buď ve formě trvalé licence nebo v předplacené variantě Office 365. V čem se liší jednotlivé sady a která z nich bude nejvhodnější právě pro vaše potřeby? Jak funguje Word na iPadu, iPhonu nebo MacBooku, a jak tam dostanu svá data?

 

Co vás čeká?

Ukážeme vám, jak plnohodnotně používat Office 365 pro iOS zařízení, tedy iPhone a iPad. Okrajově se dostaneme i k využití pro MacBook. Vysvětlíme si, jaká licence je pro vás nejvhodnější, jaké aplikace od Redmondské firmy používat či jak je integrovat do vašeho osobního a pracovního workflow. Ukážeme si, jak zrychlit, zefektivnit a zpříjemnit každodenní používání mobilních zařízení společně s kancelářským balíčkem Microsoft Office. Těšit se můžete i na řadu méně známých funkcí a postupů, například jak využít Apple Pencil, sdílené poznámky a další pokročilé editační funkce.

Co se naučíte

 • Jakou Office licenci zvolit a jaký je mezi nimi rozdíl
 • Praktická instalace a přihlášení všech Office aplikací pod jeden účet
 • Práce s osobními daty a dokumenty
 • Jak využít OneDrive, iCloud nebo Dropbox
 • K čemu slouží OneNote
 • Jak zapojit do práce Apple Pencil
 • K čemu slouží sdílené poznámky
 • Praktické editační funkce
 • Práce s textem, fotkami a tabulkami
 • Tvorba jednoduchých/složitějších prezentací
 • Office 365 ve firemní/osobní sféře
 • Tipy a triky pro lepší osobní workflow
 • Jak propojit iPhone/iPad/MacBook dohromady

Celý workshop bude probíhat formou diskuze mezi lektorem a účastníky kurzu. Lektor bude mít iPad připojený k velké obrazovce tak, aby každý pohodlně viděl všechny prezentované postupy a aplikace. Zároveň budou moci účastníci pracovat souběžně s lektorem na svých iPadech. Kurz je vhodný pro začátečníky i mírně pokročilé.

MS Office na iPadu

Průběh workshopů

Zapomeňte na nudné teoretické přednášky a prezentace. Budeme společně pracovat, diskutovat a vše si budete moci vyzkoušet v praxi. Cílem workshopu je předvádět konkrétní postupy, využití konkrétních aplikací, což vychází z mnohaleté každodenní praxe lektorů. Domů odejte s maximem informací k tomu, abyste okamžitě mohli začít využívat Microsoft Office naplno na svých iOS zařízeních.

Uprostřed výukového bloku uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

MS Office na iPadu

Pro koho je foto workshop určen?

Kurz je určen pro všechny, kdo potřebují používat Microsoft Office na iPadu a zároveň se chtějí vyvarovat neefektivních postupů, poškození či ztráty dat. Pro absolvování kurzu nemusíte mít žádné praktické zkušenosti s MS Office na iOS. Očekává se pouze uživatelská schopnost ovládat iPad.

 

Kdo je lektorem?

Filip BrožLektorem workshopu je Filip Brož, zakladatel a šéfredaktor magazínu iPure.cz. Dlouholetý Apple uživatel a novinář. Apple pro Filipa nikdy nebyla jen obyčejná značka nebo korporace. V mnoha ohledech se ztotožňuje se Stevem Jobsem v tom, že iPhone při správném použití nefunguje jen jako pouhý telefon, ale je to prodloužená ruka jeho života. Jeho specialitou jsou analýzy různých způsobů využití Apple zařízení, uživatelské vychytávky a dlouhé recenze.

 

Doporučená výbava

Pokud chcete s lektorem v praxi procvičovat všechny postupy, nezapomeňte si s sebou vzít vlastní iPad ideálně s poslední verzí iOS.

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 6. února 2019 od 9:00 do 12:00 v našich prostorách Simply Relax, Mánesova 63, Praha 2. Kapacita workshopu je omezena na maximálně 8 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 1590Kč
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2490Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

 

Doporučené a navazující kurzy

Tento kurz je určený pro začátečníky a nevyžaduje absolvování jiného kurzu, na který by navazoval. V případě, že si nejste jisti ovládáním svého iPadu, zkuste kurz iOS 12 pro začátečníky od A do Z. Pokud jste už základy zvládli nebo chcete pokračovat ve svém rozvoji, tak doporučujeme kurz iPad: 100% mobilní kancelář nebo iOS 12: Zefektivněte svou práci.

Vaší pozornosti by také neměl uniknout workshop iPhone: efektivní pracovní zařízení, kde se dozvíte, jak používat iPhone jako primární pracovní zařízení. Tématicky blízký je i kurz Osobní efektivita s Apple produkty.

 

IMG_1001