Pixelmator: Workshop kreativních úprav

Zvládnuli jste základní ovládání Pixelmatoru, ale cítíte, že jej nevyužíváte naplno? Nabízíme vám praktický půldenní workshop, ve kterém vás na desítce konkrétních příkladů naučíme využívat tento skvělý fotografický editor elegantně, efektivně a zároveň kreativně. 

Kurz jsme doplnili a pokrývá nejnovější na verzi 3.7 MtWhitney!

 

Co Vás čeká?

Tento kurz navazuje na na náš začátečnický workshop a nabízí deset praktických cvičení, při kterých se pod vedením zkušeného lektora zdokonalíte v jednotlivých postupech a kombinování nástrojů. Zaměříme se na efektivitu, na přesnost práce, na kreativní přístup, prostě na věci, které z příručky nevyčtete. Využijte jedinečnou možnost načerpat praktické rady, tipy a postupy z profesionální praxe.

 

Na začátku kurzu dostane každý z účastníků k dispozici fotografie, na kterým se naučíte konkrétní praktické postupy. Vybrali jsme deset různých typů fotografií tak, abychom vás připravili na nejrůznější typy fotomontáží, úprav a retuší.

Celý workshop je jedním velkým praktickým cvičením. Žádná teorie, žádné prezentace, jen 3 hodiny nabité prací v Pixelmatoru.

 

Co se v praxi naučíte?

  • Různé způsoby výběrů a maskování s důrazem na rychlost a efektivitu
  • Provádění složitějších montáží fotografií
  • Precizní retušování
  • Využití vrstev a masek pro úsporu času
  • Doostřování, zeštíhlování, korekce barev a další úpravy

Pixelmator: Práce s vrstvami

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen všem zájemcům o zvládnutí efektivní a kreativní práce s Pixelmatorem, kteří ovládají základy práce s tímto programem. Zaměříme se  na úpravy fotografií krajiny, produktů i portrétu. Pokud nevíte jak funguje štětec, vrstvy či masky, vřele doporučujeme před tímto workshopem absolvovat kurz Pixelmator pro začátečníky.

 

Kdo je lektorem?

Lektorem workshopu je Honza Březina, certifikovaný trenér Applu (ACT), zkušený lektor, profesionální fotograf a obrovský fanda Applu. Honza publikoval řadu článků o Pixelmatoru v časopisech a na Internetu. Je dlouholetým uživatelem tohoto programu. Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

Co budete potřebovat?

Na workshop si přineste svůj vlastní MacBook s nainstalovaným Pixelmatorem. Pokud jste program ještě nezakoupili, můžete pro kurz využít 30ti denní zkušební verzi. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti s programem, ale aby byl opravdu přínosný, je nejlepší pracovat na vlastním počítači s již nainstalovaným softwarem.

Pokud nemáte přenosný počítač tak nezoufejte. Pokud si předem v registračním formuláři zaškrtnete zapůjčení počítače, připravíme pro Vás MacBook Air s potřebnými programy!

 

Kde, kdy a za kolik?

  • 2. března 2018 od 13:00 do 16:00 v našich prostorách Zborovská 66, Praha 5 Smíchov. Kapacita workshopu je omezena na maximálně 8 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 1590Kč
  • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2490Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

 

IMG_1001