Pixelmator pro začátečníky

Pixelmator je jeden z nejlevnějších plnohodnotných grafických editorů pro Mac. Umí vše, co fotograf může potřebovat, a to za zlomek ceny profesionálních programů. Nabízíme Vám intenzivní půldenní workshop pro  začátečníky, ve kterém Vás naučíme snadno upravovat fotky na Macu.

Kurz jsme doplnili a pokrývá nejnovější na verzi 3.8.1 Phoenix pro macOS Mojave!

 

Co Vás čeká?

Celý workshop je veden z pohledu fotografa a zaměřuje se na ty funkce, které fotograf potřebuje od grafického programu. Proto jsme připravili sérii praktických příkladů, na kterých si předvedeme konkrétní postupy. Nečekejte žádnou teoretickou přednášku, prezentaci z PowerPointu nebo obecné řeči. Od začátku do konce budeme pracovat s reálnými fotografiemi, na kterých si předvedeme konkrétní postupy z praxe. Vše pod vedením zkušeného lektora, s možností okamžitě vše zkoušet v praxi a diskutovat o tom, co a proč děláme.

V první části workshopu si projdeme uživatelské rozhraní Pixelmatoru a ukážeme si, jak pracovat s fotografiemi a přizpůsobit si Pixelmator tak, aby nám vyhovoval.

V druhé části si vysvětlíme a v praxi předvedeme práci s vrstvami a maskami. Vyzkoušíme si, jak se retušuje a jakým způsobem se v Pixelmatoru provádějí retuše.

V závěrečné části workshopu si probereme jednotlivé efekty a na desítce snímků si v praxi předvedeme, jak vylepšit expozici, kontrast, ostrost a barevnost fotografií.

 

Co se v praxi naučíte?

  • rychle a přesně retušovat fotografie
  • provádět  montáže, skládat fotografie a vyměňovat pozadí
  • zmenšit hloubku ostrosti, přebarvit snímek
  • doplnit text, rámeček či grafický symbol do fotografie
  • narovnat perspektivu u budov
  • zvětšovat a zmenšovat fotografie

 

Jak bude workshop probíhat?

Každý účastník workshopu dostane na začátku k dispozici pracovní fotografie, na kterých bude v průbehu celého workshopu probíhat výuka. Díky tomu mohou účastníci workshopu společně s lektorem všechny postupy okamžitě zkoušet v praxi a osvojit si tak efektivně všechny dovednosti. Lektor formou interaktivního výkladu popíše jednotlivé techniky práce na konkrétních příkladech a účastníci budou vše procvičovat na stejných snímcích na svých počítačích.

Uprostřed uděláme krátkou 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude cca 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

 

Kdo je lektorem?

Lektorem workshopu je Honza Březina, certifikovaný trenér Applu (ACT), zkušený lektor, profesionální fotograf a obrovský fanda Applu. Honza se věnuje osvětě a edukaci kolem Apple produktů řadu let, pomáhal s nasazením Apple služeb v desítkách společností a sám vede několik malých týmů. Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

Co budete potřebovat?

Na workshop si přineste svůj vlastní MacBook s nainstalovaným Pixelmatorem. Pokud jste program ještě nezakoupili, můžete pro kurz využít 30ti denní zkušební verzi. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti s programem, ale aby byl opravdu přínosný, je nejlepší pracovat na vlastním počítači s již nainstalovaným softwarem.

Pokud nemáte přenosný počítač tak nezoufejte. Pokud si předem v registračním formuláři zaškrtnete zapůjčení počítače, připravíme pro Vás MacBook Air s potřebnými programy!

 

Kde, kdy a za kolik?

  • 2. února 2018 od 9:00 do 12:00 v našich prostorách Simply Relax, Mánesova 63, Praha 2 Kapacita workshopu je omezena na maximálně 8 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 1590Kč
  • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2490Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

 

Doporučené a navazující kurzy

Pokud si nejste jisti ovládáním svého počítače, doporučujeme před kurzem absolvovat macOS: Přecházíme na Maca. V případě práce s iPadem kurz iOS 12 pro začátečníky od A do Z. Pokud jste už základy zvládli nebo chcete pokračovat ve svém rozvoji, tak doporučujeme kurz Pixelmator: Workshop kreativních úpravMacOS: Využijte Mac naplno.

Vaší pozornosti by také neměl uniknout workshop iPhone: efektivní pracovní zařízení, kde se dozvíte, jak používat iPhone jako primární pracovní zařízení. Tématicky blízký je i kurz Apple Fotky: Jak na fotografie na MacuOsobní efektivita s Apple produkty.

 

IMG_1001

 

Hodnocení účastníků

Ještě jednou moc děkuji za včerejší, bezvadně vysvětlený kurz o Pixelmátoru. Takové spojení odbornosti, praxe, důvtipu, lidskosti a pedagogického přístupu se hned tak nevidí.
 
Zdeňka Daňková
Chtěla jsem poděkovat za dnešní kurz. Výstižné, praktické, zábavné, jasné :-)
Kateřina Benediktová
Na tento kurz navazuje Pixelmator: Workshop kreativních úprav