Přechod na iOS/iPadOS 14 pro (mírně) pokročilé

iOS14

iOS a iPadOS se dočkali 14. generace. Apple pro nás připravil doslova stovky větších i menších novinek. Díky několikaměsíčnímu testování v rámci beta programu jsme oba dva systémy měli možnost nejen důsledně prozkoumat, ale hlavně podrobit praktickému každodennímu používání. Chcete ušetřit hodiny objevování a tápání? Máme pro vás speciální workshop pro maximálně efektivní přechod na nové verze.

 

Co vás čeká?

Celý workshop má jediný cíl, ukázat vám, jakým způsobem co nejefektivněji využít novinek v iOS a iPadOS 14. Projdeme postupně všechny zásadní novinky, ukážeme si v praxi, jak je začlenit do svého stylu používání iPhonu a iPadu a doplníme desítky drobných tipů a triků. Kurz není určen pro začátečníky, ale pro uživatele, kteří běžně pracovali s předchozí verzí systému a chtějí se s přechodem na iOS a iPadOS posunout dál. Pro začátečníky je určen kurz iOS 14 pro začátečníky od A do Z.  Konkrétně se budeme věnovat následujícím oblastem:

 • Jak nové widgety a knihovna aplikací mění přístup k pracovní ploše
 • Práce se soubory, externími úložišti a efektivní souborový management
 • Nová gesta a možnosti ovládání
 • Novinky v systémových aplikacích Mail, Kalendář, Připomínky a Poznámky
 • Nové ovládání aplikací Soubory a Fotky
 • Nové možnosti komunikace
 • Nové funkce Apple Pencil

Celý workshop bude probíhat formou diskuze mezi lektorem a účastníky kurzu. Lektor bude mít iPhone a iPad připojený k velké obrazovce tak, aby každý pohodlně viděl všechny prezentované postupy a aplikace. Zároveň budou moci účastníci pracovat souběžně s lektorem na svých iPadech. Kurz je vhodný pro začátečníky i mírně pokročilé.

iOS 14

Jak bude workshop probíhat?

Zapomeňte na nudné teoretické přednášky a PowerPointové prezentace. Budeme společně pracovat, diskutovat a vše si budete moci vyzkoušet v praxi. Cílem workshopu je předvádět konkrétní postupy a začleňovat je do vašeho workflow. Kurz můžete absolvovat osobně v naší učebně nebo online prostřednictvím platformy Zoom. On-line účastníci mají možnost nejen vidět lektora a obrazovku jeho zařízení, ale i komunikovat s lektorem prostřednictvím chatu nebo mikrofonu.

Pro všechny účastníky bude k dispozici záznam celého workshopu!

Uprostřed výukového bloku uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

 

Kdo je lektorem?

Lektorem workshopu je Honza Březina, certifikovaný trenér Applu (ACT), zkušený lektor, profesionální fotograf a obrovský fanda Applu. Honza se věnuje osvětě a edukaci kolem Apple produktů řadu let, pomáhal s nasazením Apple služeb v desítkách společností. Zároveň je velice aktivním YouTuberem, který LumaFusion používá na střih svých videí na denní bázi.  Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

 

Pro koho je kurz určen?

Tento workshop je určen pro stávající uživatele iPhonů a iPadů, kteří chtějí maximálně využít nových možností iOS a iPadOS 14. Pokud si nejste jisti svými znalostmi a zkušenostmi, doporučujeme nejprve absolvovat kurz iOS 14 pro začátečníky od A do Z.

 

Co budete potřebovat?

Stačí vám libovolný iPhone nebo iPad s nainstalovaným iOS či iPadOS 14. Nemusíte si předem instalovat žádné speciální aplikace, nastavovat zařízení, ani nepotřebujete předchozí zkušenosti. Nemáte ještě nainstalovaný iPadOS? Nevadí! Workshop můžete absolvovat i bez toho, abyste přímo pracovali s lektorem.

iPadOS 14

Kde, kdy a za kolik?

 • 30. října 2020 od 18:00 do 21:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Simply Relax, Mánesova 63, Praha 2. Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 1590 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 1113 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2990 Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.