Workshop kreativního psaní

Workshop kreativního psaní

Chcete začít psát, ale moc vám to nejde? Rádi byste vytvořili vlastní blog, knihu, povídku, poezii? Nebo pracujete v PR sektoru? Přijďte na náš třídenní Apple workshop kreativního psaní. Kromě mnoha praktických cvičení, jak překonat blikající kurzor a prázdnou stránku, se dozvíte, jak funguje a co je to jazyk Markdown. Ukážeme si výhody aplikací, které podporují Markdown, například Ulysses, iA Writer, oproti klasickému balíku iWork nebo Microsoft Office. Prozradíme vám tipy, kde vzít inspiraci, jak využít myšlenkové mapy, jak založit vlastní blog nebo jak dát o sobě vědět na sociálních sítích. Nastartujte svou fantazii a spisovatelskou kariéru!

Co váš čeká?

Ukážeme vám a podrobně vysvětlíme, jak si osvojit jazyk Markdown. Jaké výhody/nevýhody má oproti klasickému psaní ve Wordu nebo v Pages. Detailně se budeme věnovat aplikaci Ulysses a práci s textem. Vše bude doplněno o praktická cvičení a tvůrčí psaní. Těšit se můžete na řadu zajímavých úkolů, které probudí vaši fantazii, zvídavost a dají vám potřebnou sebedůvěru pro napsání prvního textu. Těšit se můžete i na praktické Apple aplikace a využití iPhonu/iPadu jako zařízení pro podporu kreativity.

 

Konkrétně se budeme věnovat následujícím oblastem:

 • jak si osvojit jazyk Markdown
 • jak funguje aplikace Ulysses, iA Writer a další podobné aplikace
 • jak využít myšlenkové mapy
 • praktická cvičení pro podporu tvůrčího psaní
 • využití iPhonu/iPadu pro psaní
 • jak si založit vlastní blog
 • jak se prosadit na sociálních sítích
 • základy správné PR komunikace
 • rozvoj fantazie a inspirace
 • jak si zajistit dostatek času a soustředění pro práci

 

Workshop kreativního psaní

 

Co vám kurz přinese?

 • poznáte spisovatelské řemeslo
 • překonáte tvůrčí bariéru
 • konečně napíšete svůj první text
 • zlepší se vaše komunikační schopnosti
 • obohatí se vaše slovní zásoba, kreativita a fantazie
 • získáte motivaci
 • seznámíte se s dalšími lidmi, kteří mají rádi texty, jako vy
 • zjistíte, zda je pro vás vhodný jazyk Markdown
 • získáte spoustu zajímavých tipů nejen na kreativní iOS aplikace

 

Jak workshop bude probíhat

Zapomeňte na nudné teoretické přednášky a PowerPointové prezentace. Budeme společně pracovat, diskutovat a vše si budete moci vyzkoušet v praxi.

První den 

Na začátku proběhne krátké úvodní seznámení a představení. Těšit se můžete na rozehřívací cvičení a diskuzi. Každý účastník kurzu si může přinést svoji vlastní individuální zakázku či nějaké přání, které by si z kurzu chtěl odnést. Vyzkoušíte si hned několik praktických cvičení pro rozvoj kreativity a slovní zásoby.

V odpolední části vás čeká diskuze s Honzou Březinou. Ten bude mluvit o tom, jak se prosadit na sociálních sítích, jak vystupovat na Facebooku, Twitteru nebo Instagramu. Víte, jak napsat správný status či které fotky jsou ty pravé pro přísun nových sledujících? Vše bude doplněno o praktická cvičení a tipy na další seberozvoj. Na konci bude individuální konzultace s lektorem a hostem. V průběhu celého dne obdrží každý účastník spousty užitečných tipů na aplikace pro správu a konzumaci sociálních sítích.

Druhý den

Ukážeme si, jak pracovat s myšlenkovými mapami, a jak je využít pro tvorbu jakéhokoliv textu či příběhu. Vysvětlíme si, proč je vhodné používat Apple zařízení a jak z něho vymáčknout maximum v podobě užitečných aplikací, například pro tvorbu scénáře. Ukážeme si, jak založit vlastní blog a na závěr nebude chybět individuální konzultace s lektorem a cvičení.

Třetí den

Začneme opět úvodní technikou a následně projdeme krátkou teorii k jazyku Markdown. Ukážeme si výhody/nevýhody aplikace Ulysses oproti Office či iWork balíčku. Dáme vám také tipy na to, jak si uspořádat pracovní prostředí, jak využít techniku Pomodoro a mít konečně klid na psaní. Na závěr si každý vyzkouší napsat krátký text, esej nebo povídku pomocí tipů/triků, které se dozví během kurzu.

 

Uprostřed každého výukového bloku uděláme 60 minutovou přestávku na oběd. Po skončení každého workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace

Workshop kreativního psaní

 

Kdo je lektorem?

Filip BrožLektorem workshopu je Filip Brož, zakladatel a šéfredaktor magazínu iPure.cz. Dlouholetý Apple uživatel a novinář. Apple pro Filipa nikdy nebyla jen obyčejná značka nebo korporace. V mnoha ohledech se ztotožňuje se Stevem Jobsem v tom, že iPhone při správném použití nefunguje jen jako pouhý telefon, ale je to prodloužená ruka jeho života. Jeho specialitou jsou analýzy různých způsobů využití Apple zařízení, uživatelské vychytávky a dlouhé recenze. Filip v minulosti napsal knihu Krizová intervence v kazuistikách, stovky novinových článků, komentářů a populárně naučných článků.

 

Kdo je hostem?

Hostem workshopu je Honza Březina, certifikovaný trenér Applu (ACT), zkušený lektor, profesionální fotograf a obrovský fanda Applu. Honza se věnuje osvětě a edukaci kolem Apple produktů řadu let, pomáhal s nasazením Apple služeb v desítkách společností a sám vede několik malých týmů. Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

Doporučená výbava

Pokud chcete s lektorem v praxi procvičovat všechny postupy, nezapomeňte si s sebou vzít vlastní MacBook nebo iPad. Na začátku kurzu si společně nainstalujeme aplikaci Ulysses a využijeme 14-denní trial verzi zdarma. Případně již můžete přijít s nainstalovanou aplikací. Další aplikace si stáhnete společně s lektorem během kurzu.

 

KDE, KDY A ZA KOLIK?

22. až 25. května 2020 od 9:00 do 16:00 hodin v našich prostorách Simply Relax, Mánesova 63, Praha 2. Kapacita workshopu je omezena na maximálně 8 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 6.980,- Kč.

Přihlášení na workshop

* takto označená pole jsou povinná