Expedice Technologická Kalifornie + CES 2021

Apple Park Cupertino

Chcete zažít nejvýznamnější veletrh spotřební elektroniky na světě CES 2021 v doprovodu zkušeného novináře Honzy Březiny, který na akci pravidelně jezdí již víc jak 15 let? Chcete se podívat do Silicon Valley, do centrály Applu, zažít Silvestr u Golden gate Bridge, Las Vegas a Los Angeles? Pak vám nabízíme unikátní cestu do USA se zaměřením na nejmodernější technologie.

Základní informace

Termín : 28. prosince 2020 až 10. ledna 2021  (14 dní / 13 nocí)
Základní cena: 98 900 Kč
Počet účastníků: 4 účastníci + lektor (Přijímáme přihlášky)
Doprava: letecká, na místě miniVAN
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: město a technologie
Fyzická náročnost: střední, čeká nás 5 – 15km pěší chůze po městě se zastávkami denně

Průvodce

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Co je dobré vědět o lokalitě

Navštívíme Kalifornii a Nevadu. Oba státy mají velmi mírné zimy, takže jde očekávat teploty kolem 10 – 15°C a převáže slunečné počasí. Nicméně už několikrát na CESu napadl i lehký poprašek sněhu a teploty se dostali až k 5°C.

Bezpečnost je v obou státech obecně velmi dobré, jen ve velkoměstech je potřeba tradiční obezřetnost před drobnou kriminalitou.

Všude fungují bez problémů evropské mobilní telefony, v hotelích a kavárnách je k dispozici připojení k Internetu. Elektrická síť má napětí 110V a vyžaduje americkou redukci. Pro zájemce můžeme zajistit lokální mobilní data.

Pro pobyt není potřeba žádné speciální očkování. Při dodržování běžných hygienických zásad nehrozí žádná zdravotní rizika.

Proč právě tato expedice?

CES je nejvýznamnějším veletrhem spotřební elektroniky na světě. Probíhá v Las Vegas souběžně na několika lokalitách v celém městě a nabízí nepřeberné množství možností. Pokud se veletrh rozhodnete absolvovat s námi, získáte zázemí bohatých zkušeností s akcí a díky tomu si ji budete moci vychutnat naplno a vyvarujete se začátečnických chyb.

Cestovat budeme v malé skupině 5 lidí, abychom mohli zajistit exkluzivní přístup na veletrh CES 2021 a na řadu dalších míst.

Kromě veletrhu CES se podíváme do San Franciska, Silicon Valley, Applu, Los Angeles a řadu dalších zajímavých míst. Honza Březina navštěvuje západní pobřeží pravidelně již 15 let, takže se můžete těšit na obrovské množství informací, zkušeností a unikátních míst.

 

Co obsahuje základní cena

Základní cena 98 900 Kč.

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – Los Angeles – Praha, transfer z a na letiště, lokální dopravu na místě, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky vč. veletrhu CES 2020, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, služby česky mluvícího průvodce.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

 

Podrobný program

Den 1 (28. 12. 2020) : Cesta do Los Angeles
Vydáme se letecky z Prahy do Los Angeles. Po příletu se ubytujeme poblíž letiště a pokud zbydou síly, vyrazíme na pláž v Santa Monice na večerní focení a nějaké ty krevety.

Den 2 (29. 12. 2020) : Highway 1
Budeme cestovat na sever a projedeme nejhezčí části pobřežní Highway 1, která je jednou z nejkrásnějších cest v USA. Úchvatné výhledy, útesy, mosty a Big Sur!

Den 3 (30. 12. 2020) : Cupertino a Silicon Valley
Vydáme se do Silicon Valley po stopách Applu. Zajedeme ke garáži, kde byl založen Apple. Podíváme se na dům Steva Jobse a samozřejmě i k starému a novému sídlu společnosti. Projdeme návštěvnické centrum a nakoupíme drobné Apple upomínkové předměty, které není možné koupit jinde na světě.

Den 4 (31. 12. 2020) : Silvesrt v San Francisku
San Francisko je jedním z nejpůvabnějších měst USA. Celý den se budeme toulat centrem města a Silvestra oslavíme s výhledem na Golden Gate Bridge!

Den 5 (1. 1. 2021) : Technologické San Francisko
Druhý den v San Francisku zaměříme na technologické zajímavosti, které město nabízí.

Den 6 (2. 1. 2021) : Střední Kalifornie
Vydáme se středem Kalifornie zpět na jih. Po cestě navštívíme úžasné letecké muzeum a večer nás čeká fotografování mezi větrnými elektrárnami v mohavské poušti.

Den 7 (3. 1. 2021) : Mohave
Mohavské letiště slouží jako testovací letiště pro řadu armádních projektů, zároveň jako odkladiště civilních letadel. Dopoledne proto věnujeme spottingu letadel. Odpoledne se vydáme na nejznámnější americký závodní okruh, kde testoval svá auta například Shelby.

Den 8 (4. 1. 2021) : Route 66
Cestou z Kalifornie do Nevady projedeme kus historické Route 66 a užijeme si atmosféru matky všech cest. Večer již dorazíme do Vegas

Den 9 – 11 (5. – 7. 1. 2021) : Las Vegas a CES 2021
Las Vegas nabízí nepřeberně možností pro objevování. Zároveň zde bude probíhat nejvýznamnější veletrh spotřební elektroniky na světě CES 2021. Proto tyto tři dny rozdělíme mezi město a veletrh.

Den 12 (8. 1. 2021) : Cesta do Los Angeles
Vydáme se po slavné dálnici I-15 a po cestě do Los Angeles navštívíme zlatokopecké městečko a taky outlet.

Den 13 (9. 1. 2021) : Hollywood
Čeká nás putování po stopách Hollywoodských hvězd. Chodník slávy, Beverly Hills a West Hollywood. Večer se vydáme na cestu zpět do Evropy.

Den 14 (10. 1. 2021) : Návrat do Evropy

Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, světelným podmínkám a počasí.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.

Přihlášení na expedici

* takto označená pole jsou povinná