Fotoexpedice Havaj 2019 + jóga

Havaj v sobě spojuje krásu tropických ostrovů s nespoutanou vulkanickou činností, divoké vlny a klid deštných pralesů. Na Havaj jezdíme pravidelně každý rok a tentokrát jsme pro vás připravili fotoexpedici spojenou s možností relaxace a odpočinku. Navštívíme nejmalebnější ostrovy Maui a Kauai, spojíme fotografování s možností cvičit jógu, výuku fotografie s relaxací. Tato cesta je doslova ideální pro páry, kde jeden z páru je nefotograf.

 

Základní informace

Termín : 12. ledna až 24. ledna 2019  (13 dní)
Běžná cena: 79 900 Kč + letenka (aktuálně cca 30 000 Kč)
Počet účastníků: 8 účastníků + lektor fotografování + lektorka jógy (Přijímáme přihlášky)
Doprava: letecká, na místě 2 mini VANy
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle programu
Zaměření: krajina, moře, příroda + yoga
Fyzická náročnost: nízká – pěší tůry do 5 km/den s možností přizpůsobit fyzické kondici.

 

Lektor

Irma Březina

Irma Březina

Józe se aktivně a hlouběji věnuji od roku 2004 a za tu dobu se ze mně stal jiný člověk. Soustředěnější, vnímavější, soucitnější a také pokornější a trpělivější. Jóga pronikla do mého každodenního života a usadila se tam nastálo. Jsem stále na cestě a užívám si každou chvíli tady a teď. Jsem instruktorka jógy certifikovaná jak u českého MŠMT, tak mám mezinárodní licenci RYT200 u Yoga Alliance.

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

 

Havaj 2019

Co je dobré vědět o lokalitě

Havaj je doslova tropickým rájem. Teploty celoročně jen minimálně kolísají kolem 27°C s možností nárazových srážek, kterých je v lednu velmi málo. Klima je velice příjemné díky neutuchajícímu mořskému vánku. Ne náhodou je Havaj oblíbeným cílem pro dovolené.

Havaj v sobě spojuje prvky exotické přírody se všemi výdobytky civilizace. Jako jeden ze států USA nabízí vynikající infrastrukturu, služby, stravování, zdravotní péči, dostupnost internetu i bezpečnost. Na ostrovech je zcela minimální kriminalita a nežijí zde prakticky žádné nebezpečné živočišné druhy.

Po celou dobu cesty bude k dispozici mobilní signál, na hotelích WiFi a elektřina. V USA je 110 V a je potřeba se vybavit redukcí pro místní zásuvky.

Havajská kuchyně je velice pestrá. Na své si přijdou milovníci ryb, skvělého hovězího, tropického ovoce a pestré mezinárodní kuchyně.

 

Co obsahuje základní cena

Základní cena obsahuje:

V této ceně jsou obsaženy vstupní povolení ESTA, doprava na místě, ubytování se snídaní v dvoulůžkových pokojích, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, možnost účastnit se jogových lekcí, služby česky mluvícího lektora.

Na přání zajistíme pro klienty letenky za aktuální tržní cenu PRG – LIH, LIH – OGG, OGG – PRG.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu, letenky v Business Class, ubytování v single pokoji či vyšší třídu ubytování. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

Jóga Havaj

Fotoexpedice a Jóga

Protože Havaj je synonymem pro relaxaci a pohodu, připravili jsme pro vás speciální kombinaci. V průběhu celé cesty vám bude k dispozici 19 – 20 jógových lekcí, při  kterých můžete načerpat energii a relaxovat. Díky tomu, že navštívíme pouze dva ostrovy, je program postaven tak, aby bylo možné jógu a fotografování bez problémů kompenzovat. Pokud nebudete mít zájem o cvičení, můžete místo něj absolvovat lekce organizace a zpracování fotografií. Více o jógovém programu najdete na stránkách Eka Yoga Space.

 

 

Podrobný program

Den 1 (12. 1. 2019) : Cesta na Havaj
Ráno odletíme z pražského letiště směr Havaj.

 

Den 2 (13. 1. 2019) : Havajské vodopády
První den na Kauai věnujeme místním nádherným vodopádům. Budeme se učit pracovat s expozičním časem a s místními podmínkami. Čeká nás velice bujná vegetace, syté barvy, květy a první den v tropickém ráji.

 

Den 3 (14. 1. 2019) : Západní údolí Kauai
Vydáme se prozkoumat západ ostrova Kauai a jeho mohutná údolí, která znáte z řady slavných filmů. Navštívíme rezervaci Na Pali-Kona a večer budeme fotografovat západ slunce na pláži.

 

Den 4 (15. 1. 2019) : Východní pobřeží Kauai
Čtvrtý den se budeme věnovat nádherným plážím a vyhlídkám na východním a severním pobřeží ostrova Kauai. Těšit se můžete na nádherný maják a pěší tůru po pobřeží.

 

Den 5 (16. 1. 2019) : Kauai z moře či vzduchu
Poslední den na ostrově Kauai nabízí možnost relaxace a individuálního programu. Pro zájemce zajistíme fakultativně buď let vrtulníkem nad nepřístupné části ostrova či možnost vyrazit na mořském kajaku do jeskyní na jihu ostrova.

 

Den 6 (17. 1. 2019) : Přelet na Maui
Dopoledne přeletíme na Maui a ubytujeme se v hotelu. K večeru se vydáme na pláž, kde můžeme fotografovat želvy a západ slunce nad pohořím West Maui.

 

Den 7 (18. 1. 2019) : Paia a bambusový prales
První den na Maui navštívíme krásné městečko Paia, slavnou serfařskou pláž Jaws a bambusový prales.

 

Den 8 (19. 1. 2019) : Západní Maui

Vydáme se na celodenní cestu podél západního poloostrova Maui. Čekají nás sytě zelená údolí s bujnou vegetací, útesy ze sopečných materiálů a nádherné písečné pláže. Večer budeme fotografovat západ slunce na Makena beach.

 

Den 9 (20. 1. 2019) : Haleakala
Vydáme se na vulkán Haleakala, kde nás čekají nádherné barevné krátery, výhledy na celý ostrov a při dobré viditelnosti i na okolní ostrovy. Navštívíme i relaxační zahradu Secret garden.

 

Den 10 (21. 1. 2019) : Road to Hana
Cesta kolem východní poloviny ostrova je známá jako Road to Hana. Nabízí desítku různých ekosystémů. Těšit se můžete na vodopády, bujné pralesy, útesy, pláže, vodopásy i stepní louky.

 

Den 11 (22. 1. 2019) : Relaxace na Maui
Poslední den na ostrově věnujeme vychutnání si úžasné místní atmosféry. Zájemci mohou šnorchlovat v moři, případně s námi navštívit údolí Iao.

 

Den 12 (23. 1. 2019) : Odlet zpět do Evropy

 

Den 13 (24. 1. 2019) : Návrat do Prahy

 

Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, světelným podmínkám a počasí.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.

 

 

Přihlášení na expedici

* takto označená pole jsou povinná