Fotoexpedice Severní Vietnam 2019

Vietnam je jednou z našich oblíbených destinací v jihovýchodní Asii. Letos jsme připravili nový program zaměřený na sever země ve spolupráci s lokálními fotografy ze skupiny VietArt a s pomocí super lidí z projektu Zase Rýže. Díky tomu máme možnost mnohem lépe poznat lokální zvyky, fotografovat s místními obyvateli na severu země a zároveň zachovat vysoký komfort při cestě s luxusním ubytováním a plnou penzí.

Základní informace


Termín : 3. až 12. 9.  2019  (10 dní)
Běžná cena: 76 900 Kč
Počet účastníků: 8 + lektor + průvodce (Přijímáme přihlášky)
Doprava: letecká, na místě 2 miniVAN
Ubytování: dvoulůžkové pokoje vyšší kategorie + homestay
Stravování: Plná penze
Fyzická náročnost: střední – pěší tůry do 10 km/den s možností přizpůsobit fyzické kondici.

Lektor

Long Tran

Long Tran

Rodilý Vietnamec, žijící v České republice, šiřitel vietnamské kultury, zakladatel portálu zaseryze.cz a vietnamnaklic.cz. Obě portály se zabývají Vietnamem, konkrétně gastronomií a kulturou, druhý je zaměřený čistě na cestování. Zemi procestoval mnohokrát a neustále objevuje nové zákoutí ve Vietnamu. Celkově Vietnam a vietnamskou komunitu zná tak dobře, že se mu podařilo být spoluautorem publikace „víc než jen vietnamská kuchařka“. Je to i nadšený mobilní fotograf a milovník jídla.

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Co je dobré vědět o lokalitě

Vietnam je velice přátelská, zelená a pestrá země. V září nás čeká teplé, převážně slunečné počasí, při kterém se můžete těšit i na koupání v moři. V horských oblastech je příjemně a rýžové pole budou těsně před sklizní, takže budou mít pěkně zlatavou barvu.

Vietnamu je bezpečno, není vyžadováno žádné speciální očkování.

Pro cestu jsme zajistili ubytování v hotelích vyšší kategorie a jednou možnost unikátního přespání přímo ve vietnamských rodinách v horském oblasti Hoang Su Phi. Pro maximální komfort je zajištěna i plná penze, abychom se mohli plně věnovat fotografování.

Pro přesuny jsou zajištěny dva luxusně vybavené miniVANy s klimatizací, které zajistí dostatek místa pro nás i naší techniku. Vietnam je i dobrou lokalitou pro fotografování z dronu.

Na většině míst jsou klasické Evropské zásuvky a není potřeba adaptér.

 

Co obsahuje základní cena


Základní cena 76 900 Kč obsahuje:

V této ceně jsou obsaženy letenky z Prahy do Hoanoje a zpět včetně všech poplatků, doprava na místě, ubytování, plná penze mimo nápojů, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny a služby česky mluvícího lektora a lokálního průvodce.

Cena neobsahuje nápoje a nadstandardní a doplňkové služby. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu, letenky v Business Class, ubytování v single pokoji. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

 

Kam se podíváme?

Vydáváme se na sever Vietnamu, který je nejméně zasažen průmyslem a turismem. Navštívíme čajové plantáže, terasovitá rýžová políčka, řadu původních vesnic a projedeme krásné horské cesty.

Díky spolupráci s lokálními fotografy budeme moci fotografovat s místními obyvateli a dostaneme se do míst, kam se běžně turisté nepodívají. 

Na závěr se podíváme na největší ostrov severního Vietnamu, poplujeme na lodi kolem „dračí zátoky“ zvané Ha Long Bay a podíváme se i na ostrov opic, kde bude i možnost koupání.

 

 

Podrobný program


Den 1 (3. 9. 2019) : Cesta do Hanoje

S jedním přestupem se vydáme z Prahy do Hanoje.

 

Den 2 (4. 9. 2019) : Hanoj

Dopoledne přiletíme do hlavního města Hanoje. Čeká nás ubytování v luxusním **** hotelu v centru staré Hanoje, krátká aklimatizace a do večera se vydáme do hanojských ulic plna místní kultury a následně si vyfotíme noční město.

 

Den 3 (5. 9. 2019) : Long Bien Bridge a focení s modelkou

Čeká nás fotografování známého mostu Long Bien, za kterým stojí firma Daydé & Pillé, která je podepsána pod řadou staveb ve Francii v přelomu 19. a 20. století. Následně se přesuneme do první vietnamské univerzity, kde nás bude čekat modelka v tradičním kroji a největšího jezera v Hanoji West Lake, kde stojí i jedna z nejhezčích pagod v Hanoji, Tran Quoc Pagoda. Následně se přesuneme do Thanh Sơn – Phu Tho.

 

Den 4 (6. 9. 2019) : Čajové plantáže Thanh Sơn – Phu Tho

Ráno přivstaneme brzo a vyfotíme si čajové plantáže ještě v mlze. Pak se přemístíme níže do údolí, kde potkáme místní při sklizni čaje, a odpoledne zbude čas na focení u řeky. Nabízí se mnoho příležitostí nejen pro krajinářskou, ale i reportážní fotografii. Máme dohodnuté fotografování s místními obyvateli, takže se můžete těšit na zážitek bez stresu a napětí.

 

Den 5 (7. 9. 2019) : Tradiční vesnice San Xa Ho

Přesuneme se do oblasti Hoang Su Phi a při stoupání si vyfotíme i krásné horské cesty. Následně nás čeká nejen fotografování ve vesničce San Xa Ho, ale i ubytování přímo u místních obyvatel. Zajistili jsme nejvyšší možný komfort spolu s možností poznat reálný život ve Vietnamu.

 

Den 6 (8. 9. 2019) : Rýžová pole Ban Phung

Ranní fotografování na rýžových polích, vodopád nebo fotografování na řece nebo jen běžný život severských etnických skupin. To jsou jen některé body, které nás čekají v Ban Phungu.

 

Den 7 (9. 9. 2019) : Thai Nguyen


Přesuneme se do Thai Nguyen a navštívíme vesničku Thai Hai, kde nás čeká nejen fotografování s místními obyvateli, ale i místní hry, grilování a ukázky tradičních zvyků. 

 

Den 8 (10. 9. 2019) : Plavba do Lan Ha Bay

Přesuneme se na největší ostrov severního Vietnamu Cat Ba a následně do zátoky Lan Ha Bay. Fotografovat budeme jak na pobřežní cesty, při plavbě lodí, tak i v zátoce. Čekají nás úchvatné homolové ostrůvky porostlé bujnou vegetací známé z řady filmů a na závěr dne opičí ostrov a koupání.

 

Den 9 (11. 9. 2019) : Ostrov Cat Ba

Ráno nás čeká focení východu slunce, kayaking přímo u skal trčících z vody a závěrečné koupání. Odpoledne se vrátíme na ostrov Cat Ba a prozkoumáme vojenskou pevnost Cannon Fort, kde je krásné panorama na celé okolí. Následně se přesuneme do Hanoje a čeká nás večerní odlet.

 

Den 10 (12. 9. 2019) : Návrat do ČR

 

Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, světelným podmínkám a počasí.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.

 

 

Přihlášení na expedici

* takto označená pole jsou povinná