Jak se pracuje s externím bleskem

Přestože externí blesky dnes nabízejí plně automatický režim TTL, není úplně snadné s nimi pracovat ve všech situacích. Nabízíme Vám kurz, při kterém si přesně vysvětlíme, jak vypadá komunikace mezi bleskem a fotoaparátem, jak nastavit fotoaparát a jak blesk v jednotlivých konkrétních situacích. Na tuto teoretickou část navazuje odpolední praktický workshop, na kterém si budete moci všechny nové vědomosti vyzkoušet v praxi.

Co Vás čeká?

Připravili jsme pro Vás speciální intenzivní půldenní kurz, ve kterém se naučíte, jak pracovat s externím bleskem v nejrůznějších situacích. V první části si vysvětlíme jak externí blesk vybrat, jak přesně externí blesk funguje a co která nastavení způsobují.

V druhé části se zaměříme na konkrétní strategie práce s externím bleskem v jednotlivých situacích. Řekneme si, jak na noční snímky, na portréty, reportáž, sportovní fotografii a nezapomeneme ani na spolupráci více blesků najednou.

Vysvětlíme si zejména

  • Jak vybrat správný externí blesk
  • Jak funguje externí blesk
  • Jednotlivé režimy externích blesků
  • Nastavení blesku a fotoaparátu v jednotlivých situacích
  • Spolupráce více systémových blesků

Jak bude kurz probíhat

Kurz probíhá formou prezentace kombinované s moderovanou diskuzí. Cílem kurzu je předání maxima informací a zkušeností účastníkům kurzu. Na kurz navazuje odpolední praktický workshop fotografování s externím bleskem, na kterém si nabyté informace můžete vyzkoušet v praxi.

Uprostřed uděláme krátkou 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude cca 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

Kdo je lektorem?

Lektorem kurzu bude zkušený profesionální fotograf a špičkový lektor Honza Březina. Portrétní, aktové a krajinné fotografii se věnuje již přes deset let a posledních pět let pravidelně pořádá kurzy a workshopy v ČR i zahraničí. Je spoluautorem řady fotografických publikací, videocasterem a milovníkem fotografie. Více informací o Honzovi najdete na jeho webu.

Co budete potřebovat?

Kurz se zaměřuje na nabytí znalostí, takže nebudete nezbytně potřebovat ani fotoaparát, ani  blesk. Přesto, pokud máte konkrétní otázky k nastavení vašeho fotoaparátu či blesku, vezměte si je s sebou. V průběhu diskuze a otázek na závěr kurzu se budou hodit pro praktické ukázání.

Kde, kdy a za kolik?

  • 24. července 2018 od 9 do 12 hodin v našich nových prostorech (Zborovská 66, Praha 5 Smíchov). Kapacita workshopu je omezena na maximálně 8 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 1590Kč.