Adobe Lightroom: Zrychlete zpracování fotografií

Adobe Photoshop Lightroom je skvělým nástrojem pro organizaci, archivaci a zpracování fotografií. Pomocí Lightroomu můžete velice rychle roztřídit tisíce fotografií, vybrat ty nejlepší a zpracovat je mnohem rychleji než v běžných grafických editorech. Naučíme Vás ušetřit hodiny při organizaci a úpravách snímků. A nejen to, Lightroom je skvělým nástrojem pro vytváření rychlého, přehledného a bezpečného foto archivu. Naučíme Vás, jak neztratit své fotografie!

 

Kurz je veden v nejnovější verzi Adobe Lightroom. Znalosti jde aplikovat i na verze LR 6 a Lightroom Classic.

 

Co Vás čeká?

Připravili jsme pro Vás praktický workshop, při kterém Vás naučíme rychle a efektivně pracovat se stovkami či tisíci fotografií ve Vašem počítači. Na konkrétních fotografiích si ukážeme, jak si postavit rychlý, přehledný a funkční archiv fotografií pomocí Lightroomu  a to, jak s ním rychle a přesně pracovat. Řada uživatelů Lightroomu ztrácí přehled ve svých fotografiích nebo dokonce o část z nich přijde, protože nerozumí jeho fungování. V praxi si ukážeme a vysvětlíme, jak pracovat s katalogy, složkami, jak třídit fotografie, kam je ukládat a jak zajistit, aby byly v bezpečí.

 

Na workshopu se dozvíte, nejen co který nástroj dělá, ale hlavně jaké je jeho nejlepší použití. Nabízíme Vám esenci šestileté profesionální praxe s Adobe Lightroom, praktické tipy co dělat a co nedělat, jak pracovat, aby vše fungovalo bez ohledu na rostoucí množství fotografií tak, abyste se z toho jednou nezbláznili.

 

Na závěr si v praxi ukážeme, jak snímky exportovat, využít v prezentacích, knihách nebo sdílet na sociálních sítích.

 

Celý workshop bude 100% interaktivní a vedený formou praktických cvičení. To vše navíc ve velmi malé skupině umožňující individuální přístup a okamžité řešení všech nejasností a dotazů. Všichni účastníci budou mít k dispozici stejné fotografie jako lektor a na svých počítačích pracovat současně s lektorem.

 

Vysvětlíme si zejména

 • Porovnání jednotlivých verzí Lightroomu a vysvětlení licenční politiky
 • Jak si uspořádat katalogy a fotografie přehledně a bezpečně
 • Kdy kam co ukládat. Jak pracovat s externími disky a NAS servery
 • Jak rychle a pohodlně uklidit ve svém fotoarchivu
 • Co dělat a co nedělat při importu
 • Jak rychle vytřídit dobré a špatné snímky
 • Jak efektivně vyhledávat fotografie v archivu
 • Jak zajistit maximální kvalitu snímků s minimem úsilí
 • Jak propojit počítač, Cloud a iPad s Lightroom Mobile

 

Jak bude workshop probíhat?

Každý účastník workshopu dostane na začátku k dispozici pracovní fotografie, na kterých budeme v druhé části workshopu pracovat. Lektor formou interaktivního výkladu popíše jednotlivé techniky práce na konkrétních příkladech a účastníci budou vše procvičovat na stejných snímcích na svých počítačích.

Uprostřed uděláme krátkou 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude cca 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

 

Kdo je lektorem?

Lektorem Workshopu je Honza Březina, certifikovaný Adobe Expert (ACE), zkušený lektor s více jak desetiletou praxí, profesionální fotograf a dlouholetý uživatelem Adobe Lightroom. Honza dlouhodobě využívá Lightroom ve své profesionální fotografické praxi a teorii zpracování obrazu se věnuje již patnáct let. Nabízí tak spojení hluboké teoretické znalosti počítačové grafiky a digitální fotografie s profesionální fotografickou praxí. Společnost Adobe jej v roce 2013 vybrala do prestižního programu Adobe Community Professional (ACP). Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

Co budete potřebovat?

Na workshop si přineste svůj vlastní notebook s nainstalovaným Adobe Lightroom či Lightroom Classic. Verze pro Windows a Mac OS jsou shodné, takže je jedno, kterou platformu preferujete. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti s Lightroomem. Pokud nemáte vlastní přenosný počítač s Lightroomem, tak nás o tom informujte v přihlašovacím formuláři a my vám rádi počítač zapůjčíme. Pro účely kurzu je možné využít i 30ti denní zkušební verzi programu.

Kde, kdy a za kolik?

 • 7. června 2024 od 9:00 do 12:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3 (NOVÁ ADRESA OD 1. 1. 2021).
  Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 1590 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 1290 Kč.
 • Tento workshop si můžete kdykoli objednat i jako video záznam staršího kurzu za 1290 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 3990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.

 

Doporučené a navazující kurzy

Tento kurz je určený pro začátečníky a nevyžaduje absolvování jiného kurzu před tímto kurzem.

Na kurz navazuje Adobe Lightroom: Workshop kreativních úprav, ve kterém se naučíte fotografie upravovat.

 

Reference účastníků

„Přestože jsem čekal, že se na kurzu Adobe Lightroom něco nového naučím, Honza Březina překonal má očekávání. Dnes, několik týdnů po absolvování kurzu, můžu říci, že dopolední část mi ušetřila tři čtvrtiny času, které jsem dříve trávil importem a tříděním fotografií do různých složek. Odpoledne jsem se naučil jednoduše dělat úpravy, které jsem předtím dělal složitě v několika krocích nebo se do nich raději vůbec nepouštěl nebo nevěděl, že v Lightroomu vůbec jsou (používám jej již 4 roky). Velmi příjemné bylo i to, že Honza je mimo školitele produktu i fotografem, takže jeho příklady jsou opravdu reálně použitelné.

Děkuji a těším se zase na viděnou! Jirka“ 

 

„Ahoj Honzo,

díky za dnešní školení Lightroom. Ačkoli LR používám již několik let, celá řada věcí zůstávala mnou nepochopena a tudíž i nevyužita. Stačily mi tři hodiny tvé lekce a několika předpřipravených dotazů a většina věcí je již jasná.
Bylo to fajn a rád se zúčastním dalších Tvých seminářů.
Ať se Ti daří,
Jirka Vlach“

  Přihlášení na workshop

  * takto označená pole jsou povinná  Potřebujete zapůjčit počítač?