Adobe Lightroom: Workshop kreativních úprav

Adobe Photoshop Lightroom nenabízí jen možnost organizace fotografií a vyvolání RAW snímků, ale i velice rychlé a efektivní zpracování fotografií. S necelými dvěma desítkami nástrojů můžete být překvapivě kreativní a výrazně podtrhnout a zvýšit působivost svých fotografií. Ona kreativita totiž není o počtu použitých úprav, ale o její správné kombinaci a využití. A právě na to se zaměříme v našem workshopu.

 

Kurz je veden v nejnovější verzi Lightroom CC Classic a získané znalosti lze uplatnit i ve verzi 5, 6 a CC 2015 – 2019.

 

Adobe Lightroom

Co Vás čeká na kurzu Adobe Lightroom?

Celý workshop je postaven na zcela praktických ukázkách. Pro účastníky jsme připravili pětadvacet různých fotografií, na kterých si ukážeme celou řadu kombinací jednotlivých nástrojů vedoucích k různým výsledkům. Nebudeme se tedy bavit o nástrojích, ale o postupech. Ukážeme si různé cesty, jak pracovat s jasem a kontrastem, jak zvýšit ostrost snímků, jak upravit jejich barevnost, jak zdůraznit či potlačit visuálně část fotografie apod.

Pokud nejste zkušenými uživateli Adobe Lightroom, doporučujeme před tímto workshopem navštívit kurz Adobe Lightroom: Zrychlete zpracování fotografií.

Celý workshop bude 100% interaktivní. Vše, co bude lektor prezentovat si s ním budete moci v praxi vyzkoušet na stejných fotografiích. To vše navíc ve velmi malé skupině umožňující individuální přístup a okamžité řešení všech nejasností a dotazů.

 

Jak bude workshop probíhat?

Každý z účastníků dostane k dispozici již zpracované fotografie, na kterých bude vidět cílový stav. Lektor vysvětlí, jaké nástroje byly použity, jak a proč. Následně spolu s žáky celý postup prakticky zopakuje s tím, že si ukážeme i jeho alternativy. Čekají Vás tedy zři hodiny nabité praxí, otevřenou diskuzí a procvičováním.

 

Uprostřed výukového bloku uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

 

Jan BřezinaKdo je lektorem?

Lektorem Workshopu je Honza Březina, certifikovaný Adobe Expert (ACE), zkušený lektor s více jak desetiletou praxí, profesionální fotograf a dlouholetý uživatelem Adobe Lightroom. Honza dlouhodobě využívá Lightroom ve své profesionální fotografické praxi a teorii zpracování obrazu se věnuje již patnáct let. Nabízí tak spojení hluboké teoretické znalosti počítačové grafiky a digitální fotografie s profesionální fotografickou praxí. Společnost Adobe jej v roce 2013 vybrala do prestižního programu Adobe Community Professional (ACP). Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

Co budete potřebovat?

Na workshop si přineste svůj vlastní notebook s nainstalovaným Adobe Photoshop Lightroom 5 , 6 či CC Classic. Verze pro Windows a Mac OS jsou shodné, takže je jedno, kterou platformu preferujete. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti s Lightroomem. Pokud nemáte vlastní přenosný počítač s Lightroomem, tak nás o tom informujte v přihlašovacím formuláři a my vám rádi počítač zapůjčíme. Pro účely kurzu je možné využít i 30ti denní zkušební verzi programu.

Kde, kdy a za kolik?

  • 13. listopad 2019 od 13:00 do 16:00 v prostorách Simply Relax, Mánesova 63, Praha 2. Kapacita workshopu je omezena na maximálně 8 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 1590 Kč
  • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2490 Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

 

Doporučené a navazující kurzy

Tento kurz je určený pro začátečníky a nevyžaduje absolvování jiného kurzu. Doporučujeme jej zkombinovat s kurzem Adobe Lightroom: Zrychlete zpracování fotografií, na kterém se naučíte fotografie třídit, organizovat a archivovat.

 

Reference účastníků

„Přestože jsem čekal, že se na kurzu Adobe Lightroom něco nového naučím, Honza Březina překonal má očekávání. Dnes, několik týdnů po absolvování kurzu, můžu říci, že dopolední část mi ušetřila tři čtvrtiny času, které jsem dříve trávil importem a tříděním fotografií do různých složek. Odpoledne jsem se naučil jednoduše dělat úpravy, které jsem předtím dělal složitě v několika krocích nebo se do nich raději vůbec nepouštěl nebo nevěděl, že v Lightroomu vůbec jsou (používám jej již 4 roky). Velmi příjemné bylo i to, že Honza je mimo školitele produktu i fotografem, takže jeho příklady jsou opravdu reálně použitelné.

Děkuji a těším se zase na viděnou! Jirka“

 

IMG_1001

 

Přihlášení na workshop

* takto označená pole jsou povinná