Fotografické expedice

Užijte si fotografickou cestu svých snů

Ilumio je licencovaná cestovní kancelář s plným zákonným pojištěním proti úpadku u ERV. Jsme členy nadnárodních oborových organizací IATA (status TIDS) a Travel Massive. Máme tým zkušených lektorů, pro který je cestování a fotografování životní vášeň. Specializujeme se na fotografické workshopy a cesty po celém světě. Naše fotoexpedice vám nabízejí komfort špičkově zajištěné dovolené s programem speciálně navrženým pro fotografy.

Pro koho jsou naše expedice určeny?

Aktuálně pořádané expedice

Fotoexpedice Aljaška 2019

Fotoexpedice Aljaška 2019

Aljaška je jednou z nejzachovanějších přírodních lokalit v USA. Nádherná krajina, velké množství divokých zvířat a relativně malé množství turistů. Na základě zkušeností z předchozích cest jsme vybrali to nejzajímavější na Aljašce v jednom z nejlepších termínů vůbec. Vybrat si můžete ze 16 či 18 dní! Přidejte se k nám na cestu do jednoho z nejkrásnějších koutů světa.
OBSAZENO

Lektoři:

Jakub Vaněk

Jan Březina

zjistit více
Fotoexpedice Maine

Fotoexpedice Rhode Island a Maine 2019

Do USA jsme již uspořádali desítky fotoexpedic. Tentokrát poprvé zařazujeme do naší nabídky severovýchodní pobřeží USA. Vyrazíme fotografovat nádherné útesy a majáky států Rhode Island, Massachusetts, New Hampshire a Maine. Čeká nás 10 úžasných dní plných objevování a fotografování.
Poslední 2 místa

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více

Fotoexpedice Severní Vietnam 2019

Vietnam je jednou z našich oblíbených destinací v jihovýchodní Asii. Letos jsme připravili nový program zaměřený na sever země ve spolupráci s lokálními fotografy ze skupiny VietArt a s pomocí super lidí z projektu Zase Rýže. Díky tomu máme možnost mnohem lépe poznat lokální zvyky, fotografovat s místními obyvateli na severu země a zároveň zachovat vysoký komfort při cestě s luxusním ubytováním a plnou penzí.
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

Long Tran

Long Tran

zjistit více

Kalifornie pro technologické fandy 2019

Máte rádi cestování, focení, Apple a letectví? Pokud ano, tak pro vás máme doslova bonbonek. Vyrazíme do Kalifornie, ze které uvidíme nádherné národní parky, k tomu přidáme kultovní Apple místa jako je Cupertino, pláž Maverick, poušť Mojave nebo pohoří Sierra a navíc navštívíme úžasné letecké muzeum, letadlovou loď, testovací letiště a jednu z top leteckých přehlídek - Miramar Airshow.
Poslední místo

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více
Fotoexpedice Nový Zéland 2019

Fotoexpedice Nový Zéland 2019

Již po páté vyrazíme s naší fotoexpedicí do jednoho z nejvzdálenějších koutů naší planety - na Nový Zéland, který je proslavený svým nepřeberným přírodním bohatstvím. Nedotčená krása horských pásem se tu snoubí s hustými lesy, zvlněnými pastvinami a dlouhými písčitými plážemi. Na severním ostrově se nachází i několik činných sopek a mnoho horkých pramenů a gejzírů. Tuto unikátní krajinu s dechberoucími pohledy i místní tradice a historii budeme moci obdivovat během necelých 3 týdnů, během kterých navštívíme Severní i jižní ostrov.
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více

Fotoexpedice Namibie 2019

Africký kontinent je každoročně zastoupen na seznamu destinací našich fotoexpedic. V roce 2019 se opět vydáme do Namíbie. Čeká nás úžasný národní park Etosha, světoznámé písečné duny pouště Namib, vyprahlá oblast Kalahari a nezaměnitelné pobřeží. Těšit se můžete na skvělé safari s fotografováním divokých zvířat, unikátní krajinu, srdečné obyvatele a největší písečné duny světa. Namibie navíc patří mezi nejbezpečnějších země v Africe a díky mnohaleté zkušenosti s jihem Afriky máme pro vás skvěle vyladěný a pestrý program.
OBSAZENO

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více
Thingvallavatn

Fotoexpedice Zimní Island 2019

Island je jednou z našich nejoblíbenějších destinací. Je velice pestrý, relativně blízko a je pro nás druhým domovem. V zimním období nabízí tato drsná země neopakovatelnou kombinaci sněhu, ledu, nezvyklého zimního severského světla a s trochou štěstí i polární záře. Pokud se nebojíte fotografických výzev a chcete zažít něco opravdu unikátního, tak vám nabízíme týdenní fotografické dobrodružství, jaké jste ještě nezažili.
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více
CES 2020

Expedice CES 2020

Chcete zažít nejvýznamnější veletrh spotřební elektroniky na světě CES 2020 v doprovodu zkušeného novináře Honzy Březiny, který na akci pravidelně jezdí již 15 let? Chcete se podívat do Silicon Valley, Las Vegas a Los Angeles? Pak vám nabízíme unikátní cestu do USA se zaměřením na nejmodernější technologie.
Poslední místo

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více
Havaj 2019

Expedice Romantická Havaj 2020

Havaj je doslova tropickým rájem. Sopečné ostrovy s bujnou, sytě zelenou vegetací, nádherné pláže, vodopády a všudypřítomná pohoda a klid. Letos navštívíte ostrovy Maui a Kauai, na kterých nás čeká 11 dní úžasného focení, poznávání a relaxace. Pro zájemce umíme zařídit a nafotit i pravou havajskou svatbu.
Poslední 2 místa

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více
Polární záře

Fotoexpedice Lofoty 2020 – polární záře

Lofoty jsou jedním z nejfotogeničtějších koutů Skandinávie. Nádherná, drsná krajina, fjordy malebné vesničky a severský styl života. Vracíme se na Lofoty v zimě, abychom mohli fotografovat zasněženou krajinu a hlavně dech beroucí polární záři. Lofoty jsou díky mírné zimě a poloze za polárním kruhem ideálním místem pro její pozorování a fotografování.
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více
Fotoexpedice Route 66

Expedice Route 66 2020

Již podruhé se vydáváme na ikonickou Route 66. Čeká nás 3000 mil objevování, 10 států USA, několik národních parků a neopakovatelný zážitek. Cestu můžete absolvovat na motorce nebo v prostorném VANu. To je jen na vás. V obou případech vás čeká životní zážitek a zdolání matky všech cest.
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více

Již proběhlé expedice

Zimní Island 2016Zjistit více
Zimní Yosemite 2015Zjistit více
Mexiko 2015Zjistit více
Zimní Island 2015Zjistit více
Nový Zéland 2014Zjistit více
Kanada 2014Zjistit více
ČÍNA 2014Zjistit více
Západ USA 2014Zjistit více
Barma 2014Zjistit více
Africké Safari 2013Zjistit více