Fotografické expedice

Užijte si fotografickou cestu svých snů

Ilumio je licencovaná cestovní kancelář s plným zákonným pojištěním proti úpadku u ERV. Jsme členy nadnárodních oborových organizací IATA (status TIDS) a Travel Massive. Máme tým zkušených lektorů, pro který je cestování a fotografování životní vášeň. Specializujeme se na fotografické workshopy a cesty po celém světě. Naše fotoexpedice vám nabízejí komfort špičkově zajištěné dovolené s programem speciálně navrženým pro fotografy.

Pro koho jsou naše expedice určeny?

Aktuálně pořádané expedice

Gruzie 2021

Fotoexpedice Gruzie 2023

Gruzie je pestrou, přátelskou zemí, která nabízí bohaté kulturní dědictví, nádherné hory, Černé moře a neuvěřitelně vřelou atmosféru. Rádi se do Gruzie vracíme s vylepšeným programem, který dává větší prostor pro fotografování. Přidejte se k nám a poznejte tuto nádhernou zemi.
OBSAZENO

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více
Yukon

Fotoexpedice Yukon/Aljaška 2023

Po mnoha cestách na Aljašku jsme se rozhodli přidat do naší nabídky další skvost, Yukon. Při naší cestě zkombinujeme tuto nejzápadnější část Kanady s východní částí Aljašky do jedné unikátní cesty, při které se můžete těšit na úchvatnou panenskou přírodu, focení divoké zvěře, poctivou zlatokopeckou atmosféru a skvělé dobrodružství. Užijte si s námi 2 týdny skvělého putování a fotografování!
Poslední 2 místa

Lektoři:

Denisa Tichotová

zjistit více
Portland Head

Fotoexpedice Majáky východního pobřeží USA 2023

Východní pobřeží USA nabízí jedny z nejkrásnějších majáků na světě. Opět po 4 letech se vracíme na pobřeží s nádhernými útesy, plážemi, mosty a majáky. Procestujeme celkem pět států, navštívíme Boston a užijeme si nádherné letní počasí!
Přijímáme přihlášky (Poslední 1 místo)

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více
Fotoexpedice Azory 2020

Fotoexpedice kvetoucí Azory 2023

Azorské ostrovy jsou úžasný, dostupným a věčně zeleným rájem. Nabízí pestrý mix sopek, vodopádů, útesů, čajových plantáží a v srpnu všudypřítomných kvetoucích Hortenzií. Proto jsme pro rok 2023 vybrali ideální fotografický termín v druhé polovině srpna.
OBSAZENO

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více

Fotoexpedice Island 2023

Island je pro nás druhým domovem a ranný podzim je jedním z nejlepších termínů, kdy se na tento magický ostrov vydat. Vyhneme se hlavní turistické sezóně, pořád budeme v období příjemného počasí a s trochou štěstí dojde i na polární záři. Čeká nás 9 dní nádherné, pestré a stále skoro panenské přírody. Vodopády, útesy, ledovce, hory, pustiny i divoká zvířata. To vše a k tomu skvělá kuchyně a vždy nápomocní Islanďané.
OBSAZENO

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více

Fotoexpedice Austrálie 2023

Austrálie je úchvatná země, která v sobě spojuje unikátní přírodu, zajímavou kulturu a neuvěřitelně vřelou atmosféru. Do Austrálie a na Nový Zéland pořádáme fotoexpedice pravidelně a letos vám nabízíme opět o trochu vylepšený program na rudém kontinentu. Navštívíme Sydney, Blue Mountains, vinice, Uluru i deštné pralesy na severu. Čeká nás fotografování na velkém bariérovém reefu a mnohem víc.
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více
Fotoexpedice Nový Zéland 2019

Fotoexpedice Nový Zéland 2023

Již po šesté vyrazíme s naší fotoexpedicí do jednoho z nejvzdálenějších koutů naší planety - na Nový Zéland, který je proslavený svým nepřeberným přírodním bohatstvím. Nedotčená krása horských pásem se tu snoubí s hustými lesy, zvlněnými pastvinami a dlouhými písčitými plážemi. Na severním ostrově se nachází i několik činných sopek a mnoho horkých pramenů a gejzírů. Tuto unikátní krajinu s dechberoucími pohledy i místní tradice a historii budeme moci obdivovat během necelých 3 týdnů, během kterých navštívíme Severní i jižní ostrov.
Přijímáme přihlášky (Poslední 2 místa)

Lektoři:

Jan Březina

Irma Březina

Irma Březina

zjistit více
Zimní Island 2022

Fotoexpedice zimní Island 2023 – polární záře

Island je jednou z našich nejoblíbenějších destinací. Je velice pestrý, relativně blízko a je pro nás druhým domovem. V zimním období nabízí tato drsná země neopakovatelnou kombinaci sněhu, ledu, nezvyklého zimního severského světla a s trochou štěstí i polární záře. Pokud se nebojíte fotografických výzev a chcete zažít něco opravdu unikátního, tak vám nabízíme prodloužený 10 denní fotografické dobrodružství, jaké jste ještě nezažili.
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více
Havaj 2019

Fotoexpedice Havaj 2024

Havaj je pro nás opravdu srdcová záležitost. Neuvěřitelně pestré, zelené a přátelské ostrovy nabízejí vše, na co si jen vzpomenete. Od sopek, přes deštné pralesy, vodopády, divoké útesy až po romantické písečné pláže. K tomu příjemné podnebí a jedni z nejpřátelštějších lidí na světě. Na přelomu 2022 a 2023 jsme strávili 2 měsíce hledáním nových foto lokalit a díky tomu se můžete těšit na ještě vytěsněnější program. Koneckonců je to již naše 12. cesta na Havaj.
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

Irma Březina

Irma Březina

zjistit více
Zimní Lofoty 2022

Fotoexpedice Zimní Lofoty 2024

Lofoty jsou jedním z nejfotogeničtějších koutů Skandinávie. Nádherná, drsná krajina, fjordy, malebné vesničky a severský styl života. Vracíme se na Lofoty v zimě, abychom mohli fotografovat zasněženou krajinu a hlavně dech beroucí polární záři. Lofoty jsou díky mírné zimě a poloze za polárním kruhem ideálním místem pro její pozorování a fotografování.
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více

Fotoexpedice Namibie 2024

Africký kontinent je každoročně zastoupen na seznamu destinací našich fotoexpedic. V roce 2024 se opět vydáme do Namíbie. Čeká nás úžasný národní park Etosha, světoznámé písečné duny pouště Namib, vyprahlá oblast Kalahari a nezaměnitelné pobřeží. Těšit se můžete na skvělé safari s fotografováním divokých zvířat, unikátní krajinu, srdečné obyvatele a největší písečné duny světa. Namibie navíc patří mezi nejbezpečnějších země v Africe a díky mnohaleté zkušenosti s jihem Afriky máme pro vás skvěle vyladěný a pestrý program. Letos jsme se rozhodli trochu volnější program, který nám umožní si zemi víc vychutnat.
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více
Elon Musk

Technologická expedice ve stopách Elona Muska 2024

Máte rádi technologie, Teslu a elektro auta obecně, Space X a astronautiku? Fascinuje vás život Elona Muska tak jako nás? Připravili jsme pro vás exkluzivní cestu do USA, při které navštívíme nejzajímavější místa spojená s tímto jedinečným vizionářem, vyzkoušíme na vlastní kůži moderní technologie a navíc si užijeme báječnou cestu. Co víc, průvodci této cesty budou Ondra Bačina aka Tesláček a Honza Březina aka Alisczech!
OBSAZENO

Lektoři:
Ondřej Bačina

Ondřej Bačina aka Tesláček

Jan Březina

zjistit více
Fotoexpedice Route 66

Route 66 2024

Route 66 je legendou a zároveň nabízí unikátní průřez skoro celými Spojenými státy. Vydáváme se opět na 16ti denní roadtrip procházející celkem 9 státy, díky čemuž budeme mít možnost fotografovat v různém prostředí, různé komunity a vychutnat si atmosféru té pravé Ameriky. Projeďte s námi matku všech cest!
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více
Fotoexpedice New York 2020

Fotoexpedice New York 2024

Big Apple, či chcete-li New York City, je jedním ze symbolů Ameriky. Město, které nikdy nespí, neustále pulzuje a nabízí nepřebernou škálu motivů pro fotografování. Do New Yorku jezdíme pravidelně posledních 5 let. Přijměte pozvání na nezapomenutelný týden ve velkoměstě. Díky spolupráci s řadou lokálních fotografů s námi naleznete i málo známá místa Manhattanu, Brooklynu a New Jersey.
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více

Fotoexpedice Kanada 2024

Západní Kanada je naše velice oblíbená destinace, kam se pravidelně vracíme. Podzimní Kanada nabízí nádherně barevnou krajinu a výrazně menší množství turistů, než v hlavní sezóně. Těšit se můžete na hory, ledovce, vodopády, divoké pobřeží Pacifiku i krásná města. Pojeďte s námi objevovat nejkrásnější národní parky Kanady - Banff, Jasper a Yoho a fotografovat krajinu a divoká zvířata. 
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více

Fotoexpedice Japonsko 2024 – červené Javory

Japonsko je úchvatná země s unikátní kulturou, krajinou, zvyky i životním stylem. Pro rok 2024 jsme se rozhodli do Japonska vyrazit v podzimním termínu, abychom mohli fotit Momiji neboli červené Javory. Kromě jich se můžete těšit na dvoutýdenní putování po nejkrásnějších místech Japonska v doprovodu skvělých průvodců.
Připravujeme

Lektoři:

Jan Březina

Ondřej Hybl

Ondřej Hybl

zjistit více

Již proběhlé expedice

Expedice CES 2020Zjistit více
Zimní Island 2016Zjistit více
Zimní Yosemite 2015Zjistit více
Mexiko 2015Zjistit více
Zimní Island 2015Zjistit více
Nový Zéland 2014Zjistit více
Kanada 2014Zjistit více
ČÍNA 2014Zjistit více
Západ USA 2014Zjistit více
Barma 2014Zjistit více
Africké Safari 2013Zjistit více