Fotografické expedice

Užijte si fotografickou cestu svých snů

Ilumio je licencovaná cestovní kancelář s plným zákonným pojištěním proti úpadku u ERV. Jsme členy nadnárodních oborových organizací IATA (status TIDS) a Travel Massive. Máme tým zkušených lektorů, pro který je cestování a fotografování životní vášeň. Specializujeme se na fotografické workshopy a cesty po celém světě. Naše fotoexpedice vám nabízejí komfort špičkově zajištěné dovolené s programem speciálně navrženým pro fotografy.

Pro koho jsou naše expedice určeny?

Aktuálně pořádané expedice

Fotoexpedice Route 66

Fotoexpedice Route 66 2019

Route 66 je legendou a zároveň nabízí unikátní průřez skoro celými Spojenými státy. Vydáváme se na 16ti denní roadtrip procházející celkem 9 státy, díky čemuž budeme mít možnost fotografovat v různém prostředí, různé komunity a vychutnat si atmosféru té pravé Ameriky. Projeďte s námi matku všech cest!
OBSAZENO

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více

Fotoexpedice New York 2019

Big Apple, či chcete-li New York City, je jedním ze symbolů Ameriky. Město, které nikdy nespí, neustále pulzuje a nabízí nepřebernou škálu motivů pro fotografování. Do New Yorku jezdíme pravidelně posledních 5 let. Přijměte pozvání na nezapomenutelný týden ve velkoměstě. Díky spolupráci s řadou lokálních fotografů s námi naleznete i málo známá místa Manhattanu, Brooklynu a New Jersey.
OBSAZENO

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více
Fotoexpedice Arménie 2019

Fotoexpedice Arménie 2019

Arménie je země v srdci Kavkazu, která kromě přírody, památek a hor nabízí i skvělou kuchyni a úžasné lidi. Přesto, že sem jezdí čím dál tím více turistů, na spoustě nádherných míst můžete mít krajinu jen pro sebe. Ukážeme vám ta místa, která při návštěvě Arménie nelze vynechat, ale i ostatní, o kterých ví jen málokdo, která ale přesto nabízejí skvělou možnost pro fotografování, objevování a rozjímání.
OBSAZENO

Lektoři:

Jan Březina

Roman Rogner

Roman Rogner

zjistit více
Fotoexpedice Maine

Fotoexpedice Rhode Island a Maine 2019

Do USA jsme již uspořádali desítky fotoexpedic. Tentokrát poprvé zařazujeme do naší nabídky severovýchodní pobřeží USA. Vyrazíme fotografovat nádherné útesy a majáky států Rhode Island, Massachusetts, New Hampshire a Maine. Čeká nás 10 úžasných dní plných objevování a fotografování.
Poslední 2 místa

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více

Kalifornie pro technologické fandy 2019

Máte rádi cestování, focení, Apple a letectví? Pokud ano, tak pro vás máme doslova bonbonek. Vyrazíme do Kalifornie, ze které uvidíme nádherné národní parky, k tomu přidáme kultovní Apple místa jako je Cupertino, pláž Maverick, poušť Mojave nebo pohoří Sierra a navíc navštívíme úžasné letecké muzeum, letadlovou loď, testovací letiště a jednu z top leteckých přehlídek - Miramar Airshow.
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více
Fotoexpedice Nový Zéland 2019

Fotoexpedice Nový Zéland 2019

Již po páté vyrazíme s naší fotoexpedicí do jednoho z nejvzdálenějších koutů naší planety - na Nový Zéland, který je proslavený svým nepřeberným přírodním bohatstvím. Nedotčená krása horských pásem se tu snoubí s hustými lesy, zvlněnými pastvinami a dlouhými písčitými plážemi. Na severním ostrově se nachází i několik činných sopek a mnoho horkých pramenů a gejzírů. Tuto unikátní krajinu s dechberoucími pohledy i místní tradice a historii budeme moci obdivovat během necelých 3 týdnů, během kterých navštívíme Severní i jižní ostrov.
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více

Fotoexpedice Namibie 2019

Africký kontinent je každoročně zastoupen na seznamu destinací našich fotoexpedic. V roce 2019 se opět vydáme do Namíbie. Čeká nás úžasný národní park Etosha, světoznámé písečné duny pouště Namib, vyprahlá oblast Kalahari a nezaměnitelné pobřeží. Těšit se můžete na skvělé safari s fotografováním divokých zvířat, unikátní krajinu, srdečné obyvatele a největší písečné duny světa. Namibie navíc patří mezi nejbezpečnějších země v Africe a díky mnohaleté zkušenosti s jihem Afriky máme pro vás skvěle vyladěný a pestrý program.
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více
Havaj 2019

Expedice Romantická Havaj 2020

Havaj je doslova tropickým rájem. Sopečné ostrovy s bujnou, sytě zelenou vegetací, nádherné pláže, vodopády a všudypřítomná pohoda a klid. Letos navštívíte ostrovy Maui a Kauai, na kterých nás čeká 11 dní úžasného focení, poznávání a relaxace. Pro zájemce umíme zařídit a nafotit i pravou havajskou svatbu.
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více
Polární záře

Fotoexpedice Lofoty 2020 – polární záře

Lofoty jsou jedním z nejfotogeničtějších koutů Skandinávie. Nádherná, drsná krajina, fjordy malebné vesničky a severský styl života. Vracíme se na Lofoty v zimě, abychom mohli fotografovat zasněženou krajinu a hlavně dech beroucí polární záři. Lofoty jsou díky mírné zimě a poloze za polárním kruhem ideálním místem pro její pozorování a fotografování.
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více

Již proběhlé expedice

Zimní Island 2016Zjistit více
Zimní Yosemite 2015Zjistit více
Mexiko 2015Zjistit více
Zimní Island 2015Zjistit více
Nový Zéland 2014Zjistit více
Kanada 2014Zjistit více
ČÍNA 2014Zjistit více
Západ USA 2014Zjistit více
Barma 2014Zjistit více
Africké Safari 2013Zjistit více