Fotografické expedice

Užijte si fotografickou cestu svých snů

Ilumio je licencovaná cestovní kancelář s plným zákonným pojištěním proti úpadku u ERV. Jsme členy nadnárodních oborových organizací IATA (status TIDS) a Travel Massive. Máme tým zkušených lektorů, pro který je cestování a fotografování životní vášeň. Specializujeme se na fotografické workshopy a cesty po celém světě. Naše fotoexpedice vám nabízejí komfort špičkově zajištěné dovolené s programem speciálně navrženým pro fotografy.

Pro koho jsou naše expedice určeny?

Aktuálně pořádané expedice

Fotoexpedice Azory – prosinec 2020

Chybí vám cestování, ale bojíte se nejistoty a rizik spojených s aktuální situací ve světě? Bohužel návrat do normálu bude ještě nějakou dobu trvat, a proto jsme museli změnit naše plány na prosinec. Naštěstí jsou místa, která fungují, jsou bezpečná a krásná. Letos již potřetí se vydáme v malé skupině na Azorské ostrovy, které si s CoVIDem poradily velmi elegantně a nabízejí úchvatné fotografování.
Přijímáme přihlášky (Poslední místo)

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více
Apple Park Cupertino

Expedice Technologická Kalifornie + CES 2021

Chcete zažít nejvýznamnější veletrh spotřební elektroniky na světě CES 2021 v doprovodu zkušeného novináře Honzy Březiny, který na akci pravidelně jezdí již víc jak 15 let? Chcete se podívat do Silicon Valley, do centrály Applu, zažít Silvestr u Golden gate Bridge, Las Vegas a Los Angeles? Pak vám nabízíme unikátní cestu do USA se zaměřením na nejmodernější technologie.
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více
Havaj 2019

Expedice Romantická Havaj 2021

Havaj je doslova tropickým rájem. Sopečné ostrovy s bujnou, sytě zelenou vegetací, nádherné pláže, vodopády a všudypřítomná pohoda a klid. Pro rok 2021 jsme vybrali ostrovy Oahu a Maui, na kterých nás čeká 11 dní úžasného focení, poznávání a relaxace. Pro zájemce umíme zařídit a nafotit i pravou havajskou svatbu.
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více

Fotoexpedice Zimní Kalifornie + Firefall 20201

Yosemitský národní park patří mezi nejpopulárnější v USA. Opět jsme se do něj rozhodli vrátit v zimním období a pokusíme se vyfotit vzácný úkaz zvaný "Firefall" neboli ohnivý vodopád. Kromě toho nás čeká nádherné San Francisko a pobřeží Pacifiku s častými zimními mlhami, mohavskou poušť, Los Angeles a další krásná místa Kalifornie.
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více
Polární záře

Fotoexpedice Lofoty – polární záře 2021

Lofoty jsou jedním z nejfotogeničtějších koutů Skandinávie. Nádherná, drsná krajina, fjordy malebné vesničky a severský styl života. Vracíme se na Lofoty v zimě, abychom mohli fotografovat zasněženou krajinu a hlavně dech beroucí polární záři. Lofoty jsou díky mírné zimě a poloze za polárním kruhem ideálním místem pro její pozorování a fotografování.
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více
Fotoexpedice Nikaragua a Panama 2020

Fotoexpedice Nikaragua a Panama 2021

Střední Amerika je barevná, pestrá, plná zvířat, nádherné přírody a nechybí řada nádherných památek. Pro rok 2021 jsme vybrali jako cíl naší fotoexpedice hned dvě země. Kombinace Nikaragui a Panamy nám umožnila připravit velice pestrý dvoutýdenní program. Pojeďte s námi na přelomu března a dubna za teplem a neopakovatelnými zážitky.
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

David Maják

Jan Březina

zjistit více
Fotoexpedice Route 66

Expedice Route 66 2021

Již podruhé se vydáváme na ikonickou Route 66. Čeká nás 3000 mil objevování, 10 států USA, několik národních parků a neopakovatelný zážitek. Cestu můžete absolvovat na motorce nebo v prostorném VANu. To je jen na vás. V obou případech vás čeká životní zážitek a zdolání matky všech cest.
Poslední místo

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více
Fotoexpedice New York 2020

Fotoexpedice New York + Washington D.C. 2021

Big Apple, či chcete-li New York City, je jedním ze symbolů Ameriky. Město, které nikdy nespí, neustále pulzuje a nabízí nepřebernou škálu motivů pro fotografování. Do New Yorku jezdíme pravidelně posledních 7 let. Přijměte pozvání na nezapomenutelný týden ve velkoměstě. Díky spolupráci s řadou lokálních fotografů s námi naleznete i málo známá místa Manhattanu, Brooklynu a New Jersey. Jako bonus jsme letos k expedici přidali i 2 dny v hlavním městě USA - Washingtonu D.C.
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více

Fotoexpedice Gruzie 2021

Po loňském úspěchu fotoexpedice do Arménie jsme se rozhodli pro rok 2021 přidat sousední Gruzii. Nádherná příroda, úchvatné kláštery, moře, pohostinní lidé a neopakovatelná atmosféra. Vydejte se s námi na 12 dní poznávat tuto krásnou zemi.
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

Roman Rogner

Roman Rogner

zjistit více
Fotoexpedice Yellowstone 2020

Fotoexpedice Yellowstone 2021

Národní park Yellowstone je nejpopulárnějším národním parkem v USA. Připravili jsme dvoutýdenní cestu, při které kromě Yellowstonu navštívíme i národní parky Grand Teton a Glacier. Čeká nás fotografování nádherné podzimní barevné krajiny, divokých zvířat a užijeme si poctivou westernovou atmosféru!
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více

Technologická cesta snů 2021

Máte rádi cestování, letectví, focení a technologické hračky? Pokud ano, tak pro vás máme doslova bonbónek. Opět se v roce 2020 vydáme na technologickou cestu snů do Kalifornie. Zlatým hřebem bude přehlídka letecké a námořní techniky Fleet Week v San Francisku, ale navštívíme i technologické společnosti, letecká muzea, letiště nebo třeba Star Wars Land.
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více

Fotoexpedice Austrálie 2021

Austrálie je úchvatná země, která v sobě spojuje unikátní přírodu, zajímavou kulturu a neuvěřitelně vřelou atmosféru. Do Austrálie a na Nový Zéland pořádáme fotoexpedice každoročně a letos vám nabízíme opět o trochu vylepšený program na rudém kontinentu. Navštívíme Sydney, Blue Mountains, vinice, Uluru i deštné pralesy na severu. Čeká nás fotografování na velkém bariérovém reefu a mnohem víc.
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více

Již proběhlé expedice

Expedice CES 2020Zjistit více
Zimní Island 2016Zjistit více
Zimní Yosemite 2015Zjistit více
Mexiko 2015Zjistit více
Zimní Island 2015Zjistit více
Nový Zéland 2014Zjistit více
Kanada 2014Zjistit více
ČÍNA 2014Zjistit více
Západ USA 2014Zjistit více
Barma 2014Zjistit více
Africké Safari 2013Zjistit více