Fotografické expedice

Užijte si fotografickou cestu svých snů

Ilumio je licencovaná cestovní kancelář s plným zákonným pojištěním proti úpadku u ERV. Jsme členy nadnárodních oborových organizací IATA (status TIDS) a Travel Massive. Máme tým zkušených lektorů, pro který je cestování a fotografování životní vášeň. Specializujeme se na fotografické workshopy a cesty po celém světě. Naše fotoexpedice vám nabízejí komfort špičkově zajištěné dovolené s programem speciálně navrženým pro fotografy.

Pro koho jsou naše expedice určeny?

Aktuálně pořádané expedice

Fotoexpedice Kanada 2020

Fotoexpedice Kanada 2020

Západní Kanada nabízí neuvěřitelně krásnou, pestrou a panenskou přírodu. Opět se vracíme do Britské Kolumbie a Alberty, abychom vám dali příležitost fotografovat nejkrásnější kanadské národní parky, hory, ledovce i nádherné pobřeží. Naše dvoutýdenní putování mezi Calgary a Vancouverem je nezapomenutelnou kombinací fotografování krajiny, divokých zvířat a objevování. Přidejte se k nám.
Poslední místo

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více

Fotoexpedice Gruzie 2020

Po loňském úspěchu fotoexpedice do Arménie jsme se rozhodli pro rok 2020 přidat sousední Gruzii. Nádherná příroda, úchvatné kláštery, moře, pohostinní lidé a neopakovatelná atmosféra. Vydejte se s námi na 12 dní poznávat tuto krásnou zemi.
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

Roman Rogner

Roman Rogner

zjistit více
Fotoexpedice Azory 2020

Fotoexpedice Azory 2020

Azorské ostrovy jsou perlou Atlantiku, která v sobě spojuje přijatelnou vzdálenost od Evropy s exotikou přírody a krajiny. Proto jsme se rozhodli na tyto věčně zelené ostrovy s jezery, vodopády, sopkami a nádherným pobřežím opět vrátit v roce 2020. Pokud hledáte kratší fotoexpedici blízko Evropě, Azory jsou ideální volba.
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více
Fotoexpedice Yellowstone 2020

Fotoexpedice Yellowstone 2020

Národní park Yellowstone je nejpopulárnějším národním parkem v USA. Připravili jsme dvoutýdenní cestu, při které kromě Yellowstonu navštívíme i národní parky Grand Teton a Glacier. Čeká nás fotografování nádherné podzimní barevné krajiny, divokých zvířat a užijeme si poctivou westernovou atmosféru!
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více

Technologická cesta snů 2020

Máte rádi cestování, letectví, focení a technologické hračky? Pokud ano, tak pro vás máme doslova bonbónek. Opět se v roce 2020 vydáme na technologickou cestu snů do Kalifornie. Zlatým hřebem bude přehlídka letecké a námořní techniky Fleet Week v San Francisku, ale navštívíme i technologické společnosti, letecká muzea, letiště nebo třeba Star Wars Land.
Poslední místo

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více

Fotoexpedice Patagonie a Ohňová země 2020

Patagonie se může pochlubit jednou z nejčistších a nejpanenštějších oblastí na světě. Nádherné hory, jezera, ledovce, vodopády, velké množství volně žijících zvířat a neuvěřitelně přátelští obyvatelé. Do Patagonie se v roce 2020 vracíme s programem rozšířeným o Ohňovou zemi, takže se podíváme na opravdu nejjižnější cíp Jižní Ameriky.
Připravujeme

Lektoři:

David Maják

Jakub Vaněk

zjistit více

Fotoexpedice Austrálie 2020

Austrálie je úchvatná země, která v sobě spojuje unikátní přírodu, zajímavou kulturu a neuvěřitelně vřelou atmosféru. Do Austrálie a na Nový Zéland pořádáme fotoexpedice každoročně a letos vám nabízíme opět o trochu vylepšený program na rudém kontinentu. Navštívíme Sydney, Blue Mountains, vinice, Uluru i deštné pralesy na severu. Čeká nás fotografování na velkém bariérovém reefu a mnohem víc.
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více
Fotoexpedice Zimní Island 2019

Fotoexpedice Zimní Island 2020

Island je jednou z našich nejoblíbenějších destinací. Je velice pestrý, relativně blízko a je pro nás druhým domovem. V zimním období nabízí tato drsná země neopakovatelnou kombinaci sněhu, ledu, nezvyklého zimního severského světla a s trochou štěstí i polární záře. Pokud se nebojíte fotografických výzev a chcete zažít něco opravdu unikátního, tak vám nabízíme prodloužený 10 denní fotografické dobrodružství, jaké jste ještě nezažili.
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více
Havaj 2019

Expedice Romantická Havaj 2021

Havaj je doslova tropickým rájem. Sopečné ostrovy s bujnou, sytě zelenou vegetací, nádherné pláže, vodopády a všudypřítomná pohoda a klid. Pro rok 2021 jsme vybrali ostrovy Oahu a Maui, na kterých nás čeká 11 dní úžasného focení, poznávání a relaxace. Pro zájemce umíme zařídit a nafotit i pravou havajskou svatbu.

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více
Fotoexpedice Nikaragua a Panama 2020

Fotoexpedice Nikaragua a Panama 2021

Střední Amerika je barevná, pestrá, plná zvířat, nádherné přírody a nechybí řada nádherných památek. Pro rok 2021 jsme vybrali jako cíl naší fotoexpedice hned dvě země. Kombinace Nikaragui a Panamy nám umožnila připravit velice pestrý dvoutýdenní program. Pojeďte s námi na přelomu března a dubna za teplem a neopakovatelnými zážitky.
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

David Maják

Jan Březina

zjistit více
Fotoexpedice Route 66

Expedice Route 66 2021

Již podruhé se vydáváme na ikonickou Route 66. Čeká nás 3000 mil objevování, 10 států USA, několik národních parků a neopakovatelný zážitek. Cestu můžete absolvovat na motorce nebo v prostorném VANu. To je jen na vás. V obou případech vás čeká životní zážitek a zdolání matky všech cest.
Poslední místo

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více
Fotoexpedice New York 2020

Fotoexpedice New York + Washington D.C. 2021

Big Apple, či chcete-li New York City, je jedním ze symbolů Ameriky. Město, které nikdy nespí, neustále pulzuje a nabízí nepřebernou škálu motivů pro fotografování. Do New Yorku jezdíme pravidelně posledních 7 let. Přijměte pozvání na nezapomenutelný týden ve velkoměstě. Díky spolupráci s řadou lokálních fotografů s námi naleznete i málo známá místa Manhattanu, Brooklynu a New Jersey. Jako bonus jsme letos k expedici přidali i 2 dny v hlavním městě USA - Washingtonu D.C.
Přijímáme přihlášky

Lektoři:

Jan Březina

zjistit více

Již proběhlé expedice

Expedice CES 2020Zjistit více
Zimní Island 2016Zjistit více
Zimní Yosemite 2015Zjistit více
Mexiko 2015Zjistit více
Zimní Island 2015Zjistit více
Nový Zéland 2014Zjistit více
Kanada 2014Zjistit více
ČÍNA 2014Zjistit více
Západ USA 2014Zjistit více
Barma 2014Zjistit více
Africké Safari 2013Zjistit více