Individuální kurzy a školení

Individuální kurzy, školení a workshopy jsou nepohodlnější a zároveň nejefektivnější způsob získávání znalostí a zkušeností. Přizpůsobíme se Vám nejen v tom kdy a kde proběhnou, ale zejména v tom, co přesně se chcete naučit a jakou formou. Díky tomu se Vám dostane 100% péče lektora, neztrácíte čas posloucháním něčeho co znáte a opravdu se nemusíte stydět na cokoli zeptat.

Individuální školení provádějí zkušení lektoři, kteří jsou zároveň dlouholetými profesionálními fotografy. Bližší informace o nich najdete na stránce našeho týmu. Základní cena za individuální kurzy a školení je 1.000Kč/hod.

 

 

Jak si vybrat správný kurz?

 • 1

  Nechte se inspirovat

  Pokud máte pocit, že je toho ve fotografii tolik, co se chcete naučit, že nevíte kde přesně začít, můžete využít níže sestavený učební plán. Projděte si jednotlivá témata, zhodnoťte které je pro Vás nejatraktivnější a začněme právě s ním. Po absolvování první lekce můžete s lektorem libovolně upravit učební plán podle Vašich potřeb a znalostí.

 • 2

  Vím co chci vědět?

  Pokud víte, co by Vám pomohlo v dalším fotografickém rozvoji, tak velice rádi připravíme plán lekcí přímo Vám na míru. Stačí si bodově sepsat co neumíte, co Vám nejde, s čím máte problémy nebo naopak co Vás inspiruje. Takový seznam nám zašlete na email kurzy@ilumio.cz a my se již postaráme o zbytek.

 • 3

  Potřebuji pohled zvenčí

  Máte vyřešené technické otázky a potřebujete nový tvůrčí impulz? Nabízíme Vám portfolio review, tedy možnost popovídat si o své tvorbě s profesionálem. Dále pak fotografický tréning, který spočívá v tom, že spolu se svým foto-trenérem hledáte témata a fotografické projekty s tím, že trenér Vás následně vede nejen po technické, ale i obsahové stránce. A v neposlední řadě můžete využít našich fotografických expedic, které vždy přinášejí doslova nálož inspirace a energie.

 

[hr]

Vybrané individuální kurzy a workshopy

 

Základy fotografie

Každý začátek je těžký a není nic příjemnějšího, než když Vám hned v úvodu pomůže někdo vybrat správný směr. Během 2-3 hodinové lekce Vám pomůžeme rychle pochopit ovládání fotoaparátu a hlavně Vás seznámíme se základními postupy. Takže nejen jak něco nastavit, ale hlavně co nastavit kdy a proč.

 

Fotografické FAQ aneb řešíme problém

Máte za sebou první krůčky ve fotografii a hlavu plnou otázek? Pak Vám na ně nabízíme odpovědi. Během 2-3 hodinové lekce se zaměříme na řešení konkrétních fotografických situací a problémů. Kde přesně vzniká neostrost a jak jí předejít. Proč je u daného snímku víc šumu, proč neodpovídají barvy apod.

 

Jak fotografovat s bleskem

Práce s přídavným systémovým bleskem není těžká, ale skýtá řadu úskalí. Tato lekce obsahuje tříhodinovou kombinaci informací o tom, jak blesk funguje a jak jej ovládat s praktickým cvičením. Nemusíte se bát nudné teorie nebo těžké fyziky, práce s bleskem se dá naučit i zábavnou praktickou formou.

 

Jak na fotografování v ateliéru

Ateliér nebo chceteli studio nabízí fotografovi  pohodlí a jistotu podmínek. Stabilní světlo, možnost libovolně si nasvítit scénu a žádné rušivé vnější vlivy, to jsou výhody. Podmínkou úspěchu je však naučit se zacházet se světlem, umět vytvářet scény a samozřejmě ovládat studiovou světelnou techniku. Nabízíme Vám dvě tříhodinové lekce práce v ateliéru. V první se naučíme ovládat techniku a ukážeme si základní postupy. V té druhé se zaměříme na komplexní práci se světlem u různých druhů scén.

 

Fotografický tréning

Máte pocit, že nemůžete najít ve fotografii svůj styl a směr? Nejste spokojeni se svými fotografiemi a nevíte přesně proč? Nabízíme Vám vedení Vašim osobním foto-trenérem. Úkolem trenéra je pomáhat  Vám v osobním fotografickém rozvoji, klást před Vás výzvy a pomáhat Vám je zdolávat. Každá jednotlivé lekce foto-tréningu se skládá z vyhodnocení prací z předchozí části, diskuzi nad novým úkolem, rozebrání technické i obsahové stránky společného projektu a případně procvičení nových fotografických technik. Jedna lekce trvá 2-3 hodiny.

 

Portfolio review

Chcete znát názor zkušeného profesionála na Vaši dosavadní fotografickou práci? Potřebujete pomoc s výběrem nejlepších fotografií? Pak Vám nabízíme portfolio review a to hned ve dvou variantách. První možností je připravit si výběr 25 snímků s tím, že lektor s Vámi detailně probere každý jednotlivý snímek po stránce technické i tvůrčí. Druhou možností je připravit si cca 100 snímků s tím, že lektor Vám pomůže s výběrem portfolia a zároveň zhodnotí vybrané snímky. Rozsah portfolio review je 3 hodiny.

 

Jak si zorganizovat fotografie

Digitální fotografie často vede k tomu, že se v našem počítači hromadí desetitisíce fotografií. Nevíte si s nimi rady? Pomůžeme Vám vybrat si správný program pro organizaci snímků, rozhodnout se, jak fotografie třídit, jak vybírat ty nejlepší a v neposlední řadě i jak snímky zálohovat. To vše s ohledem na Vaše znalosti, potřeby a naturel. Pouze systém, který Vám vyhovuje může dlouhodobě fungovat. Rozsah typické lekce je 2-4 hodiny.

 

Úpravy fotografií v kostce

Počítačové zpracování fotografií je dnes takřka nezbytnou součástí vzniku fotografie. Nabízíme Vám pomoc s výběrem vhodného programu a hlavně konkrétní postupy úprav. V praxi si předvedeme ve vámi zvoleném programu  (Adobe Lightroom, Adobe Photoshop, Apple Aperture, Pixelmator či Zoner Photo Studio) jak pracovat s jasem, kontrastem, barvami a ostrostí fotografií. Zároveň si v praxi ukážeme jak naplno využít RAW formát. Délka jedné lekce je 2-3 hodiny.

 

Profesionální retuš

Retušování je specifickou disciplínou úprav fotografií. Nabízíme Vám praktický workshop retuše v programu, který Vám vyhovuje (Adobe Photoshop, Apple Aperture). Ukážeme si jak se zbavit rušivého pozadí, jak na dokonalé portréty či fotomontáže. Rozsah jedné lekce je 3-4 hodiny.

 

Objednávka individuálního kurzu:

Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Telefonní kontakt (vyžadováno)

Fakturační údaje (nepovinné)


Slevový kód (nepovinné / nelze kombinovat)

Zvolte workshopy

 ZÁKLADY FOTOGRAFIE FOTOGRAFICKÉ FAQ ANEB ŘEŠÍME PROBLÉM JAK FOTOGRAFOVAT S BLESKEM JAK NA FOTOGRAFOVÁNÍ V ATELIÉRU FOTOGRAFICKÝ TRÉNING PORTFOLIO REVIEW JAK SI ZORGANIZOVAT FOTOGRAFIE ÚPRAVY FOTOGRAFIÍ V KOSTCE PROFESIONÁLNÍ RETUŠ Adobe Lightroom: Zrychlete zpracování fotografií Adobe Lightroom: Workshop kreativních úprav JINÉ TÉMA

Poznámka (nepovinné)