Apple Home: Úvod do chytré domácnosti

Homekit

Pořídit si chytrou domácnost není tak stejné jako si koupit nový telefon. V dnešní době si sice obojí můžete koupit v supermarketu, ale v případě chytré domácnosti se můžete velmi snadno spálit a zadělat si na problémy. Zajímají vás možnosti chytrých domácností a máte rádi Apple? Přijďte si poslechnout a podívat, co vám může Apple Home- chytrá domácnost od Applu, všechno nabídnout. 

Původní kurz Homekitu jsme již aktualizovali a zahrnuli do něj všechny novinky spojené s příchodem Apple Home a iOS 17!

Co vám kurz přinese?

Projdeme si spolu všechny možnosti co dnešní smart home systémy nabízí a jaké jsou jejich limity. Dozvíte se kdy a kam je možné Apple Home, dříve Homekit, nasadit a jak jej používat tak aby to dávalo smysl a vy se tak nestali otroky své vlastní domácnosti. Získáte informace o všech prvcích, které pro provoz jablečné domácnosti budete potřebovat. Budete seznámeni s různými výrobci zařízení kompatibilní s Apple Home a řadu z nich si budete moct i fyzicky osahat. Kurz je určen primárně pro lidi, kteří nad Apple Home teprve přemýšlí a nebo jsou ve fázi přípravy projektu chytré domácnosti.

Philips HUE

Co se na kurzu naučíte?

Kurz je zaměřen na získání přehledu o tom, jak efektivně stavět chytrou domácnost. Kromě jiného se naučíte:

 • Co je to Apple Home (Homekit) a jak funguje
 • Jaká zařízení je dnes možné k Apple Home a Homekitu připojit
 • Které produkty má smysl kombinovat a které ne
 • Co vám může Apple Homereálně přinést, případně ušetřit
 • Jaké jsou limity Apple Home
 • Které produkty se osvědčili v praxi a které ne

Jak bude kurz probíhat?

Kurz je složen ze tří základních částí. Prezentace samotného Apple Home, toho jak funguje, jak se liší od jiných systémů a toho co je potřeba k jeho zprovoznění. Druhou částí je reálná ukázka funkčního systému, v domu lektora, který jej používá několik let. Žádné teoretické příklady, ale skutečné situace ze života a automatizace, které dokáží ulehčit a obohatit život. Poslední částí je odborná konzultace s lektorem na dané téma.

 

Kdo je lektorem?

Michal VitaLektorem workshopu je Michael Vita, spoluzakladatel a expert FB skupiny zaměřené na Apple Home, jenž má přes 10 tisíc členů. Michael je jeden z prvních lidí v ČR který Homekit začal používat ve velkém již v roce 2016. O své zkušenosti se podělil formou mnoha recenzí. Své mnohaleté zkušenosti v posledních letech nabízí zákazníkům, kterým pomáhá nasadit systém Home v jejich domovech či firmách. Specializuje se na integraci zařízení, které nativní podporu Apple Home nemají. Řada jeho řešení je tak zcela unikátní a nikdo jiný je nenabízí. Bližší informace o lektorovi naleznete na jeho stránkách www.homekit.guru.

 

Pro koho je kurz určen

Tento kurz je určen pro fandy technologií, kteří uvažují o vybudování chytré domácnosti. Ať už připravujete stavební projekt nebo jste se rozhodli změnit fungování svého bytu, tento kurz vám předá potřebné informace a zkušenosti pro to, abyste se u tohoto projektu nespálili.

NUKI

Co budete potřebovat?

Na workshop nebudete potřebovat žádné zařízení. Můžete si však přinést svůj vlastní iPhone nebo iPad pro závěrečnou konzultaci s lektorem. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti. Stačí základní schopnost ovládat iOS a iPadOS.

Kde, kdy a za kolik?

 • 23. února 2024 od 9:00 do 12:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3
  Kapacita max. 12 osob. Kurzovné pro osobní účast je 990 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 890 Kč.
 • Tento workshop si můžete kdykoli objednat i jako video záznam staršího kurzu za 890 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.

 

Navazující workshop Apple Home

Na tento kurz navazuje praktický workshop, ve kterém se naučíte v praxi vytvořit, nastavit a ovládat Apple Home domácnost.