Apple Home: Chytrá domácnost v praxi

Homekit
Rozhodli jste se vybudovat vlastní chytrou domácnost postavenou na systému Apple Home, dříve nazývaném Homekit? V našem kurzu se naučíte nejen nastavovat jednotlivá zařízení a propojovat je mezi sebou. Ukážeme vám, jak vytvářet automatizace, scénáře a jak nakonfigurovat chytrou domácnost tak, aby opravdu spolehlivě, bezpečně a bezproblémově fungovala.
Kurz jsme již přizpůsobili přechodu z Apple Homekit na Apple Home a zahrnuli všechny novinky z iOS17!
Pokud jste se pro Apple Home rozhodli a nebo jste již nakoupili první příslušenství, je tento kurz ideální právě pro vás. Dozvíte se, jak založit samotnou domácnost, přidat do ní příslušenství a jak jej dále spravovat. Seznámíme vás s možnostmi automatizací v aplikaci Domácnost, tak i další, které si s Apple Home rozumí. Díky našemu kurzu budete schopni váš domov udělat opravdu inteligentní.

Tento wokshop navazuje na kurz Apple Home pro začátečníky. Pokud nevíte, jak Apple Home, dříve Homekit, funguje, co nabízí a jaké má možnosti a limity. Vřele doporučujeme tento kurz absolvovat před workshopem.

 

Co vám kurz přinese?

Dozvíte se všechny základní informace potřebné k založení své první vlastní Apple Home domácnosti. Tvorba a sdílení domácnosti, editace místností, zón a scén už pro vás nebudou žádnou neznámou. Na reálné domácnosti lektora, tak i domácnosti v prostorách konání kurzu, budete moci vidět vše, co Apple Home nabízí a umí.

 

Philips HUE

Co se na workshopu naučíte?

Cílem je naučit vás konfiguraci Apple Home domácnosti. Kromě jiného se naučíte:

• Jak založit, upravovat a sdílet Apple Home domácnost
• Jak cyhtře nastavit místnosti, zóny a scény
• Jak propojovat a automatizovat jednotlivé scénáře
• Jak pracovat s aplikací Domácnost
• Jaké další aplikace si s Apple Home rozumí
• Jak překonat limity Apple Home

Jak bude workshop probíhat?

Kurz je rozdělen na dvě základní části. V první části si vysvětlíme, co vše je potřeba mít a jak vůbec Apple Home domácnost založit. Budete zasvěceni do všech komunikačních rozhraní a množství bran a mostů k provozu potřebných. V druhé části vám lektorem ukáže jak založit novou domácnost, vytvořit v ní místnosti a zóny. Uvidíte postup jak připojit domácí centrum jako je HomePod a nebo AppleTV. Následně přidání zařízení a hlavně scén a automatizací. Jelikož jsme přesvědčeni, že hlavní benefitem smart home, jsou právě automatizace, budeme se jim během kurzu intenzivně věnovat. Ukážeme vám všechny typy automatizací, které Apple Home umí a i ty, které lze nastavit díky jiným aplikacím než je Domácnost od Applu. Závěr kurzu je vyčleněn ke konzultaci s lektorem.

 

Kdo je lektorem?

Michal VitaLektorem workshopu je Michael Vita, spoluzakladatel a expert FB skupiny zaměřené na Apple Home, jenž má přes 10 tisíc členů. Michael je jeden z prvních lidí v ČR který Homekit začal používat ve velkém již v roce 2016. O své zkušenosti se podělil formou mnoha recenzí. Své mnohaleté zkušenosti v posledních letech nabízí zákazníkům, kterým pomáhá nasadit systém Home v jejich domovech či firmách. Specializuje se na integraci zařízení, které nativní podporu Apple Home nemají. Řada jeho řešení je tak zcela unikátní a nikdo jiný je nenabízí. Bližší informace o lektorovi naleznete na jeho stránkách www.homekit.guru.

 

Pro koho je kurz určen

Tento workshop je určen těm, kteří aktuálně budují chytrou domácnost nebo se chtějí naučit Homekit domácnost postavit, nastavit a ovládat. Nemusíte mít žádné praktické zkušenosti s Homekitem. Pokud ale nevíte, co přesně od chytré domácnosti očekáváte a jak by měla fungovat, doporučujeme před workshopem absolvovat kurz Apple Home pro začátečníky.

NUKI

Co budete potřebovat?

Na kurz doporučujeme přinést svůj vlastní iPhone nebo iPad. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti. Stačí základní schopnost ovládat iOS a iPadOS.

Kde, kdy a za kolik?

  • 23. února 2024 od 13:00 do 16:00
    Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3 (NOVÁ ADRESA OD 1. 1. 2021).
    Kapacita max. 8 osob. Kurzovné pro osobní účast je 2990 Kč.
    Online účast na kurzu 2690Kč.
    Záznam kurzu 2690 Kč.
  • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 3990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.