Workshop Apple Home v praxi

Homekit

Rozhodli jste se vybudovat vlastní chytrou domácnost postavenou na systému Apple Home, dříve nazývaném Homekit? Na našem workshopu se naučíte nejen nastavovat jednotlivá zařízení a propojovat je mezi sebou. Ukážeme si v praxi, jak vytvářet automatizace, scénáře a jak nakonfigurovat chytrou domácnost tak, aby opravdu spolehlivě, bezpečně a bezproblémově fungovala.

Původní workshop Homekitu jsme již aktualizovali a doplnili do něj všechny novinky Apple Home.

Pokud jste se pro Apple Home rozhodli a nebo jste již nakoupili první příslušenství, je tento kurz ideální právě pro vás. Dozvíte se, jak založit samotnou domácnost, přidat do ní příslušenství a jak jej dále spravovat. Seznámíme vás s možnostmi automatizací v aplikaci Domácnost, tak i další, které si s Apple Home rozumí. Díky našemu kurzu budete schopni váš domov udělat opravdu inteligentní.

 

Tento wokshop navazuje na kurzApple Home pro začátečníky. Pokud nevíte, jak Apple Home, dříve Homekit, funguje, co nabízí a jaké má možnosti a limity. Vřele doporučujeme tento kurz absolvovat před workshopem.

 

Co vám kurz přinese?

Dozvíte se všechny základní informace potřebné k založení své první vlastní Apple Home domácnosti. A to nejen teoreticky, ale i prakticky. Tvorba a sdílení domácnosti, editace místností, zón a scén už pro vás nebudou žádnou neznámou. Díky desítkám zařízení si vyzkoušíte práci s automatizacemi, tak aby jste si v reálu vyzkoušeli co Homekit všechno umí.

Philips HUE

Co se na workshopu naučíte?

Cílem workshopu je naučit vás v praxi konfiguraci chytré domácnosti. Kromě jiného se naučíte:

 • Jak založit, upravovat a sdílet Apple Home domácnost
 • Jak cyhtře nastavit místnosti, zóny a scény
 • Jak propojovat a automatizovat jednotlivé scénáře
 • Jak pracovat s aplikací Domácnost
 • Jaké další aplikace si s Apple Home rozumí
 • Jak překonat limity Apple Home

Jak bude workshop probíhat?

Workshop je rozdělen na připravnou a praktickou část. V první části si vysvětlíme, co vše je potřeba mít a jak vůbec Apple Home domácnost založit. Budete zasvěceni do všech komunikačních rozhraní a množství bran a mostů k provozu potřebných. V praktické části si pak s lektorem založíte novou domácnost a přidáte si několik fyzických zařízení. Naše školící prostory disponují možností virtualizace dalších Apple Home příslušenství. Díky tomu bude naše testovací domácnost velmi bohatá a budeme si moct vyzkoušet automatizace všeho co aktuálně Apple Home nabízí. Závěr kurzu je vyčleněn k odbornou konzultaci s lektorem.

 

Kdo je lektorem?

Michal VitaLektorem workshopu je Michael Vita, spoluzakladatel a expert FB skupiny zaměřené na Homekit, jenž má bez mála 8 tisíc členů. Michael je jeden z prvních lidí v ČR který Homekit začal používat ve velkém již v roce 2016. O své zkušenosti se podělil formou mnoha recenzí. Své mnohaleté zkušenosti v posledních dvou letech nabízí zákazníkům, kterým pomáhá nasadit Homekit v jejich domovech. Specializuje se na integraci zařízení, které nativní podporu HomeKitu nemají. Řada jeho řešení je tak zcela unikátní a nikdo jiný je nenabízí. Bližší informace o lektorovi naleznete na jeho stránkách www.homekit.guru.

 

Pro koho je kurz určen

Tento workshop je určen těm, kteří aktuálně budují chytrou domácnost nebo se chtějí naučit Homekit domácnost postavit, nastavit a ovládat. Nemusíte mít žádné praktické zkušenosti s Homekitem. Pokud ale nevíte, co přesně od chytré domácnosti očekáváte a jak by měla fungovat, doporučujeme před workshopem absolvovat kurzApple Home pro začátečníky.

NUKI

Co budete potřebovat?

Na workshop doporučujeme přinést svůj vlastní iPhone nebo iPad. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti. Stačí základní schopnost ovládat iOS a iPadOS.

Kde, kdy a za kolik?

 • 24. února 2023 od 13:00 do 16:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3 (NOVÁ ADRESA OD 1. 1. 2021).
  Kapacita max. 8 osob. Kurzovné pro osobní účast je 1990 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 3990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.

  Přihlášení na workshop

  * takto označená pole jsou povinná