Adobe Lightroom: Workshop portrétní fotografie

Používáte Adobe Lightroom, fotografujete portréty a chcete dostat ze svých snímků maximum? Nabízíme vám praktický workshop zaměřený výhradně na zpracování portrétů plný praktických tipů a triků, vyladěných postupů a kombinací nástrojů. Budeme ladit barvy, retušovat a dojde i na plug-iny a propojení s Adobe Photoshopem.

 

Kurz je veden v nejnovější verzi Lightroom 6 resp. CC.

 Adobe Ligthroom: Workshop portrétní fotografie

Co Vás čeká na kurzu Adobe Lightroom portrét?

Celý workshop je postaven na zcela praktických ukázkách. Pro účastníky jsme připravili dvacet různých fotografií, na kterých si ukážeme celou řadu kombinací jednotlivých nástrojů vedoucích k různým výsledkům. Nebudeme se tedy bavit o nástrojích, ale o postupech. Ukážeme si různé speciální postupy pro portréty, podrobně si vysvětlíme různé kombinace nástrojů a porovnáme možnosti Lightroomu a dalších nástrojů.

Pokud nejste zkušenými uživateli Adobe Lightroom, doporučujeme před tímto workshopem navštívit kurz Adobe Lightroom: Zrychlete zpracování fotografií a Adobe Lightroom: Workshop kreativních úprav.

Celý workshop bude 100% interaktivní. Vše, co bude lektor prezentovat si s ním budete moci v praxi vyzkoušet na stejných fotografiích. To vše navíc ve velmi malé skupině umožňující individuální přístup a okamžité řešení všech nejasností a dotazů.

Adobe Ligthroom: Workshop portrétní fotografie

Co se na kurzu naučíte?

Kurz je zaměřen na co nejefektivnější zpracování krajinářských fotografií. Zaměříme se na konkrétní postupy, kombinace nástrojů a drobné vychytávky. Kromě jiného se naučíte:

  • Jak pracovat s barevností pleťovky
  • Jak se zbavit odlesků a přepalů v portrétu
  • Retušování a čištění pleti v Adobe Lightroom
  • Jak na černobílé portréty
  • Jaké využít plug-iny

 

Jak bude workshop probíhat?

Každý z účastníků dostane k dispozici již zpracované fotografie, na kterých bude vidět cílový stav. Lektor vysvětlí, jaké nástroje byly použity, jak a proč. Následně spolu s žáky celý postup prakticky zopakuje s tím, že si ukážeme i jeho alternativy. Čekají Vás tedy tři hodiny nabité praxí, otevřenou diskuzí a procvičováním.

Vždy po 50 minutách uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

 

Jan BřezinaKdo je lektorem?

Lektorem Workshopu je Honza Březina, certifikovaný Adobe Expert (ACE), zkušený lektor s více jak desetiletou praxí, profesionální fotograf a dlouholetý uživatelem Adobe Lightroom. Honza dlouhodobě využívá Lightroom ve své profesionální fotografické praxi a teorii zpracování obrazu se věnuje již patnáct let. Nabízí tak spojení hluboké teoretické znalosti počítačové grafiky a digitální fotografie s profesionální fotografickou praxí. Společnost Adobe jej v roce 2013 vybrala do prestižního programu Adobe Community Professional (ACP). Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

Co budete potřebovat?

Na workshop si přineste svůj vlastní notebook s nainstalovaným Adobe Photoshop Lightroom 6 či CC. Verze pro Windows a Mac OS jsou shodné, takže je jedno, kterou platformu preferujete. Kurz předpokládá základní orientaci v prostředí Adobe Lightroom. Pokud nemáte vlastní přenosný počítač s Lightroomem, tak nás o tom informujte v přihlašovacím formuláři a my vám rádi počítač zapůjčíme. Pro účely kurzu je možné využít i 30ti denní zkušební verzi programu.

Kde, kdy a za kolik?

  • 10. února 2020 od 13 do 16 hodin v našich nových prostorech (Zborovská 66, Praha 5 Smíchov). Kapacita workshopu je omezena na maximálně 8 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 1590 Kč.
  • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2490 Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

 

Doporučené a navazující kurzy

Tento kurz je určený pro středně zkušené uživatele Adobe Lightroom. Pokud si nejste jisti svými znalostmi, doporučujeme před workshopem absolvovat kurzy Adobe Lightroom: Zrychlete zpracování fotografií a Adobe Lightroom: Workshop kreativních úprav.

 

Reference účastníků

„Přestože jsem čekal, že se na kurzu Adobe Lightroom něco nového naučím, Honza Březina překonal má očekávání. Dnes, několik týdnů po absolvování kurzu, můžu říci, že dopolední část mi ušetřila tři čtvrtiny času, které jsem dříve trávil importem a tříděním fotografií do různých složek. Odpoledne jsem se naučil jednoduše dělat úpravy, které jsem předtím dělal složitě v několika krocích nebo se do nich raději vůbec nepouštěl nebo nevěděl, že v Lightroomu vůbec jsou (používám jej již 4 roky). Velmi příjemné bylo i to, že Honza je mimo školitele produktu i fotografem, takže jeho příklady jsou opravdu reálně použitelné.

Děkuji a těším se zase na viděnou! Jirka“

 

IMG_1001