Lightroom: Workshop portrétní fotografie (večerní)

Používáte Adobe Lightroom, fotografujete portréty a chcete dostat ze svých snímků maximum? Nabízíme vám praktický workshop pro středně pokročilé zaměřený výhradně na zpracování portrétů plný praktických tipů a triků, vyladěných postupů a kombinací nástrojů. Budeme ladit barvy, retušovat, čistit pleť a dojde i na propojení s Adobe Photoshopem.

 

Kurz je veden v aktuální verzi Lightroom, kterou můžete používat na macOS, Windows nebo iPadOS.

 Adobe Ligthroom: Workshop portrétní fotografie

Co Vás čeká na kurzu Adobe Lightroom portrét?

Celý workshop je postaven na zcela praktických ukázkách. Pro účastníky jsme připravili patnáct různých fotografií, na kterých si ukážeme celou řadu kombinací jednotlivých nástrojů vedoucích k různým výsledkům. Nebudeme se tedy bavit jen o nástrojích, ale zaměříme se na workflow. Ukážeme si různé speciální postupy pro portréty, podrobně si vysvětlíme různé kombinace nástrojů a porovnáme možnosti Lightroomu a dalších nástrojů.

Pokud nejste zkušenými uživateli Adobe Lightroom, doporučujeme před tímto workshopem navštívit kurz Adobe Lightroom: Zrychlete zpracování fotografií a Adobe Lightroom: Workshop kreativních úprav.

Celý workshop bude 100% interaktivní. Vše, co bude lektor prezentovat si s ním budete moci v praxi vyzkoušet na stejných fotografiích. To vše navíc ve velmi malé skupině umožňující individuální přístup a okamžité řešení všech nejasností a dotazů.

Adobe Ligthroom: Workshop portrétní fotografie

Co se na kurzu naučíte?

Kurz je zaměřen na co nejefektivnější zpracování krajinářských fotografií. Zaměříme se na konkrétní postupy, kombinace nástrojů a drobné vychytávky. Kromě jiného se naučíte:

  • Jak pracovat s barevností pleťovky
  • Jak se zbavit odlesků a přepalů v portrétu
  • Retušování a čištění pleti v Adobe Lightroom
  • Jak na černobílé portréty
  • Jaké využít propojení s Photoshopem

 

Jak bude workshop probíhat?

Každý z účastníků dostane k dispozici fotografie, na kterých bude společně pracovat. Lektor vysvětlí, jaké nástroje používat, jak a proč. Spolu s žáky celý postup prakticky předvede a procvičí s tím, že si ukážeme i jeho alternativy. Čekají Vás tedy tři hodiny nabité praxí, otevřenou diskuzí a procvičováním.

Vždy po 50 minutách uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

 

Jan BřezinaKdo je lektorem?

Lektorem Workshopu je Honza Březina, certifikovaný Adobe Expert (ACE), zkušený lektor s více jak desetiletou praxí, profesionální fotograf a dlouholetý uživatelem Adobe Lightroom. Honza dlouhodobě využívá Lightroom ve své profesionální fotografické praxi a teorii zpracování obrazu se věnuje již patnáct let. Nabízí tak spojení hluboké teoretické znalosti počítačové grafiky a digitální fotografie s profesionální fotografickou praxí. Společnost Adobe jej v roce 2013 vybrala do prestižního programu Adobe Community Professional (ACP). Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

Co budete potřebovat?

Na workshop potřebujete vlastní počítač či iPad s nainstalovaným Adobe Photoshop Lightroom. Verze pro Windows a Mac OS jsou shodné, takže je jedno, kterou platformu preferujete. Verze pro tablet má jen drobné odchylky, které si vysvětlíme. Kurz předpokládá základní orientaci v prostředí Adobe Lightroom.

Kde, kdy a za kolik?

  • 2. září 2021 od 18 do 21 hodin v on-line podobě prostřednictvím aplikace ZOOM. Žáci budou moci plně interaktivně komunikovat s lektorem pomocí mikrofonu nebo chatu. Uvidí lektora i jeho pracovní plochu. Z workshopu dostanete i záznam ke stažení!  Kurzovné je 990 Kč.
  • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2490 Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

 

Doporučené a navazující kurzy

Tento kurz je určený pro středně zkušené uživatele Adobe Lightroom. Pokud si nejste jisti svými znalostmi, doporučujeme před workshopem absolvovat kurzy Adobe Lightroom: Zrychlete zpracování fotografií a Adobe Lightroom: Workshop kreativních úprav.

 

Reference účastníků

„Přestože jsem čekal, že se na kurzu Adobe Lightroom něco nového naučím, Honza Březina překonal má očekávání. Dnes, několik týdnů po absolvování kurzu, můžu říci, že dopolední část mi ušetřila tři čtvrtiny času, které jsem dříve trávil importem a tříděním fotografií do různých složek. Odpoledne jsem se naučil jednoduše dělat úpravy, které jsem předtím dělal složitě v několika krocích nebo se do nich raději vůbec nepouštěl nebo nevěděl, že v Lightroomu vůbec jsou (používám jej již 4 roky). Velmi příjemné bylo i to, že Honza je mimo školitele produktu i fotografem, takže jeho příklady jsou opravdu reálně použitelné.

Děkuji a těším se zase na viděnou! Jirka“

 

rád Ti napíši těch „pár vět“ k absolvovanému kurzu portrétní fotografie. Za mě hodnocení 8,5 z 10-ti. 

+ super nápad ukázat úpravy na dodaných surových fotkách, různých ohniskových vzdáleností, s bleskem, dvojice, muž / žena…
+ obrovské díky za dodaný záznam kurzu, rád se k detailům vrátím zpětně,
+ poměr výkon / cena je kurz výbornou investicí, porovnám-li to s dosavadním získáváním informací z YouTube kanálů 
+ super čas pro kurz (18-21.00, dvě přestávky)
– vždy je co zlepšovat…:-)“ Marian