Exkluzivní workshopy s Alison Carlino v Praze

Alison Carlino je úspěšná americká fotografka, která se kromě své bohaté fotografické kariéry v Texasu může pochlubit tím, že patří mezi globálně vyhledávané lektory. Přednáší na předních fotografických akcích po celém světě a v březnu poprvé zavítá do ČR v rámci svého evropského turné. Využijte unikátní možnost zažít Alison naživo na jednom ze dvou půldenních workshopů!

Přijďte načerpat inspiraci, novou energii, znalosti a zkušenosti. Budete mít možnost učit se od špičkové zahraniční fotografky a zkušené lektory. Jde o jediné dva workshopy v ČR!

 

Alison CarlinoKdo je Alison Carlino?

Alison již 20 let vede úspěšné fotografické studio v Houstonu v Texasu a může se pochlubit opravdu širokým spektrem fotografických žánrů, ve kterých dosáhla úspěchů. Portrétní, párová a svatební fotografie patří mezi její hlavní domény, a proto jsme poctěni tím, že se uvolila v Praze vést právě portrétní a párový workshop.

Alison kromě své fotografické praxe patří mezi vyhledávané lektory. Přednáší pravidelně na světových akcích, jako je WPPI v Las Vegas, PPA/Imaging USA v Nashville, SWPP v Londýně a dalších akcích. Vede svůj program v Texas School of Professional Photography.

Díky těmto zkušenostem umí velmi dobře předávat své znalosti a zkušenosti svým žákům a účastníkům workshopů. Alison je nefalšovanou jižankou. Je neuvěřitelně přátelská, vstřícná, komunikativní a trpělivá lektorka, od které nikdy neuslyšíte slovíčko NE. V její bohaté praxi není nic, co by před vámi tajila.

Alison v březnu bude přednášet v Londýně na SWPP a rozhodla se poprvé zavítat do ČR, kde chce hledat své kořeny. Díky tomu jsme se s ní dohodli, že v rámci návštěvy Prahy povede dva exkluzivní workshopy pro malé skupiny klientů. Dopolední bude zaměřen na portrét a odpolední na párovou fotografii.

Workshop portrétní fotografie

Dopolední portrétní workshop začne sekcí věnovanou světlu. Alison vám vysvětlí, jak číst světlo ve scéně, pracovat s ním a modifikovat jej pomocí blesků, stabilních zdrojů světla a různého příslušenství. Světlo je jedním ze základních stavebních kamenů působivého portrétu. Buduje atmosféru, pomáhá zdůraznit přednosti modelu nebo naopak skrýt nechtěné.

V druhé části pak budeme pracovat s postavou a ukážeme si jaké jsou nejmodernější trendy v pózování, stylizaci a práci s klienty.

Vše, o čem bude Alison hovořit, bude přímo předvádět v praxi a vy si to budete moci s ní vyzkoušet se svým fotoaparátem. Žádná teorie, jen čirá praxe s modely
v nádherném studiu Tomorrow 55.

 

 

Workshop párové fotografie

Odpolední párový workshop se zaměří na rozdíly v přístupu pózování a svícení mužů, žen a párů. Fotografování párů vyžaduje nejen jinou techniku svícení, ale i jiný styl pózování, stylizace a komunikace. Ať už fotografujete nebo chcete fotografovat páry nebo svatby, čeká vás obrovské množství inspirace, technických tipů a praktických triků.

I tento workshop bude veden praktickou cestou. Alison s modely předvede a vysvětlí postup, který si následně pod jejím vedením budete moci bezprostředně vyzkoušet
v praxi.

 

Alison Carlino

Jak budou workshopy probíhat

Oba dva workshopy zahájí Honza Březina, který vám během 20 minut představí všechnu fotografickou a světelnou techniku, která bude na workshopu k dispozici. Budete si moci v praxi vyzkoušet jak světelnou techniku Fomei, tak špičkové středoformátové fotoaparáty Fujifilm GFX.

Následovat bude tříhodinový workshop s Alison, při kterém se můžete těšit na fotografování s různými modely s využitím přirozeného světla, systémových blesků i studiového vybavení. Alison povede workshop v anglickém jazyce a Honza vám bude k dispozici, aby pomohl s technikou, případně dovysvětlit nejasnosti.

V průběhu workshopu budete moci fotografovat společně s Alison s použitím vlastní techniky nebo budete moci vyzkoušet špičkovou techniku, která bude k dispozici.

Na závěr workshopu dostanete prostor pro individuální dotazy.

Abychom zajistili dostatek prostoru pro fotografování a individuální přístup, omezili jsme počet účastníků workshopu na maximálně 8 osob, kterým se bude věnovat dvojice lektorů!

 

 

Co se naučíte?

Workshop bude zaměřen na zvládnutí techniky fotografování portrétů a párů od práce se světlem, přes pózování až po komunikaci a businessové aspekty. Zejména se můžete těšit na:

  • jak správně číst světelné podmínky ve scéně
  • různé techniky svícení s blesky, studiovou technikou a studiovým příslušenstvím
  • moderní techniky pózování mužů, žen a párů
  • jak propojit světlo, scénu a pózu v jeden funkční celek

 

 

Kdo je lektorem?

Alison Carlino je úspěšná americká profesionální fotografka s dvacetiletou zkušeností, která patří mezi žádané lektory na předních světových fotografických akcích. Její studio v Texasu nabízí širokou škálu služeb a její práce byla oceněna v řadě soutěží. Přednáší na akcích jako je WPPI, PPA/Imaging, SWPP, PPGH či TxPPA. Je držitelkou Photographic Craftsman degree.

 

Honza Březina je zkušený profesionální fotograf a lektor, který vede workshopy v ČR již víc jak 15 let. Je držitelem titulu Qualified European Photographer (QEP), Apple Certified Trainer, Adobe Certified Expert a ambasador Fujifiml GFX systému.

 

 

Pro koho je kurz určen

Oba workshopy jsou určeny zejména pro fotografy, kteří již zvládli základy fotografie, ovládají svůj fotoaparát, ale potřebují se zlepšit nebo se chtějí inspirovat v oblasti práce se světlem, čtení světelných podmínek ve scéně, pózování a komunikaci. Fotografování se špičkovým zahraničním fotografem je vždy unikátní příležitostí rozšířit nejen své technické znalosti, ale načerpáte obrovské množství nové energie a inspirace.

Pokud si nevíte rady, jak nastartovat nebo posunout svou fotografickou kariéru, vždy je nejlepší se učit od těch nejlepších!

 

Carlino

 

Partneři workshopů

Na workshopu budete mít možnost v praxi pracovat se světelnou technikou FOMEI. K dispozici bude široké spektrum světelných zdrojů a příslušenství. Použijeme jak stabilní zdroje světla, tak záblesky.

Dále budete mít možnost vyzkoušet špičkovou fotografickou techniku Fujifilm GFX, a to pod vedením ambasadora Honzy Březiny. K dispozici budou 100MPix středoformátové tělo GFX100s, 50MPix tělo GFX 50II a pevné i zoom objektivy řady Fujifilm GF.

Partnerem workshopu je i Megapixel, váš spolehlivý dodavatel fotografické techniky a Asociace profesionálních fotografů ČR.

 

Co budete potřebovat?

Na workshop si vezměte vlastní fotoaparát a objektiv(y), kterými běžně fotografujete. Společně s Alison a Honzou můžete probrat, který by ona použila na co, případně jakou techniku by bylo vhodné ještě pořídit. Pokud máte, vezměte si i své systémové blesky.

 

Tomorrow 55

 

Kde, kdy a za kolik?

  • 20. března 2023, Ateliér Tomorrow 55, Tusarova 1215/55, Praha 7. Kapacita max. 12 osob.
  • Portrétní workshop proběhne od 8:30 do 12:30. Kurzovné je 5490 Kč na osobu
  • Párový workshop proběhne od 14:00 do 18:00. Kurzovné je 6490 Kč na osobu (OBSAZENO)