Jak napsat a publikovat elektronickou knihu

Psaní knih

Rádi píšete nebo naopak musíte psát a ani trochu vám to nejde? Chtěli byste vydat vlastní elektronickou knihu? Prodávat ji v Apple knihách nebo poskytnout zákazníkům, klientům či kolegům zdarma? Prozradíme vám tipy, kde vzít inspiraci, jak využít myšlenkové mapy, co je to Markdown, jak založit vlastní blog, eshop nebo jak dát o sobě vědět na sociálních sítích. Nastartujte s námi svou fantazii a spisovatelskou kariéru.

Co se na kurzu naučíte

Ukážeme vám a podrobně vysvětlíme, jak si osvojit jazyk Markdown. Jaké výhody/nevýhody má oproti klasickému psaní ve Wordu nebo v Pages. Vše bude doplněno o praktická cvičení. Ukážeme si, jak kompletně připravit a vydat elektronickou knihu pomocí aplikace Pages. Jak připravit grafiku a prodej. Vysvětlíme si i výhody/nevýhody crowdfundingových kampaní a jak v takové kampani připravit úspěšný projekt.

 

Na workshopu se můžete těšit na praktické postupy, rady a tipy od dvou zkušených autorů. Honza Březina je autorem a spoluautorem celé řady knih. Nejaktuálnějším jeho projektem je elektronická kniha Jak na Apple Fotky. Filip Brož je šéfredaktorem elektronického magazínu iPure.cz a velmi aktivním autorem publikujícím  řadě časopisů a magazínů.

Psaní knih

Obsah kurzu

První část bude zaměřena na samotné psaní knihy. Těšit se můžete na:

 • jak si zajistit dostatek času a soustředění pro práci

 • jak si osvojit jazyk Markdown

 • jak funguje aplikace Ulysses, iA Writer a další podobné aplikace

 • jak využít myšlenkové mapy

 • jak připravit elektronickou knihu v Pages

V druhé části se zaměříme na samotné publikování a distribuci knihy

 • jak publikovat eknihu

 • jak založit a využívat e-shop, blog a sociální sítě

 • jak funguje crowdfunding

 • další praktické aplikace pro psaní

Celý workshop bude probíhat formou diskuze mezi lektory a účastníky kurzu. Těšit se můžete na praktické rady a tipy dvou zkušených autorů. Zaměříme se na to, jak neplýtvat energií na zbytečnosti, jak využít dostupné technologie a hlavně, jak zdárně dotáhnout psaní knihy do konce.

Jak bude workshop probíhat?

Dopolední blok bude zaměřen na samotné psaní knihy. Ukážeme si, jak si uspořádat myšlenky, připravit realistický plán a podmínky pro psaní. V praxi si ukážeme, jak knihu psát a formátovat tak, aby bylo snadné ji publikovat jako eBook pro různé platformy.

V odpoledním bloku se zaměříme na neméně důležitou část věnovanou vydání, propagaci, distribuci a prodeji elektronických knih. V dnešní době nepotřebujete ani vydavatele, ani knihkupce abyste úspěšně dostali knihu k čtenářům.

Uprostřed výuky uděláme hodinovou pauzu na oběd.

Psaní knih

Kdo je lektorem?

Lektorem workshopu je Honza Březina, certifikovaný trenér Applu (ACT), zkušený lektor, profesionální fotograf a obrovský fanda Applu. Honza se věnuje osvětě a edukaci kolem Apple produktů řadu let, pomáhal s nasazením Apple služeb v desítkách společností. Zároveň je velice aktivním profesionálním fotografem a YouTuberem. Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

 

Filip BrožLektorem workshopu je Filip Brož, zakladatel a šéfredaktor magazínu iPure.cz. Dlouholetý Apple uživatel a novinář. Apple pro Filipa nikdy nebyla jen obyčejná značka nebo korporace. V mnoha ohledech se ztotožňuje se Stevem Jobsem v tom, že iPhone při správném použití nefunguje jen jako pouhý telefon, ale je to prodloužená ruka jeho života. Jeho specialitou jsou analýzy různých způsobů využití Apple zařízení, uživatelské vychytávky a dlouhé recenze.

Musím něco umět?

Kurz nevyžaduje žádné technické dovednosti či předchozí zkušenosti s psaním či publikováním knih. Pokud máte nápad na knihu, tak my vám pomůžeme se zbytkem.

Co budu potřebovat?

Na workshop si vezměte své Apple zařízení, na kterém pracujete. Může jít o iPhone, iPad nebo Mac. Nepotřebujete předem žádné speciální aplikace či příslušenství. Vše si ukážeme a vysvětlíme v průběhu kurzu.

 

Kde, kdy a za kolik?

Workshop proběhne v následujících termínech:

 • 27. srpna 2020 od 9:00 do 16:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Simply Relax, Mánesova 63, Praha 2. Kapacita max. 8 osob. Kurzovné pro osobní účast je 2190 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 1290 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 4990 Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.