iCloud: efektivní nastavení (večerní workshop)

iCloud

iCloud je při správném nastavení neuvěřitelně efektivním pomocníkem. Bohužel, při špatném používání může snadno stát za ztrátou dat, neefektivním provozem a častými problémy. Nabízíme vám večerní workshop, ve kterém si vysvětlíme jak iCloud funguje, jak je správně nastavit, efektivně používat a ještě na něm trochu ušetřit.

 

Tento workshop je určen pro všechny uživatele, kteří mají víc jak jedno zařízení od Applu a chtějí naplno využít jejich vzájemné synergie.

iCloud Mac

Co přinese kurz iCloudu?

Smyslem iCloudu je vysvětlit jak iCloud funguje a hlavně nabídnout praktické scénáře kdy a jak jej používat. Většinu času strávíme tím, jak konkrétně propojit svá Apple zařízení. Která data do iCloudu patří a která ne. Jak správně nastavit a používat iCloud tak, aby váš život usnadňoval a nekomplikoval. Jak na iCloudu ušetřit a jak jej využívat v rodině či v zaměstnání.

Celý workshop bude 100% interaktivní. Všichni účastníci budou mít po celou dobu možnost klást dotazy, abychom mohli hledat konkrétní řešení pro jejich konkrétní potřeby.

 

Co se na kurzu naučíte?

Kurz je zaměřen na co nejefektivnější propojení Apple zařízení a práci s daty. Kromě jiného se naučíte:

  • Jak nejvýhodněji iCloud pořídit a jak ušetřit při jeho provozu
  • Jak nastavit iCloud na různých zařízeních při různých scénářích
  • Která data na iCloud patří a která ne
  • Jak ušetřit místo v zařízeních s využitím iCloudu
  • Jak stahovat data z iCloudu
  • Jak na sdílení dat, společnou práci či prezentování prostřednictvím iCloudu
  • Jak je to s bezpečností iCloudu

iCloud web

Jak bude workshop probíhat?

Workshop proběhne prostřednictvím platformy ZOOM. Každý účastníku uvidí a uslyší lektora a pracovní plochu jeho iPhonu, iPadu a Macu. Účastníci budou moci klást otázky buď prostřednictvím mikrofonů nebo v chatu. Těšit se můžete na tři hodiny nabité praxí a na odpovědi na vaše otázky

Po skončení workshopu bude účastníkům zpřístupněn záznam celého workshopu ke stažení.

 

Jan BřezinaKdo je lektorem?

Lektorem Workshopu je Honza Březina, certifikovaný Apple trenér (ACT), zkušený lektor s více jak desetiletou praxí, profesionální fotograf a dlouholetý uživatelem Apple produktů. Honza dlouhodobě propaguje Apple technologie a stál u zrodu celé řady projektů pro českou Apple komunitu. Nabízí tak spojení hluboké teoretické znalosti Apple technologií. Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

Co budete potřebovat?

Pro absolvování workshopu nepotřebujete žádné speciální zkušenosti, znalosti ani vybavení. Stačí telefon, tablet či počítač, ze kterých se připojíte k workshopu.

Kde, kdy a za kolik?

  • 24. května 2021 od 18 do 21 hodin v on-line podobě prostřednictvím aplikace ZOOM. Žáci budou moci plně interaktivně komunikovat s lektorem pomocí mikrofonu nebo chatu. Uvidí lektora i jeho pracovní plochu. Z workshopu dostanete i záznam ke stažení!  Kurzovné je 990 Kč.
  • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2490 Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.