Pixelmator Pro: úpravy fotek s umělou inteligence

Pixelmator Pro

Pixelmator Pro je dostupný a přitom velmi efektivní grafický editor pro počítače značky Apple. Navazuje na tradiční a populární Pixelmator, ale přichází se zcela novým uživatelským rozhraním, funkcemi a využitím umělé inteligence. Na našem workshopu se naučíte s jeho pomocí upravovat fotografie snadno a rychle díky využití umělé inteligence.

 

Co Vás čeká?

V průběhu kurzu budeme kombinovat výklad lektora s praktickými cvičeními, do kterých se aktivně zapojí účastníci workshopu. Takže kromě výkladu samotného se můžete těšit na desítku cvičení, při kterých si sami v praxi osvojíte ovládání programu a hlavně konkrétní postupy.

 

Na začátku kurzu dostane každý z účastníků k dispozici fotografie, na kterým se naučíte konkrétní praktické postupy. Vybrali jsme deset různých typů fotografií tak, abychom vás připravili na nejrůznější typy fotomontáží, úprav a retuší.

Celý workshop je jedním velkým praktickým cvičením doplněným o nezbytný výklad. Žádná teorie, žádné prezentace, jen 3 hodiny nabité prací v Pixelmatoru Pro.

 

Pixelmator Pro

 

Co se v praxi naučíte?

 • Zorientujete se v novém uživatelském prostředí Pixelmator Pro
 • Vysvětlíme si práci s RAW fotografiemi a nový model nedestruktivních úprav
 • V praxi procvičíme základní i pokročilé úpravy fotografií
 • V praxi si ukážeme využití nástrojů umělé inteligence
 • Vysvětlíme si, jak začlenit Pixelmator Pro do stávajícího workflow

 

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen všem zájemcům o zvládnutí efektivní a kreativní práce s Pixelmatorem Pro. Kurz nevyžaduje předchozí zkušenost ani s klasickým Pixelmatorem, ani s Pixelmatorem Pro. Vše si vysvětlíme hezky od základů až po praktické ukázky a cvičení.

 

Pixelmator Pro

 

 

Kdo je lektorem?

Lektorem workshopu je Honza Březina, certifikovaný trenér Applu (ACT), zkušený lektor, profesionální fotograf a obrovský fanda Applu. Honza publikoval řadu článků o Pixelmatoru v časopisech a na Internetu. Je dlouholetým uživatelem tohoto programu. Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

Co budete potřebovat?

Na workshop si přineste svůj vlastní MacBook s nainstalovaným Pixelmatorem Pro. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti s programem, ale aby byl opravdu přínosný, je nejlepší pracovat na vlastním počítači s již nainstalovaným softwarem.

Pokud nemáte přenosný počítač tak nezoufejte. Pokud si předem v registračním formuláři zaškrtnete zapůjčení počítače, připravíme pro Vás MacBook Air s potřebnými programy!

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 17. května 2024 od 13:00 do 16:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3 (NOVÁ ADRESA OD 1. 1. 2021).
  Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 2190 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 1590 Kč.
 • Tento workshop si můžete kdykoli objednat i jako video záznam staršího kurzu za 1590 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.

 

Doporučené a navazující kurzy

Tento kurz je určený pro začátečníky a nevyžaduje absolvování jiného kurzu, na který by navazoval. V případě, že si nejste jisti ovládáním svého MacBooku, zkuste kurz macOS: Přecházíme na Maca. Pokud jste už základy zvládli nebo chcete pokračovat ve svém rozvoji, tak doporučujeme kurzy Adobe Lightroom: Workshop portrétní fotografieAdobe Lightroom: Workshop pro krajináře nebo Adobe Lightroom: Zrychlete zpracování fotografií.

Tématicky blízký je i kurz Apple Fotky: Jak na fotografie na Macu.

 

Reference klientů

„Dobrý den Honzo,
Váš včerejší kurz na Pixelmator PRO byl super.

Bylo to však tolik informací, že se nedaly zapamatovat, ani zapsat, byť o obojí jsem se snažil.
Rád bych se zeptal, jestli se podařilo kurz nahrát. Moc by mi to pomohlo. Většinou vím, že dané řešení existuje, ale tápu, kde ho najít.
A ještě jednu poznámku.
Absolvoval jsem snad tři kurzy osobně u Vás na firmě. Přestože jsem příznivec osobního kontaktu, musím uznat, že Vaše online kurzy jsou naprosto perfektní. Takže téměř ztrácím potřebu jezdit v této době do Prahy. Navíc sem z Třebíče a cesta po  D1, nebo vlakem – asi nemá cenu komentovat.“ 

Petr Kopčil

 

„Kurz na Pixelmátor Pro byl výborný, jak po obsahové tak i po odborné stránce, připojení v rámci možností také výborné, snad jen, že to rychle uteklo, což je ovšem známkou toho, že to bylo poutavé i zajímavé i pro mě jako „neprofesionála s iPhone“. Výborné je i Tvé promítnutí dlouhodobých zkušeností coby „nezávislého“ fotografa.“  Jindřich Volek