Pixelmator Pro: úpravy fotek s využitím umělé inteligence

Pixelmator Pro

Pixelmator Pro je zcela nový grafický editor, který sice navazuje na tradiční a populární Pixelmator, ale přichází se zcela novým uživatelským rozhraním, funkcemi a využitím umělé inteligence. Na našem workshopu se dozvíte, v čem se liší od původního programu a hlavně si v praxi ukážeme, jak využít jeho nové možnosti.  

 

Co Vás čeká?

V průběhu kurzu budeme kombinovat výklad lektora s praktickými cvičeními, do kterých se aktivně zapojí účastníci workshopu. Takže kromě výkladu samotného se můžete těšit na desítku cvičení, při kterých si sami v praxi osvojíte ovládání programu a hlavně konkrétní postupy.

 

Na začátku kurzu dostane každý z účastníků k dispozici fotografie, na kterým se naučíte konkrétní praktické postupy. Vybrali jsme deset různých typů fotografií tak, abychom vás připravili na nejrůznější typy fotomontáží, úprav a retuší.

Celý workshop je jedním velkým praktickým cvičením doplněným o nezbytný výklad. Žádná teorie, žádné prezentace, jen 3 hodiny nabité prací v Pixelmatoru Pro.

 

Pixelmator Pro

 

Co se v praxi naučíte?

  • Zorientujete se v novém uživatelském prostředí Pixelmator Pro
  • Vysvětlíme si práci s RAW fotografiemi a nový model nedestruktivních úprav
  • V praxi procvičíme základní i pokročilé úpravy fotografií
  • V praxi si ukážeme využití nástrojů umělé inteligence
  • Vysvětlíme si, jak začlenit Pixelmator Pro do stávajícího workflow

 

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen všem zájemcům o zvládnutí efektivní a kreativní práce s Pixelmatorem Pro. Kurz nevyžaduje předchozí zkušenost ani s klasickým Pixelmatorem, ani s Pixelmatorem Pro. Vše si vysvětlíme hezky od základů až po praktické ukázky a cvičení.

 

Pixelmator Pro

 

 

Kdo je lektorem?

Lektorem workshopu je Honza Březina, certifikovaný trenér Applu (ACT), zkušený lektor, profesionální fotograf a obrovský fanda Applu. Honza publikoval řadu článků o Pixelmatoru v časopisech a na Internetu. Je dlouholetým uživatelem tohoto programu. Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

Co budete potřebovat?

Na workshop si přineste svůj vlastní MacBook s nainstalovaným Pixelmatorem Pro. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti s programem, ale aby byl opravdu přínosný, je nejlepší pracovat na vlastním počítači s již nainstalovaným softwarem.

Pokud nemáte přenosný počítač tak nezoufejte. Pokud si předem v registračním formuláři zaškrtnete zapůjčení počítače, připravíme pro Vás MacBook Air s potřebnými programy!

 

Kde, kdy a za kolik?

  • 8. října 2019 od 9:00 do 12:00 v našich prostorách Simply Relax, Mánesova 63, Praha 2. Kapacita workshopu je omezena na maximálně 8 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 1590Kč
  • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2490Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

 

Doporučené a navazující kurzy

Tento kurz je určený pro začátečníky a nevyžaduje absolvování jiného kurzu, na který by navazoval. V případě, že si nejste jisti ovládáním svého MacBooku, zkuste kurz macOS: Přecházíme na Maca. Pokud jste už základy zvládli nebo chcete pokračovat ve svém rozvoji, tak doporučujeme kurzy Adobe Lightroom: Workshop portrétní fotografieAdobe Lightroom: Workshop pro krajináře nebo Adobe Lightroom: Zrychlete zpracování fotografií.

Tématicky blízký je i kurz Apple Fotky: Jak na fotografie na Macu.

 

IMG_1001

 

Přihlášení na workshop

* takto označená pole jsou povinná