Microsoft Office 365 na iPhonu, iPadu a Macu

Office 365

Microsoft Office dávno není jen Outlook, Word a Excel. Již řadu let nabízí většině uživatelům mnoho šikovných nástrojů, které jsou připraveny pomáhat s každodenní činností. Víte jistě co je to OneDrive? A nebo patříte mezi uživatele, co nespí pří odesílání velkých souborů. Trápí vás sdílení Excelových tabulek a nebo jen nevíte, kam se vaše soubory ztrácí? OneNote pomůže doma, v práci nebo v obchodě či na dovolené. Vaše poznámky, zápisky a seznamy mohou být stále s vámi. Jste zapomětliví? Jistě ne, ale tu a tam by neškodilo něco připomenout sobě nebo kolegovi. K tomu je tu týmový Planner a nebo osobní To-Do. A pokud se ptáte na to největší zaklínadlo, které pomůže se vším dohromady, jsou tu Teams. Nástroj pro chatování, sdílení souborů, na telefonování, plánování směn, zápis poznámek, vytváření pracovních skupin a mnoho dalšího. Tyhle a další nástroje můžete pravděpodobně používat také, tak proč to nevyužít?

Co vás na kurzu čeká?

Připravili jsme pro Vás praktický workshop, při kterém se naučíte rychle a efektivně pracovat s vybranými aplikacemi MS Office (365) na iPhonu a iPadu. Vysvětlíme si, co a kdy můžete nebo nemůžete používat s ohledem na licenční omezení. Nastíníme si předpokládaný směr vývoje tohoto balíku a vysvětlíme si rozdíly mezi placenými a neplacenými službami tohoto Redmondského giganta. Vybrali jsem za vás top MS Office aplikace a naučíme vás, jak z nich v prostředí iOS nebo webového prohlížeče vytěžit maximum.

Na workshopu se dozvíte, jak je to s MS (online) službami. Vysvětlíme si, jak zakládat účty a ke kterým službám a kdy se můžete přihlásit. Pak už se vrhneme na jednotlivé aplikace a vysvětlíme si, co která dělá, ukážeme si praktické scénáře jejich využití i mnoho tipů pro každodenní efektivní využívání. Všechny potřebné aplikace jsou buď Online nebo si je stáhneme z AppStoru.

Ukážeme si nativní aplikace Microsoftu, jejich instalaci a nastavení, ale i způsoby, jak propojit onlinové služby s nativními aplikacemi Apple.

Celý workshop je 100% interaktivní. Vše si budeme ukazovat prakticky na vašich iPadech, iPhonech nebo Macboocích. Jsme připraveni se s vámi podělit a několik let zkušeností používání produktů Microsoftu a Apple na jediném zařízení pohledem dlouholetého uživatele obou platforem a certifikovaného trenéra Microsoft. 

 

Microsoft Office

 

Vysvětlíme si zejména

 • Co je a co není Office 365
 • Rozdíl mezi službami zdarma a placenými službami
 • Co jsou to plány Office 365 a zažehnáme nejrozšířenější mýty
 • Správné nastavení a používání svaté čtveřice? e-mail, kalendář, úkoly, kontakty
 • Kdy a kam ukládat data – OneDrive
 • Jak vytvářet dokonalé poznámky – OneNote
 • Jak na multiplatformně sdílet data
 • Jak na online a týmovou spolupráci
 • Jak vytvářet, spravovat a vyhodnocovat online formuláře
 • Jak a k čemu využívat vybrané méně známé aplikace: Bookings, Flow, Outlook Custommer Manager, Planner, Teams, To-Do, Forms

 

Jak bude workshop probíhat?

Na začátku si vysvětlíme základní principy a vyjasníme si některé méně logické souvislosti. Pak si vybalíme své Apple zařízení a budeme společně procházet jednotlivé aplikace, jejich nastavení a budeme si ukazovat a vzájemně zkoušet správné postupy práce v moderní kanceláři 21. století tak, jak to vidí Microsoft. 

 

Microsoft Office

 

Kdo je lektorem?

Jiří MatějkaLektorem workshopu je Jiří Matějka, zkušený Microsoft Certified Trainer (MCT) a Microsoft Office Expert (MOS) s téměř dvacetiletou praxí a dlouholetý milovník Apple zařízení. Pracuje s technologiemi Microsoft od roku 1991 a první jablíčko si koupil před více než 6 lety. Aktuálně využívá výhod multiplatformního života a s úsměvem na tváři se pere s drobnými nedostatky, které tento způsob práce přináší. Během své profesní praxe získal mnoho zkušeností a jeho školeními prošly tisíce uživatelů z malých i velkých firem po celé republice. 

 

Co budete potřebovat?

Na workshop si přineste svůj vlastní iPad, případně i iPhone či MacBook a spoustu dotazů. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti. Stačí chuť se něco naučit a dobrá nálada. 

 

OneNote

 

KDE, KDY A ZA KOLIK?

7. prosince 2020 od 9:00 do 16:00

 • Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Simply Relax, Mánesova 63, Praha 2. Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 4490 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 2245 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 9990 Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.