Microsoft Office 365 na iPhonu, iPadu a Macu

Office 365

Microsoft Office už dávnou není jen pro Windows a nabízí víc, než jen Word, Excel a Outlook. Díky Office 365 existuje mnoho dalších aplikací, o kterých jste možná ještě ani neslyšeli a přesto je můžete používat i v Apple prostředí. Zveme vás na workshop s certifikovaným Microsoft trenérem, který je zároveň fanda a dlouholetý uživatel Apple technologií. Přijďte se naučit efektivně žít v multiplatformním prostředí.

Co vás na kurzu čeká?

Připravili jsme pro Vás praktický workshop, při kterém se naučíte rychle a efektivně pracovat s vybranými aplikacemi MS Office (365) na iPhonu a iPadu. Vysvětlíme si, co a kdy můžete nebo nemůžete používat s ohledem na licenční omezení. Nastíníme si předpokládaný směr vývoje tohoto balíku a vysvětlíme si rozdíly mezi placenými a neplacenými službami tohoto Redmondského giganta. Vybrali jsem za vás top MS Office aplikace a naučíme vás, jak z nich v prostředí iOS nebo webového prohlížeče vytěžit maximum.

Na workshopu se dozvíte, jak je to s MS (online) službami. Vysvětlíme si, jak zakládat účty a ke kterým službám a kdy se můžete přihlásit. Pak už se vrhneme na jednotlivé aplikace a vysvětlíme si, co která dělá, ukážeme si praktické scénáře jejich využití i mnoho tipů pro každodenní efektivní využívání. Všechny potřebné aplikace jsou buď Online nebo si je stáhneme z AppStoru.

Ukážeme si nativní aplikace Microsoftu, jejich instalaci a nastavení, ale i způsoby, jak propojit onlinové služby s nativními aplikacemi Apple.

Celý workshop je 100% interaktivní. Vše si budeme ukazovat prakticky na vašich iPadech, iPhonech nebo Macboocích. Jsme připraveni se s vámi podělit a několik let zkušeností používání produktů Microsoftu a Apple na jediném zařízení pohledem dlouholetého uživatele obou platforem a certifikovaného trenéra Microsoft. 

 

Microsoft Office

 

Vysvětlíme si zejména

 • Co je a co není Office 365
 • Rozdíl mezi službami zdarma a placenými službami
 • Co jsou to plány Office 365 a zažehnáme nejrozšířenější mýty
 • Správné nastavení a používání svaté čtveřice? e-mail, kalendář, úkoly, kontakty
 • Kdy a kam ukládat data – OneDrive
 • Jak vytvářet dokonalé poznámky – OneNote
 • Jak na multiplatformně sdílet data
 • Jak na online a týmovou spolupráci
 • Jak vytvářet, spravovat a vyhodnocovat online formuláře
 • Jak a k čemu využívat vybrané méně známé aplikace: Bookings, Flow, Outlook Custommer Manager, Planner, Teams, To-Do, Forms

 

Jak bude workshop probíhat?

Na začátku si vysvětlíme základní principy a vyjasníme si některé méně logické souvislosti. Pak si vybalíme své Apple zařízení a budeme společně procházet jednotlivé aplikace, jejich nastavení a budeme si ukazovat a vzájemně zkoušet správné postupy práce v moderní kanceláři 21. století tak, jak to vidí Microsoft. 

 

Microsoft Office

 

Kdo je lektorem?

Jiří MatějkaLektorem workshopu je Jiří Matějka, zkušený Microsoft Certified Trainer (MCT) a Microsoft Office Expert (MOS) s téměř dvacetiletou praxí a dlouholetý milovník Apple zařízení. Pracuje s technologiemi Microsoft od roku 1991 a první jablíčko si koupil před více než 6 lety. Aktuálně využívá výhod multiplatformního života a s úsměvem na tváři se pere s drobnými nedostatky, které tento způsob práce přináší. Během své profesní praxe získal mnoho zkušeností a jeho školeními prošly tisíce uživatelů z malých i velkých firem po celé republice. 

 

Co budete potřebovat?

Na workshop si přineste svůj vlastní iPad, případně i iPhone či MacBook a spoustu dotazů. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti. Stačí chuť se něco naučit a dobrá nálada. 

 

OneNote

 

KDE, KDY A ZA KOLIK?

 • 30. září 2019 od 9:00 do 16:00 v našich prostorách Simply Relax, Mánesova 63, Praha 2. Kapacita workshopu je omezena na maximálně 8 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 4490 Kč
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 9990 Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Přihlášení na workshop

* takto označená pole jsou povinná