Workshop fotografování s externím bleskem

Nabízí Vám unikátní praktický fotografický workshop práce s externím bleskem. Tento workshop navazuje na teoretickou dopolední část, kterou doporučujeme všem, kteří si nejsou jistí tím, co je to GN, x-Synchro, TTL či jaký rozdíl je mezi kompenzací expozice a výkonu blesku.

 

Co Vás čeká?

Připravili jsme pro Vás praktický workshop, ve kterém si budete moci v praxi pod vedením zkušeného lektora vyzkoušet jednotlivé techniky a taktiky práce s externím bleskem. Pokoříme problémy jako je nasvícení scény, fotografování v protisvětle, práce za špatných světelných podmínek, použití blesku v interiéru a další výzvy.

V případě dobrého počasí se vydáme na Malou Stranu a budeme fotografovat v historických uličkách dvojici modelek či plenér. V případě špatného počasí budeme fotografovat v našem ateliéru na adrese Zborovská 66.

 

Zejména se zaměříme na:

  • Použití blesku při fotografování v protisvětle
  • Použití blesku při portrétní fotografii
  • Použití blesku při fotografování pohybu
  • Použití více blesků najednou, příslušenství a v kombinaci s odrazovou deskou

 

Jak bude kurz probíhat?

Nečekejte žádné otálení, teorii nebo nudu – budeme fotografovat! Lektor vždy připraví konkrétní typickou scénu, kterou nabídne účastníkům a následně formou individuálních konzultací budou pomáhat s případnými technickými problémy. Zároveň jako inspiraci bude účastníkům workshopu nabízet ukázky vlastní práce na konkrétní scéně.

V případě dobrého počasí se vydáme na Malou Stranu a budeme fotografovat v historických uličkách modelku či plenér.

V případě špatného počasí budeme fotografovat v našem ateliéru.

Kdo je lektorem?

Lektorem kurzu bude zkušený profesionální fotograf a špičkový lektor Honza Březina. Portrétní, aktové a krajinné fotografii se věnuje již přes deset let a posledních pět let pravidelně pořádá kurzy a workshopy v ČR i zahraničí. Je spoluautorem řady fotografických publikací, videocasterem a milovníkem fotografie. Více informací o Honzovi najdete na jeho webu.

 

Co budete potřebovat?

Vezměte si s sebou svůj fotoaparát, externí blesk, rezervní baterky do blesku a pokud máte, tak i stativ. Nezapomeňte čistou paměťovou kartu a hlavně dobrou náladu.

Kde, kdy a za kolik?

  • 24. července 2018 od 13:30 do 17 hodin. Sraz účastníků bude v našem ateliéru (Zborovská 66, Praha 5 Smíchov). Kapacita workshopu je omezena na maximálně 8 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 1590Kč.