Fotoexpedice Bali 2015

Fotoexpedice Bali

Indonesie je jednou z našich nejoblíbenějších destinací v Asii, a proto jsme s velkou radostí připravili na přání našich klientů novou fotoexpedici na ostrov Bali. Bali je kouzelným exotickým rájem, který v sobě spojuje přírodní krásy, bohatou kulturu a dlouhou spirituální tradici. Program expedice je díky tomu pestrý, přestože navštívíme jediný z indonézských ostrovů.

 

Základní informace

Termín : 9. březen až 21. březen 2015  (13 dní)
Cena: 51.500Kč
Počet účastníků: 8 fotografů + lektor  (obsazeno)
Doprava: letecká, na místě minibus
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: krajina, moře, chrámy, streetphoto
Fyzická náročnost: mírná – bali je ideálním místem pro relaxaci.

 

Lektor

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

 

 

Co je dobré vědět o lokalitě

Bali je tropickým ostrovem, který nabízí bujnou přírodu, velice příjemné klima a dostatečné zázemí. Ostrov je bezpečný, cestování na bali nevyžaduje žádné speciální očkování ani přípravu. V březnu jsou na Bali běžné noční přeháňky, díky kterým je příroda nádherně zelená a slunné dny s teplotou kolem 30 stupňů.

Obyvatelé Bali jsou velice střícní, komunikativní a přátelští. Rádi se nechají fotografovat, rádi nechají fotografovat své děti nebo vás pozvou k sobě domů. Pouze na obřadních místech a při meditaci je potřeba respektovat místní pravidla a nevyrušovat přítomné. Do chrámů je vyžadováno při vstupu zakrytí ramen a kolen.

Na Bali fungují mobilní telefony, v hotelých a kavaárnách je k dispozici připojení k Internetu. Elektrická síť má napětí 220V a nevyžaduje žádnou speciální redukci.

Balijská kuchyně je pestrá a postavena zejména na rýži a zelenině. Nedoporučuje se pít jinou, než balenou vodu.

 

Co obsahuje základní cena

Základní cena je stanovena na 51 500 Kč

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – Denpasar – Praha, minibusová doprava na místě, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby česky mluvícího lektora.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

 

Podrobný program

Den 1 (9.3.2015) : Cesta na Bali
Ráno odletíme z pražského letiště přes Frankfurt a Hong Kong se společností Cathay Pacific do Denpasaru.

 

Den 2 (10.3.2015) : Přílet do Denpasaru
Po obědě přiletíme na navě dokončené letiště v hůlavnímm městě Bali, Denpasaru. Po krátkém transferu do hotelu nás čeká odpočinek po dlouhé cestě v příjmeném hotelu na pláži a fotografování západu slunce nad mořem.

 

Den 3 (11.3.2015) : Tržiště a chrámy Denpasaru
Dopoledne navštívíme rušné tržiště uprostřed Denpasaru, na kterém lze koupit, vidět a fotografovat takřka cokoli od květin, ovoce a zeleniny, přes oblečení a látky až po domácí zvířata. Balijci na trzích nakupují většinu toho co potřebují a návštěva trhu je pro ně každodenní samozřejmostí. Kromě trhu navštívíme i jeden z místních chrámů a přilehlý park. Odpoledne je pro zájemce připravena tradiční balisjká masáž.

 

Den 4 (12.3.2015) : Sanur
Čtvrtý den věnujeme pověstné písečné pláži Sanur. Kromě koupání a relaxace nás čeká fotografování surfařů, návštěva nejrusnější turistické oblasti Kuta a známho Hard Rock hotelu.

 

Den 5 (13.3.2015) : Ubud
Vydáme se do vnitrozemí ostrova a našim cílem se stane umělecké městečko Ubud. Cestou navštívíme několik menších vesnich, které se specializují na výrobu látek, keramiky či dřevěných sošek. Poznáme tak tradiční životní styl Balijců, protože se vyhneme tuistický známým místům a navštívíme autentické vesnice. Večer nás čeká fotografování v samotném Ubudu.

 

Den 6 (14.3.2015) : Kávové plantáže a Ulun Danu Temple
Dopoledne budeme fotografovat na rýžových políčcích a kavových plantážích. Odpoledne pak strávíme na břehu jezera Beratan a navštívíme chrám Ulun Danu. Poznáme klidnější životní rytmus a ještě zelenější přírodu.

 

Den 7 (15.3.2015) : Vulkán Batur
V brzkých ranních hodinách se vydáme na vrchol vulkánu Batur, ze kterého budeme fotografovat východ slunce. Čeká nás nezapomenutelný pohled na jezero, další sopečné vrcholy a okolní menší ostrůvky. Po sestoupení ze sopky si odpočineme v místních lázních a k večeru navštívíme chrám Besakih.

 

Den 8 (16.3.2015) : Šnorchlování
Bali nabízí i pestrý podmořský život, který budeme mít možnost nejen pozorovat, ale i fotografovat. Čeká nás den pod hladinou oceánu.

 

Den 9 (17.3.2015) : Tanah Lot
Dopoledne se opět vydáme pod hladinu a budeme fotografovat podmořský život. Odpoledne se vydáme k mořskému chrámu Tanah Lot, který je jedním ze symbolů Bali. Zde budeme fotografovat až do večerních hodin.

 

Den 10 (18.3.2015) : Balijské relaxace
Poslední den na Bali věnujeme relaxaci a odpočinku. Dle vlastních preferencí můžete volit mezi návštěvou tržiště, odpočinkem v zahradách, u bazénu či moře nebo tradiční masáž. Bali je ideálním místem pro relaxaci.

 

Den 11 (19.3.2015) : večerní Hong Kong
Čeká nás cesta z Bali do Hong Kongu a večerní prohlídka mšsta, které nikdy nespí.

 

Den 12 (20.3.2015) : Hong Kong
Celý den věnujeme prohlídce této asijské metropole. Večer se přesuneme na letiště a v nočních hodinách odletíme do Evropy.

 

Den 13 (21.3.2015) : Návrat do Prahy


Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, světelným podmínkám a počasí.

 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.