Expedice Islandské vulkány SPECIÁL

Letos jsme podnikli již tři fotoexpedice na Island, jejichž hlavním cílem byla aktivní sopka Fagradalsfjall. Během těchto cest jsme nasbírali nové zkušenosti a podněty, na základě kterých jsme připravili speciální cestu za vulkány tohoto magického ostrova. Pro tuto cestu nepotřebujete drahou fotografickou výbavu, ale dobrodružného ducha. Vyrazíme totiž terénním autem do míst, kam běžně turisté nejezdí.

Základní informace

Termín : 11. až 19. 9. 2021  (9 dní/ 7 nocí)
Cena: 54 900 Kč
Počet účastníků: 3 – 5 účastníci + lektor (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě 4×4 Jeep(y)
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně
Zaměření: vulkány, divoká příroda, ledovce, vodopády a polární záře
Fyzická náročnost: střední – pěší turistika do 10 km za den

Lektor

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Co je dobré vědět o lokalitě

Island je položen blízko polárního kruhu, takže v září nás čeká proměnlivé počasí s teplotami kolem 15°C. Připraveni musíme být na vše. Od krásných slunných dní až po déšť a silný vítr. Drsné počasí ale vyvažuje nádherná, drsná krajina, která je v mimosezóně prakticky bez turistů. Chcete zažít poctivou severskou krásu, vychutnat si pestrost Islandu a odpočinout si od lidí a civilizace, září je ideální čas. Dny nejsou ještě krátké, ale již je šance zažít polární záři!

Na Islandu všude zaplatíte platební kartou, nepotřebujete řešit redukce pro zásuvky a dokonce ani roamingové poplatky při používání mobilních dat či telefonování. Čeká nás skvělá islandská kuchyně a hlavně neopakovatelná příroda.

Pro vstup do země je vyžadováno min 14 dní staré, plně ukončené očkování proti CoVID a test před odletem z Prahy. Při návratu test není požadován a není aktuálně vyžadována ani žádná izolace či jiná opatření. Přímo na Islandu se roušky nosí pouze ve vybraných vnitřních prostorech a jinak vše funguje zcela normálně.

 

 

Island je velice bezpečná země, nevyžaduje žádné speciální očkování kromě CoVID a zdravotní péče je zde na velmi dobré úrovni. Tipy, jak se sbalit na cestu najdete na našem blogu.

 

Co obsahuje základní cena

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – Reykjavík – Praha, doprava na místě jeepem včetně paliva a pojištění, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby česky mluvícího lektora.

Ilumio je plně licencovaná cestovní kancelář se zákonným pojištěním proti úpadku sjednaným u ERV.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

 

 

Proč právě tato expedice je ta pravá?

Pokud jste snili o Islandu a odrazovalo vás obrovské množství turistů v posledních letech, tak letos je tomu z pochopitelných důvodů jinak. Na ostrov nemohou turisté z Asie a turismus je letos obecně slabší, takže na ostrově je VELMI MÁLO turistů, což je osvěžující změna.

Pokud vás odrazují vysoké ceny na Islandu, které jsou často i 5x vyšší než v USA, tak letošek je opět o něco lepší než tomu bývalo a protože vyrážíme těsně po konci turistické sezóny, je cesta o 20 000 Kč levnější než v červenci a srpnu. Takže vás finančně nezničí.

A hlavně září nabízí skvělý mix rozumného počasí, možnosti vydat se i do vnitrozemí ostrova a zároveň s trochou štěstí pozorovat polární záři. Když k tomu přidáme aktivní vulkán Fagradalsfjall a to, že jde letos o 4. cestu, kterou na Island pořádáme, tak můžete zažít něco, co tady již roky nebylo!

Jaký byl ohlas na naše cesty na Island?

Toto nám napsal Jirka Vlach, který s námi byl na předposlední cestě v červenci 2021:

Ahoj Honzo,

rád bych Ti poděkoval za týden plný zážitků na Islandu tento červenec. Vše bylo perfektně zorganizované, vůbec o nic jsem se nemusel starat a tím se z toho stal týden, kdy jsem si opravdu odpočinul a přišel na jiné myšlenky.
Také z pohledu turisty, lépe řečeno fotografa, Tebou zvolené lokace a i dostatek času se jim věnovat, byly bezvadné.

Rád s Tebou zase někam poletím, už se těším,
díky Jirka Vlach

Podrobný program

Den 1 (11. 9.) : Cesta na Island

Letecky vyrazíme do Reykjavíku. Přiletíme pozdě v noci a ubytujeme se v blízkosti letiště.

Den 2 (12. 9.) : Živý vulkán

Celý den věnujeme vulkánu Fagradalsfjall na keflavíckém poloostrově. Čeká nás focení kráteru a aktivního lávového pole v měnících se světelných podmínkách. Každá erupce je trochu jiná a nabažit se této podívané je opravdu těžké! Večer nás čeká západ slunce u vodopádu Gulfoss a druhý největší gejzír na světě.

Den 3 (13. 9.) : Cesta do nitra Islandu

Brzy ráno vyrazíme na jih směrem do centra Islandu. Čekají nás úchvatné vodopády, kamenitá poušť, pustina a nádherné Duhové hory. Našim cílem bude proslulý Landmannalaugar. Čeká nás tak úžasný program, že pravděpodobně vůbec nepůjdeme spát :)

Den 4 (14. 9.) : Duhové hory a černá pláž

Čeká nás další den ve vnitrozemí Islandu, kam vede jen kamenitá cesta plná brodů. Budeme si užívat jezera, řeky a pestrobarevné hory bez jediného živáčka.

Den 5 (15. 9.) : Ledovce

Přesuneme se  víc na jih a zaměříme se na největší ledovec na Islandu, Vatnajokull. Čekají nás úžasné pohledy na ledovcové splazy, ledovcová jezera a pokusíme se dobýt i některou z ledovcových jeskyní, pokud to dovolí teploty a stav ledu. Nencháme si ujít ani známé ledovcové jezero Jokullsárlón.

Den 6 (16. 9.) : Vestrahorn a jižní pobřeží

Pohoří Vestrahorn je známou dominantou jižního pobřeží zrcadlící se v zálivu u poloostrova Stokstness.

Den 7 (17. 9.) : Diamantová a černá pláž

Navštívíme dvě asi nejznámnější pláže na Islandu. Diamantovou pláž s ledovými krami a černou pláž s úžasnými černámi oblázky. S trochou štěstí nás čeká i fotografování Papuchalků.

Den 8 (18. 9.) : Vrak letadla a vodopády

Navštívíme známý vrak lek letadka DC-3, úžasné vodopády Sogafoss a Saljalandfoss a večer zakončíme návštěvou Modré laguny s úžasným koupáním.

Den 9 (19. 9.) : Cesta domů

Brzy ráno se vrátíme zpět do ČR.

Podzimní počasí na Islandu je nevyzpytatelné a proměnlivé. Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, sjízdnosti silnic a zejména hledání ideálních světelných podmínek a polární záře.

 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.