JIHOVÝCHOD USA 2013 II.

S jednou z dalších amerických expedic zavítáme do oblasti Mexického zálivu, kde budeme kromě úchvatného pobřeží obdivovat krásy takových míst, jako je kolébka jazzu New Orleans nebo půvabné ostrůvky zálivu s jejich přímořskou atmosférou. Čeká nás i návštěva řídícího centra NASA v Houstonu. Přes východní pobřeží a typicky jižanská města Savanah a Charleston bude naše putování pokračovat několika dny v panenské přírodě NP Great Smoky Mountains.

 

 

 

 

 

Základní informace

Termín : 25.4.2013 – 10.5.2013  (15 dní)
Cena: 79.900,-Kč
Počet účastníků: 6 fotografů + 1 lektor
Doprava: letecká, na místě dva  osobní automobily
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: krajina, moře, města, technika, zvířata, architektura, reportážní fotografie
Fyzická náročnost: mírná – pěší turistika do 10km s možností přizpůsobit délku chůze vlastní aktuální kondici
Specializace: americký venkov a příroda

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 650,-USD

 

Lektoři:

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a Spojené státy jsou jeho nejoblíbenější destinací a srdeční záležitostí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje i zpracování fotografií a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer. Více o Honzovi najdete na jeho osobním webu.

 

 

Kam se vydáme

Jihovýchod USA má svuj nezaměnitelný ráz a atmosféru. Jižani jsou pověstně dobrosrdeční, městečka jsou malebná a příroda velice pestrá. Naše cesta začne na otevřených pláních Texasu a ve vesmírné technologii zasvědcenému Houstonu. Z moderního velkoměsta se vydáme do lousianského New Orleans se svou nezaměnitelnou svobodnou atmosférou prosycenou nejen jazzem. Dále budeme pokračovat přes stát Mississippi do Tennessee a Severní Karolíny. Zde strávíme několik krásných dní v národním parku Great Smoky Mountains. Dále bude naše cesta pokračovat do Jižní Karolíny s jejími starobylými městy Charleston a Savannah, která sehrála důležitou roli v historii USA. Cestu zakončíme v Georgii a jejím hlavním městě Atlanta.

Co je dobré vědět o lokalitě

Jihovýchod USA se v době naší návštěvy vyznačuje příjemným teplým podnebím. Nemusíme se bát hurikánů, jejichž sezóna začíná později. Naopak se můžeme těšit na velice příjemná městečka, srdečné lidi a velice pestrý program. Zejména v Great Smoky Mountains nelze vyloučit rychlé a prudké srážky, takže je dobré zvolit kvalitní fotobatoh.

Do cílové oblasti není potřeba žádné očkování. Lékařská péče a dostupnost infrastruktury je na špičkové úrovni, takže se můžeme těšit na bezproblémový a komfortně strávený čas. Přesto má každý účastník v ceně expedice zahrnuté velmi kvalitní komplexní cestovní pojištění.

Bezpečnostní rizika na jihu USA jsou minimální. Vzhledem k velmi dobré znalosti lokálních podmínek se vyhneme problematičtějším čtvrtím New Orleans a kromě běžné opatrnosti na techniku a cennosti není potřeba dalších speciálních bezpečnostních opatření.

Elektrické napětí v USA je 110V, zásuvky jsou uzpůsobeny pro zástrčky s plochými konektory. Adapter na US zásuvky je u nás běžně dostupný.

Ve většině hotelů je hostům k dispozici internet buď formou wi-fi nebo připojením přes kabel. V odlehlých oblastech národního parku nemusí být internet k dispozici.

Mobilní telefony fungují velice dobře na většině míst, pouze v NP mimo osídlené oblasti nemusíte mít signál. USA se používá jiné frekvenční pásmo než v Evropě, takže je dobré ověřit, zda Váš mobilní telefon je vhodný pro  použití v USA.

Časový posun je zde -5 či -6 hodin dle lokality a zimního / letního času

Co budeme fotografovat

Tato expedice má velice pestrý program, který nabídne snad od každého fotografického žánru něco. Navštívíme NASA a budeme fotografovat moderní centra Houstonu a Atlanty. Stejně tak nás čekají starobylý Charleston, řada malých měst, texaské ranče i zapadlé vesničky. Těšit se můžete na nádherné kopce, řeky, jeskyně a vodopády národního parku Great Smoky Mountains i pobřeží Atlantiku. Potkáme se s divokými zvířaty v horách, stejně tak jako budeme mít možnost fotografovat makro snímky. Ať už preferujete krajinu, makro, architekturu či reportáž, určitě si přijdete na své!

Co obsahuje základní cena

Základní ceny této expedice je stanovena na 79.900,-Kč

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků, transfery, doprava automobily na místě i výlet lodí, ubytování se snídaní, vstupy do NP a komplexu NASA, poplatek za vstupní povolení ESTA, komplexní cestovní pojištění “Single Trip Standard” od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby českého průvodce po celou dobu pobytu.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost pojištění “Single Trip Optimal” s vyšším pojistným plněním nebo připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny.

Příplatkové služby

Za příplatek je možné zajistit speciální prohlídku neveřejných prostor Johnsonova vesmírného centra (NASA Houston) za cca 100USD.

V případě zájmu Vám zajistíme také jednolůžkový pokojupgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám cestu upravíme přesně podle Vašich představ.

 

Podrobný program

DEN 1 (25.4.2013)

Odlet z Prahy do Houstonu – metropole jižního Texasu. Transfer do hotelu, odpočinek po cestě.

DEN 2 (26.4.2013)

Většinu dne strávíme v houstonském vesmírném centru. Budete mít možnost se nejen seznámit s historií i budoucností amerického vesmírného programu, ale i fotografovat řadu zajímavých technologií. Pro  zájemce bude k dispozici i speciální prohlídka neveřejných prostor Johnsonova centra a možnost osobně se setkat s některými astronauty. Večer budeme fotografovat v centru Houstonu.

DEN 3 (27.4.2013)

Po ranním fotografování na pobřeží mexického zálivu se vydáme do vnitrozemí Texasu. Navštívíme klasický jižanský ranč, fotografovat budeme ropné těžební věže a nenecháme si ujít tu poctivou texaskou vesnickou atmosféru.

DEN 4 (28.4.2013)

Vydáme se na cestu podél pobřeží mexického zálivu z Texasu do Louisiany. Zastavíme se v nádherném přímořském Port Authur a večer nás čeká již fotografování v New Orleans s jeho neopakovatelnou uvolněnou atmosférou.

DEN 5 (29.4.2013)

Celý den zůstaneme v New Orleans a jeho bezprostředním okolí. Navštívíme jak živou část města, tak i čtvrti poničené tragickými záplavami. Naší pozornost soustředíme zejména na atmosféru města a život v něm.

DEN 6 (30.4.2013)

Opustíme mexický záliv a vydáme se na sever. Projedeme vnitrozemí Louisiany a vydáme se do Alabamy. Čeká nás výrazně odlišné prostředí vesnického vnitrozemského jihu USA a příjemné městečko Birmingham,  kde přespíme.

DEN 7 (1.5.2013)

Po ránu budeme fotografovat v historickém centru Birminghamu a pak se vydáme dál na sever. Na hranici  států Tennessee a Severní Karolíny se rozkládá národní park Great Smoky Mountains, kde poprvé ochutnáme lesy, horský vzduch a opět zcela odlišný ráz krajiny.

DEN 8 (2.5.2013)

Po ránu se vydáme do jeskyně Cades a následně budeme celý den fotografovat přírodu a zvířata v horách. Navštívíme řadu vyhlídek, podnikneme kratší track a užijeme si klid a pohodu přírody.

DEN 9 (3.5.2013)

Budeme pokračovat do severní části  parku a fotografovat divoké údolí řeky, horská jezera a lesy. Opět  bude příležitost podniknout příjemný track horskou krajinou.

DEN 10 (4.5.2013)

Vyrazíme na jih skrz národní park a malá městečka, jako je Greenville, do Jižní Karolíny. Hory se změní v zaoblené kopečky a krajina se stane zase kultivovanou a my se vrátíme do civilizace.

DEN 11 (5.5.2013)

Celý den věnujeme Charlestonu, krásnému historickému městu na pobřeží Atlantiku. Kromě historické části města se podíváme i do živého přístavu a budeme se věnovat krásné přírodě v okolí.

DEN 12 (6.5.2013)

Vydáme se lodí na bariérové ostrovy, které obklopují pobřeží v okolí Charlestonu. Čeká nás nedotčená příroda, fotografování ptactva a charakteristického pobřeží. Odpoledne se přesuneme do Savannah.

DEN 13 (7.5.2013)

Savannah bude naší druhou zastávkou na pobřeží Atlantiku. Město s pohnutou historií a opravdu živoucí přítomností.

DEN 14 (8.5.2013)

Z Jižní Karolíny se vydáme do Georgie a jejího hlavního města Atlanty. Ta kromě moderního downtownu nabízí například i muzeum Coca Coly či krásné akvárium.

DEN 15 (9.5.2013)

Poslední den v USA věnujeme rannímu fotografování v Atlatně, po kterém budou následovat nákupy drobných dárků a večerní odlet do ČR.

DEN 16 (10.5.2013)

Přílet do Prahy

 

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz