Fotoškola Madeira 2014

Madeira je doslova květinovým rájem, který nabízí neuvěřitelnou koncentraci různých fotografických motivů. Dopoledne můžete fotografovat divoké pobřeží Atlantiku, v poledne zajít do lesů plných tropických květin, nebo zvolit procházku po místních levádách a západ slunce fotografovat z vrcholků hor, jejichž výška se blíží dvěma tisícům metrům.

 

Proto jsme se rozhodli využít Madeiru jakožto místo naší první týdenní letní fotografické školy. O co jde? Začínáte s fotografií a nebo pořád nejste spokojeni se svými výsledky? Nabízíme Vám týdenní, intenzivní fotografickou školu, při které se dvojice lektorů věnuje malé skupině žáků. Každý den Vás čekají 2-3 hodiny výkladu a minimálně 4 hodiny fotografování v terénu. To znamená, že vše co se daný den naučíte můžete okamžitě trénovat pod vedením lektorů.

 

 

Základní informace

Termín : 15.6. – 21.6.2014  (7 dní)
Cena: 39 900 Kč pro účastníky fotoškoly / 35 990 Kč pro doprovod
Počet účastníků: 8 – 10 fotografů + 2 lektoři (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě automobily
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování se řeší individuálně podle možností a  programu
Zaměření: krajina, květiny, moře, města, zvířata, architektura, reportážní fotografie
Fyzická náročnost: mírná – pěší turistika do 7 km s možností přizpůsobit délku chůze vlastní aktuální kondici

Lektoři

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a Madeiru naposledy navštívil v létě 2013. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje i zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer. Více o Honzovi najdete na jeho osobním webu.

 

 


ResampledMilan Fisher
Milan se specializuje zejména na fotografování krajin. Procestoval na dvě desítky zemí, má za sebou řadu výstav a jeho snímky se mohou pochlubit neopakovatelnou světelnou atmosférou. S námi byl například v Austrálii a na Madeiře, bude mít na starost zejména práci se širokoúhlým objektivem, s hloubkou ostrosti v krajině a kompozicí obrazu u krajinných celků.

Jak bude probíhat výuka

Každý den bude trochu jiný, podle denního cíle a počasí. Nicméně se můžete těšit každý den na 2x 60 až 90 minut výkladu a minimálně 4 hodiny fotografování v terénu. Pro každý den máme připravené konkrétní téma, které si nejprve vysvětlíme a následně jej budeme v praxi trénovat. Vše interaktivní formou dialogu bez zbytečných formalit. Večer po večeři bude pro zájemce i možnost neformální diskuze o fotografiích pořízených daný den.

 

Co je dobré vědět o lokalitě

Madeira vyniká celoročně velmi stabilním a příjemným klimatem. U pobřeží se teploty v této době pohybují mezi 15 a 25 stupni a většina dní je slunečných. Zároveň je ale potřeba počítat s tím, že při výstupu do hor může být výrazně chladněji a může zde foukat silný vítr. Takže je dobré se vybavit větrovkou, pevnou obuví a počítat s možností náhlého mrholení.

Na Madeiru není potřeba žádné speciální očkování, cestovní formality apod. Ostrov je součástí Portugalska a jako takový je velmi přívětivý ke svým návštěvníkům. Kriminalita je na minimální úrovni, na ostrově nežijí žádná nebezpečná zvířata.

Na Madeiře nepotřebujete žádné redukce, k dispozici je mobilní signál i Internet.

Časový posun vůči České republice je -1 hodina.

 

Co obsahuje základní cena

Základní cena fotoškoly je stanovena na 39 900 Kč

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků,  dopravu pronajatými automobily včetně paliva a pojištění, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby česky mluvících lektorů.

Cena pro rodinné příslušníky obsahuje stejné služby jako u účastníků fotoškoly s výjimkou výkladu.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

 

Podrobný program

Den 1 (15.6.2014) : Cesta na Madeiru
Na Madeiru se přepravíme letecky s jedním přestupem. Cesta trvá kolem 6 hodin, takže nás nijak zásadně nevyčerpá. Po příjezdu do hlavního města Funchalu se ubytujeme na hotelu.

 

Den 2 (16.6.2014): Vrcholky hor
Výuka:
V první části se zaměříme se na výběr expozičních režimů a kontrolu expozice. Vysvětlíme si, kdy se můžeme spolehnout na automatiku a kdy volit manuální nastavení. Zároveň si vysvětlíme, jak pracovat v režimech P/A/S/M a správně reagovat na změny světelných podmínek.
V druhé části se zaměříme na nastavení fotoaparátu, přípravu techniky a správnou volbu objektivu v různých situacích.

Praxe: Vydáme se do středu ostrova, který tvoří pohoří s vrcholky dosahujícími nad 1 800 metrů nad mořem. Nejprve se zastavíme na vyhlídce Eira do Serrado, odkud se lze dobře seznámit s celým pohořím. Následně se vydáme do středu hor a postupně navštívíme vrcholy Pico do Areeiro a Pico do Ruivo. Fotografovat budeme hlavně krajinu.

 

Den 3 (17.6.2014): Jih ostrova
Výuka:
V první části se zaměříme na kompozici snímků a práci se skladbou obrazu. Místo teoretizování využijeme fotografie z druhého dne a vysvětlíme si, proč a jak komponovat.
V druhé části se budeme věnovat zaostřování. Vysvětlíme si režimy zaostřování a hlavně práci s hloubkou ostrosti, kterou budeme potřebovat zejména u makro fotografie.

Praxe: Po náročném dni stráveném v horách se budeme odpočinkovým tempem věnovat jihu ostrova. Čekají nás krásné zahrady, vinice, vyhlídka na údolí jeptišek a příjemná městečka na jižním pobřeží. Hlavním cílem bude kromě makro fotografie i dokumentární fotografie věnovaná životu na Madeiře. Vyhneme se turistickým letoviskům a vydáme se do malých vesniček na jižních svazích.

 

Den 4 (18.6.2014): Západ ostrova
Výuka:
 V první části se zaměříme na práci se širokoúhlým objektivem a filtry. Vysvětlíme si práci s perspektivou a řešení komplikovaných světelných podmínek.
V druhé se budeme bavit o pohybové neostrosti, práci s dlouhými expozičními časy.

Praxe: Vydáme se na západní část ostrova. Nejprve vystoupáme do sedla Encumeada, které nabízí krásný výhled na jižní i severní část ostrova. Budeme pokračovat ve stoupání až na náhorní planinu Paul da Serra s desítkami větrných elektráren. Další zastávku věnujeme nádhernému starému vavřínovému háji Fanal, který má doslova mystickou atmosféru. Odpoledne sjedeme do městečka Porto Moniz, kde budeme fotografovat nádherná skaliska omývaná mořskými vlnami. Večer budeme fotografovat západ slunce z náhorní plošiny.

 

Den 5 (19.6.2014) : Jeskyně a východní část ostrova
Vyuka:
V první části si vysvětlíme fotografování ve špatných světelných podmínkách, práci s citlivostí, světelnými objektivy a funkci stativu. Každá situace je jiná a vyžaduje jiná řešení.
V druhé části se budeme bavit o fotografování s bleskem.

Praxe: Den začneme v jeskynním komplexu poblíž městečka Sao Vincente. Následně se vydáme po severním pobřeží přes Ponto Delgada, Canabas, Santanu a Fainal, kde kromě jiného budeme fotografovat i skrytý vodopád a dojedeme až na východní cíp ostrova. Zde nás čeká túra po útesech s fotografováním majáku.

 

Den 6 (20.6.2014) : Levády
Výuka:
Poslední den výuky věnujeme v první části různým metodám výběru nejpovedenějších snímků a organizaci svých fotografií.
V druhé části si ukážeme základy zpracování RAW fotografií.

Praxe: Madeira je doslova protkána Levádami. Jde o stesky podél zavlažovacích kanálů, které zásobují terasovitá políčka vodou. Dle vlastní fyzické kondice si budete moci vybrat délku trasy od 1 km po 8 km. Fotografovat budeme divoká údolí, vodopád a samozřejmě nepřeberné množství květin.

 

Den 7 (21.6.2014) : Návrat do ČR

 

 

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek. 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.