Expedice Romantická Havaj 2022

Havaj 2019

Havaj je doslova tropickým rájem. Sopečné ostrovy s bujnou, sytě zelenou vegetací, nádherné pláže, vodopády a všudypřítomná pohoda a klid. Pro rok 2022 jsme vybrali ostrovy Oahu a Maui, na kterých nás čeká 11 dní úžasného focení, poznávání a relaxace. Pro zájemce umíme zařídit a nafotit i pravou havajskou svatbu.

Základní informace


Termín : 12.1 až 24.1/26.1. 2022  (13/15 dní)
Běžná cena: 84 900 Kč + letenka (aktuálně cca 33 000 Kč)
Příplatek za 15 denní program: 360 USD
Počet účastníků: 7 – 9 účastníků + lektor (Přijímáme přihlášky)
Doprava: letecká, na místě 2 mini VANy
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle programu
Fyzická náročnost: střední – pěší tůry do 8 km/den s možností přizpůsobit fyzické kondici.

Lektor

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

 

Havaj 2019

Co je dobré vědět o lokalitě


Havaj je tropickým rájem. Teploty celoročně jen minimálně kolísají kolem 27° C s možností nárazových srážek, kterých je v lednu velmi málo. Klima je velice příjemné díky neutuchajícímu mořskému vánku. Ne náhodou je Havaj oblíbeným cílem pro dovolené.

Havaj v sobě spojuje prvky exotické přírody se všemi výdobytky civilizace. Jako jeden ze států USA nabízí vynikající infrastrukturu, služby, stravování, zdravotní péči, dostupnost internetu i bezpečnost. Na ostrovech je zcela minimální kriminalita a nežijí zde prakticky žádné nebezpečné živočišné druhy.
Po celou dobu cesty bude k dispozici mobilní signál, na hotelích WiFi a elektřina. V USA je 110 V a je potřeba se vybavit redukcí pro místní zásuvky.

Havajská kuchyně je velice pestrá. Na své si přijdou milovníci ryb, skvělého hovězího, tropického ovoce a pestré mezinárodní kuchyně.

Co obsahuje základní cena


Základní cena obsahuje:

V této ceně jsou obsaženy vstupní povolení ESTA, doprava na místě, ubytování se snídaní v dvoulůžkových pokojích, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, možnost účastnit se jogových lekcí, služby česky mluvícího lektora.

Na přání zajistíme pro klienty letenky za aktuální tržní cenu.

Pro zájemce můžeme zajistit svatbu na havajské pláži s lokálním pastorem, a to včetně zajištění fotografií.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu, letenky v Business Class, ubytování v single pokoji či vyšší třídu ubytování. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

Kam se podíváme?


Do letošního programu jsme zařadili dva havajské ostrovy – Oahu a Maui. Patří k těm nejromantičtějším a nejpohodlnější z celého souostroví.

Oahu je známý zejména díky Perl Harboru, ale nabízí i nádherná údolí, pláže a samozřejmě Honolulu s Waikiki beach. Maui přidává deštné pralesy, útesy a nádherný vulkanický národní park Haleakala.

Svatba na Havaji


Je vaším snem svatba na pláži nebo v havajském chrámů? Našim byla a před pár lety jsme si jí opravdu užili. Byl to velice soukromý, osobní obřad s lokálním pastorem při západu slunce na pláži. V roce 2020 jsme při cestě na Havaj uspořádali pro klienty hned 4 svatby a všechny páry byly doslova unešené.

Česká Republika uznává sňatky uzavřené na Havaji, takže formalit není o mnoho víc, než u nás a my vám se vším umíme pomoci a poradit. Máme velice spolehlivou a šikovnou svatební agentka na Havaji a samozřejmě vám sami nafotím fotografie.

Svatbu umíme zajistit přesně podle vašich představ. Pro představu obřad na pláži s lokálním pastorem, květinovým kruhem, všemi formalitami a fotografiemi vyjde na 1000 – 1500 USD dle lokality a volby pastora.

Podrobný program


Den 1 (12. 1.) : Cesta na Havaj

Ráno odletíme z pražského letiště směr Havaj. Je na výběr z cesty na jeden zátah nebo s přepsáním v Los Angeles.

 

Den 2 (13. 1.) : Honolulu

První den na Oahu věnujeme oblasti Honolulu. Podíváme se na vyhlídku Diamond Head, prohlédneme si historickou část města a samozřejmě si užijeme západ slunce na Waikiki beach.

 

Den 3 (14. 1.) : Perl Harbor nebo relaxace na pláži

Pro zájemce zajistíme celodenní prohlídku vojenské základny Perl Harbour. Navštívíme památník křižníku Arizona, prohlédneme si křižník Missouri, letecké muzeum, muzeum ponorkového loďstva a další zajímavá místa. Nezajímá vás technika a historie? Můžete celý den strávit relaxací na pláži nebo třeba nákupem drobností pro vaší svatbu.

 

Den 4 (15. 1.) : Kolem Oahu

Čtvrtý den se vydáme na okružní jízdu kolem ostrova. Čeká nás nádherná zátoka Hawaii Kai, možnost výstupu na Koko Head, Hanauma Bay a chrám Byodo-In. Na západ slunce se vydáme k majáku na Barbers Point.

 

Den 5 (16. 1.) : Oahu z moře či vzduchu

Poslední den na ostrově oahu nabízí možnost relaxace a individuálního programu. Pro zájemce zajistíme fakultativně buď let vrtulníkem nad nepřístupné části ostrova, či možnost vyrazit na mořském kajaku do jeskyní na jihu ostrova. Nebo může toto být váš svatební den.

 

Den 6 (17. 1.) : Přelet na Maui

Dopoledne přeletíme na Maui, kde nás odpoledne už čekají pláže.

 

Den 7 (18. 1.) : Vulkanický park

Sopka Haleakala nabízí nejen úchvatný výhled na celé Maui a okolní ostrovy, ale i možnost poznávat sopečnou minulost souostroví. Západ slunce pozorovaný z vrcholu hory je nezapomenutelný.

 

Den 8 (19. 1.) : Pláže a serfaři

Po náročném dni na sopce zvolníme. Čeká nás den na plážích, v relaxační zahradě nebo návštěva oblíbeného městečka Paya. Zároveň toto může být váš svatební den.

 

Den 9 (20. 1.) : Road to Hana

Cesta kolem východního cípu ostrova nabízí hned několik ekosystémů. Provedeme hluboké deštné pralesy, budeme objevovat nádherné útesy i travnaté pláně jihu ostrova. Čekají nás vodopády i super koupání.

  

Den 10 (21. 1.) : Relaxace

Poslední den na ostrově věnujeme vychutnání si úžasné místní atmosféry. Projedeme malé vesničky, vychutnáme si místní pláže a nebo toto může být váš svatební den na Maui.

 

Den 11 (22. 1.) : Západní pobřeží

Západ Maui nabízí krásné písčité pláže, lávová pole, jeskyně v útesech a dechberoucí vyhlídky.

 

Den 12 (23. 1.) : Odlet zpět do Evropy

 

Den 13 (24. 1.) : Návrat do Prahy

 

Prodloužená varianta:

 

Den 12 (23. 1.) : Přelet z Havaje do Los Angeles
Vzhledem k tomu, že poletíme proti času, zabere nám přesun většinu den.

Den 13 (24. 1.) : Los Angeles
Dopoledne strávíme v Santa Monice a na slavné Venice Beach. Vychutnáme si atmosféru uvolněné Kalifornie a plážového života. Odpoledne se vydáme do Beverly Hills.

Den 14 (25. 1.) : Hollywood
Navštívíme Hollywood, Mulholland Drive, Griffthovu observatoř a další kouzelná místa spojená s filmem. Večer se vydáme na cestu zpět do Evropy.

Den 15 (26. 1.) : Návrat do Prahy

Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, světelným podmínkám a počasí.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.