Expedice Route 66 2022

Fotoexpedice Route 66

Route 66 je legendou a zároveň nabízí unikátní průřez skoro celými Spojenými státy. Vydáváme se na 16ti denní roadtrip procházející celkem 9 státy, díky čemuž budeme mít možnost fotografovat v různém prostředí, různé komunity a vychutnat si atmosféru té pravé Ameriky. Projeďte s námi matku všech cest!

Základní informace

Termín : 4. – 18. května 2022  (15 dní)
Cena: 89 900 Kč
Počet účastníků: 9 účastníků + průvodce (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě minVAN. Pro zájemce je možné za příplatek absolvovat cestu na motorce.
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: Krajina, města, reportáž
Fyzická náročnost: mírná – pěší turistika do 5 km / den

Průvodce

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Co je dobré vědět o lokalitě

Čeká nás cesta dlouhá skoro 3 000 mil, při které projedeme celkem 10 států USA. Navštívíme velice pestrou škálu míst. Začneme na kalifornském pobřeží Pacifiku, užijeme si noc v Las Vegas, projedeme pouště v Novém Mexiku, pláně Arizóny a Texasu a nebudou chybět ani kanadská jezera. Navštívíme velká města jako je Los Angeles či Chicago i malé zapadlé, opuštěné vesničky. Těšit se můžete hned na několik národních parků v čele s Grand Canyonem a na spoustu objevování. Užijeme si teplé slunné počasí, skvělé jídlo i inspirující fotografování.

Spojené státy jsou obecně v navštívených oblastech velmi bezpečné. Pouze ve velkých městech je třeba si dávat pozor na drobnou kriminalitu. Nebudete potřebovat žádné speciální očkování, ani přípravu na cestu. Zdravotní péče je na špičkové úrovni a bezpečnost je srovnatelná s Evropou.

V USA je elektrická síť s napětím 110 V vyžadující speciální redukci pro elektrické zásuvky. Časový posun je – 9 až -6 hodin. V národních parcích na řadě míst chybí mobilní signál, ale v hotelech je většinou k dispozici bezplatná WiFi.

 

 

Proč právě tato expedice


Route 66 je legenda, ikona mnoha klukovských snů a matka všech silnic. Táhne se od východu na západ skrz téměř celé Spojené státy, a díky tomu nabízí unikátní průřez tím, co USA umí nabídnout. Protože původní Route 66 se zachovala jen v některých částech, upravili jsme trasu lehce tak, abychom viděli co nejvíc zajímavého kolem. Přesto cca 2/3 cesty budeme kopírovat původní Route 66.

Navštívíme celkem 10 států, což znamená zcela unikátní možnost poznat různorodost Spojených států. Různé typy krajin od pouští, přes hory, prérie, až ke kanadským jezerům. Budeme objevovat společenské a kulturní rozdíly mezi moderním západem, opuštěným středem a nábožensky orientovaným východem. Žádná jiná cesta vám nedá možnost nahlédnout do duše Ameriky jako Route 66.

Pro koho je určena


Expedice jsou určeny pro fandy fotografie, kteří chtějí kromě poznávání nových míst i zlepšit své fotografické dovednosti a přivézt si krásné snímky. Zároveň si na své přijdou milovníci motorek či americké historie. Pokud pro vás Route 66 znamená to, co pro nás, tak nebudete zklamaní.

Tato cesta navíc nabízí úžasný průřez Spojenými státy pod vedením Honzy Březiny, který zde tráví významnou část svého času již 15 let. Zasvěcenějšího průvodce budete hledat jen stěží.

 

Route 66 na motorce


Je vašim snem absolvovat Route 66 na motorce? S námi můžete! Spolupracujeme s největší půjčovnou motorek v USA – Eagle Riders. Umíme pro vás zajistit značky Harley Davidson či BMW a to buď na celou cestu či její část. Celou cestu je k dispozici doprovodný 12 místný VAN, ve kterém můžete mít věci a případně jet v situaci, kdy motorku řídí někdo jiný. Průvodce je zároveň i záložním řidičem motorky pro případ zdravotních problémů apod.

V roce 2019 se nám velmi osvědčila varianta, kdy se dva jezdci střídají na jedné motorce a druhý si vždy odpočine v doprovodném VANu. Zapůjčení motorky včetně pojištění a všech poplatků vyjde dle modelu na cca 3 000 USD.

 

Co obsahuje základní cena

Základní cena je stanovena na 89 900 Kč.

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – Los Angeles, Chicago – Praha,  doprava na místě VANem včetně paliva a pojištění, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, služby česky mluvícího lektora.

Cena neobsahuje stravování (kromě snídaní) a nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

Pro zájemce můžeme na část či celou cestu zajistit zapůjčení motocyklu. Route 66 si tak můžete vychutnat úplně naplno!

 

 

Podrobný program

Den 1 (4. 5. 2022) : Cesta do USA

Ráno vyrazíme letecky z Prahy do Los Angeles, kam přiletíme v odpoledních hodinách. Večer nás čeká fotografování západu slunce na pacifické pláži u Santa Moniky.

Den 2 (5. 5. 2022) : Los Angeles

Prohlédneme si to nejzajímavější z města andělů. Navštívíme Beverly Hills, Hollywood, vyhlídku na město z Mulholand drive nebo z Griffitovy observatoře. Můžete se těšit na street fotografii a místa, která znáte z velkofilmů. K večeru přejedeme do Victorville.

Den 3 (6. 5. 2022) : Las Vegas

Čeká nás první velmi zajímavý, zachovalý kus Route 66 mezi Victorville a Barstov. Následně budeme pokračovat po I-15 do pouští Nevady a čeká nás večer ve městě hříchů – Las Vegas.

Den 4 (7. 5. 2022) : Nevada a Arizona

Vyrazíme přes známou přehradu Hoover Dam do Arizony. Napojíme se zpět na Route 66 a čekají nás úžasná místa jako Roy’s, Laughlin, Needles, Kingman či Saligman, s mnoha odkazy na Route 66 a také pláně Mohavské pouště. Večer dorazíme do Williams, AZ.

Den 5 (8. 5. 2022) : Grand Canyon NP

Odskočíme si z Route 66 do národního parku Grand Canyon, kde nás čekají úchvatná panoramata s výhledy na Colorádo a nejhlubší údolí světa.

Den 6 (9. 5. 2022) : Petrified forest NP

Dalším národním parkem na naší cestě bude Petrified Forest s úžasnými zkamenělými stromy a hlavně neuvěřitelně barevnými kopci. Večer dojedeme do Nového Mexika.

Den 7 (10. 5. 2022) : Indiánské oblasti Nového Mexika

Při cestě přes Nové Mexiko se vydáme indiánskými oblastmi s bohatou kulturní minulostí, přes hory do Texasu. Večer dorazíme do Amarilla v Texasu.

Den 8 (11. 5. 2022) : Pláně Texasu

Amarillo je známe nejen obrovskými steaky, ale i Cadilac monumentem a samozřejmě historií spojenou s Route 66. Sever Texasu nabízí nekonečné zelené pláně, farmy a zcela nové prostředí výrazně kontrastující s Novým Mexikem. Zároveň nás zde čeká opět několik typických vesniček z dob největší slávy Route 66. Večer již dorazíme na hranice Oklahomy.

Den 9 (12. 5.2022) : Oklahoma City

Čeká nás průjezd pláněmi Oklahomy, ikonická benzínová stanice pro truckery i návštěva Oklahoma City. Večer dojedeme do Tulsy.

Den 10 (13. 5.2022) : Oklahoma, Kansas a Missouri

Během jednoho dne projedeme celkem 3 státy. Zdá se to nemožné? Nikoli, díky soustátí tak můžete učinit na pár kilometrech. Kromě tohoto fenoménu se můžeme těšit na nekonečné travnaté pláně a zelenou krajinu. Večer dojedeme do Mt. Vernon v Missoury.

Den 11 (14. 5. 2022) : Missoury

Čeká nás další nádherně zachovalý úsek Route 66 vedoucí zeleným venkovem plným farem. Večer dorazíme do St Louis a čeká nás večerní fotografování ve městě.

Den 12 (15. 5. 2022) : Illinois

Dvanáctý den přinese další sérii kouzelných malých městeček na historické Route 66, návštěvu Lincolnova památníku v Springfieldu a poctivou atmosférou oblasti Bible belt. Večer dojedeme do Joilet, která je dalším symbolem šedesát šestky.

Den 13 (16. 5. 2022) : Chicago

Chicago patří k nejkrásnějším městům USA. Ráno vrátíme motorky a čeká nás pěší putování po nádherném centru na břehu jezera, historické nadzemní metro, úchvatné parky a mnohem víc.

Den 14 (17. 5. 2022) : odlet domů

Poslední den nás čekají drobné nákupy a odlet do Evropy.

Den 15 (18. 5. 2022) : přílet do Prahy

Celý program je postavený tak, abychom maximálně využili světelné podmínky v danných lokalitách. Aktuální program můžeme upravit na základně počasí, světelných podmínek či lokálních omezení.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.