Fotoexpedice a relax Azory 2024

Azorské ostrovy jsou úžasný, dostupným a věčně zeleným rájem. Nabízí pestrý mix sopek, vodopádů, útesů, čajových plantáží a v červnu s nádherným jarním počasím. Pro letošní rok jsme se rozhodli pro zájemce přidat možnost relaxace a jógy.

Základní informace


Termín : 11. až 18. června 2024  (8 dní / 7 nocí)
Základní cena: 52 900 Kč
Počet účastníků: 8 účastníků + 2 lektoři (OBSAZENO, přijímáme náhradníky)
Doprava: letecká, na místě miniVAN
Ubytování: dvoulůžkové pokoje ve stylovém hotýlku ****
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: příroda, krajina, moře, dlouhé expozice
Fyzická náročnost: mírná, čekají nás 1 – 5 km pěší chůze denně

Průvodce


Irma Březina

Irma Březina

Fotografka, cestovatelka a lektorka jógy na volné noze. I když její vášeň začala u cestovatelské fotografie, věnuje se dnes hlavně párové a portrétní fotografii. Miluje cestování, klidnou přírodu, hlavně hory, ale i rušná velkoměsta. Józe se věnuje od roku 2005 a má více než desetiletou praxi jako certifikovaná lektorka.

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Proč právě tato fotoexpedice?

Chcete si odpočinou od každodenního shonu a spojit relaxaci s fotografování, objevováním a kulinářskými zážitky? pro rok 2024 jsme připravili o trochu volnější program, který nám umožní spojit fotografování s relaxací u bazénu, s prostorem na individuální diskuze a pro zájemce bude možná spojit tuto cestu i s jógovými lekcemi.

 

Co obsahuje základní cena

V základní ceně budou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků, transfer z a na letiště, lokální dopravu na místě, ubytování se snídaní, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, služby česky mluvícího průvodce a fotografický workshop. Pro zájemce budou k dispozici ve vybrané dny jógové lekce zdarma.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny nebo speciální CoVID připojištění. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

 

Podrobný program

Den 1 (11. 6.) Cesta z Prahy do Portugalska

Čeká nás cesta z Prahy do Ponta Delgády.

 

Den 2 (12. 6.) Seznámení se středem ostrova 

Náš pobyt začneme fotografováním u jezera Lago do Fogo s úchvatnými vyhlídkami z kaldery a Lagoa do Congro, které je nejtišším místem na ostrově. Nenecháme si ujít ani krásný vodopád Salto do Cabrito.

 

Den 3 (13. 6.) Modré a zelené jezero

V západní části ostrova se nachází dvojice jezer uprostřed kráteru sopky. Modré a zelené jezero obklopené nádhernou a bujnou zelení nabízí možnost hledání stovek poutavých záběrů. Těšit se můžete na známou vyhlídku Grota do Inferno i nádherný kostel Sete Cidades. Odpoledne si užijeme koupání v termálních lázních Ponta da Ferraria. Západ slunce máme naplánován u útesů na západě ostrova.

Azores 2015

Den 4 (14. 6.) Severní pobřeží

Severní pobřeží ostrova je typické sytě černými útesy, o které se tříští bílé vlny. Čeká nás tak práce s dlouhou expozicí, naučíme se vypořádat s vysokým kontrastem a samozřejmě budeme cvičit i kompozici. Navštívíme i přímořské vesničky St Vincente Ferreira, Santo Antonio a Ribera Grande s bílo šedými, pro ostrov tak typickými, domy a kostely. Odpoledne si užijeme koupání v termálních bazéncích a fotografování vodopádu v Caldeira Velha.

Den 5 (15. 6.) Východ ostrova

Navštívíme městečko Nordeste s krásnou katedrálou a historickým mostem. Další zastávkou bude nádherný maják na východním cípu ostrova. Dále budeme fotografovat asi nejkrásnější maják na ostrově Salto do Preggo.

Den 6 (16. 6.) Oblast Furnas

Geologicky nejaktivnější oblast ostrova kolem městečka Furnas nabízí nejen nádherné jezero s polorozpadným kostelem na břehu, ale i oblast s gejzíry, nádherné platanové aleje a vyhlídky na kalderu. K večeru se zastavíme na čajových plantážích na severovýchodě ostrova.

Den 7 (17. 6.) Ponta Delgada

Poslední den na Azorech věnujeme Ponta Delgádě, místnímu přístavu, památkám a troše nakupování. Večer odletíme do Lisabonu, kde přespíme u letiště.

 

Den 8 (18. 6.) Návrat domu

Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, světelným podmínkám a počasí.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.

 

 

Jaká byla poslední naše výprava na Azory?

    Přihlášení na expedici