Fotoexpedice Azory 2020

Fotoexpedice Azory 2020

Azorské ostrovy jsou perlou Atlantiku, která v sobě spojuje přijatelnou vzdálenost od Evropy s exotikou přírody a krajiny. Proto jsme se rozhodli na tyto věčně zelené ostrovy s jezery, vodopády, sopkami a nádherným pobřežím opět vrátit v roce 2020. Pokud hledáte kratší fotoexpedici blízko Evropě, Azory jsou ideální volba.

 

Základní informace

Termín : 11. až 18. září 2020  (8 dní/7 nocí)
Základní cena: 46 900 Kč
Last minute cena: 42 900 Kč
Počet účastníků: 4 fotografové + 1 lektor (Přijímáme přihlášky)
Doprava: letecká, na místě VAN
Ubytování: dvoulůžkové pokoje v **** zahradním butique hotelu
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: krajina, příroda, architektura, makro
Fyzická náročnost: mírná

 

Lektor

 

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

 

CoVID situace na Azorech

Portugalsko je označeno MZV ČR jako zelená, tedy bezpečná země. Azory jsou otevřené turistům z EU bez nutnosti karantény či omezení pohybu. 

Azory aktuálně vyžadují negativní CoVID test při vstupu na ostrovy, který buď přivezete z ČR nebo vám jej bezplatně udělají po příletu přímo na letišti.

Azorské ostrovy jsou díky izolovanosti a testům po příletu aktuálně prakticky bez CoVID případů a jsou ze zdravotního hlediska bezpečnější než ČR.

Po návratu z Azor do ČR není vyžadován ani CoVID test ani karanténa.

Co je dobré vědět o lokalitě

Azorské ostrovy jsou vzdáleny od Evropy jen dvě a půl hodiny letu a formálně se jedná o portugalské území. Díky tomu se můžeme těšit na komfort jednoduché a rychlé cesty, snadné placení EURem a komfort pohybu uvnitř shengenské zóny. Z pohledu krajiny a přírody nás však čeká doslova zelený ráj. Azorské ostrovy nabízejí příjemné klima kolem 20°C a věčně zelenou přírodu. Místní obyvatelé jsou pohostinní a na hlavním ostrově Sao Miguel, který jsme vybrali, najdete řadu historických vesniček s neopakovatelnou atmosférou. Ostrov je dostatečně malý, abychom neztráceli mnoho času dopravou a zároveň dostatečně velký na to, abychom měli týden co fotografovat.

Pro pobyt na Azorech nepotřebujete žádné speciální očkování, redukce, vstupní formality či cokoli podobného.

 

Fotoexpedice Azory 2020

 

Proč právě fotoexpedice Azory 2020

Pokud máte rádi zelenou krajinu, hory a vodu, tak jsou Azory právě pro vás. Nabízíme vám týdenní únik z každodenní reality do zeleného ráje. Azorské ostrovy jsou ideálním místem pro fotografování krajiny, sopek, vodopádů, divokého pobřeží a malebných bílých vesniček obklopených zelení. Hledáte kratší fotoexpedici s rychlým letem? Pak jsou Azory právě pro vás.

 

Co obsahuje základní cena

Základní cena 42 900 Kč.

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – Ponta Delgada – Praha, transfer z a na letiště, lokální dopravu na místě, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby česky mluvícího lektora.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

Podrobný program

Den 1 (11. 9.) Cesta z Prahy na Sao Miguel

Z Prahy vyrazíme v odpoledních hodinách a s přestupem v Lisabonu doletíme večer na hlavní ostrov azorského souostroví Sao Miguel. Z letiště se rychle přesuneme do hotelu a odpočineme si po cestě.

 

Den 2 (12. 9.) Seznámení se středem ostrova 

První den na ostrově věnujeme nádherným jezerům Lago do Fogo a Lagoa das Furnas s úchvatnými vyhlídkami z kaldery. Dále navštívíme horké bazénky Poca Da Dona Beija a přírodní park Ribeira dos Caldeiros.

 

Den 3 (13. 9.) Modré a zelené jezero

V západní části ostrova se nachází dvojice jezer uprostřed kráteru sopky. Modré a zelené jezero obklopené nádhernou a bujnou zelení nabízí možnost hledání stovek poutavých záběrů. Navštívíme i západní a jihozápadní pobřeží.

 

Den 4 (14. 9.) Severní pobřeží

Severní pobřeží ostrova je typické sytě černými útesy, o které se tříští bílé vlny. Čeká nás tak práce s dlouhou expozicí, naučíme se vypořádat s vysokým kontrastem a samozřejmě budeme cvičit i kompozici. Navštívíme i přímořské vesničky S Vincente Ferreira, Santo Antonio a Ribera Grande s pro ostrov tak typickými bílo šedými domy a kostely.

 

Den 5 (15. 9.) Východ ostrova

Navštívíme městečko Nordeste s krásnou katedrálou a historickým mostem. Další zastávkou bude nádherný maják na východním cípu ostrova. Nenecháme si ujít ani možnost koupání na typickém otevřeném koupališti na útesech v době méně zajímavého světla. Z dalších fotografických zastávek jmenujme například vodopád skrytý v zeleni před zraky většiny turistů.

 

Den 6 (16. 9.) Ponta Delgada a jižní pobřeží

Poslední celý den na ostrově začneme přímo v hlavním městě Ponta Delgada. Navštívíme jeho přístav, historické centrum i známé šedé pláže. Odpoledne se vydáme po jižním pobřeží až do městečka Feteiras.

 

Den 7 (17.  9.) To nejlepší z ostrova

Vzhledem k tomu, že počasí na Azorech je velice proměnlivé, nechali jsme si poslední 2 dny fotoexpedice jako rezervu pro místa, která se nám nepodaří v průběhu předchozích míst nafotografovat v takové světle, v jakém bychom chtěli. Program přizpůsobíme počasí a podmínek na ostrově.

 

Den 8 (18.  9.) Cesta zpět do Prahy

Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, světelným podmínkám a počasí.

 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.