Fotoexpedice Azory – prosinec 2020

Chybí vám cestování, ale bojíte se nejistoty a rizik spojených s aktuální situací ve světě? Bohužel návrat do normálu bude ještě nějakou dobu trvat, a proto jsme museli změnit naše plány na prosinec. Naštěstí jsou místa, která fungují, jsou bezpečná a krásná. Letos již potřetí se vydáme v malé skupině na Azorské ostrovy, které si s CoVIDem poradily velmi elegantně a nabízejí úchvatné fotografování.

Základní informace

Termín : 29. listopadu 2020 až 6. prosince 2020  (8 dní / 7 nocí)
Základní cena: 46 000 Kč
Last minute sleva: 41 000 Kč
Počet účastníků: 5 účastníků + lektor (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě miniVAN
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: příroda, krajina, moře, dlouhé expozice
Fyzická náročnost: mírná, čekají nás 1 – 5 km pěší chůze denně

Průvodce

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Proč právě tato expedice?

Rok 2020 cestování opravdu nepřeje. Rozhodně se nechceme chovat nezodpovědně či hazardovat se zdravím klientů ani naším, ale víme, že
v současné situaci nepředstavuje cestování do dobře zvolené destinace větší riziko, než vyrazit na nákup do Lidlu. Azorské ostrovy jsou aktuálně označené Ministerstvem zahraničních věcí ČR jako region s nízkým rizikem nákazy. Ostrovy, až na roušky v interiérech, fungují zcela normálně, a jsou tak oázou života bez restrikcí a rizika.

V prosinci se na Azorech pohybuje teplota kolem 19° C a většinou nabízí fotograficky atraktivní polojasné počasí. Těšit se můžeme i na koupání v termálních jezírcích.

CoVID rizika a opatření v praxi

Azorské ostrovy nabízejí dvě možnosti. Můžete přicestovat s vlastním negativním PCR CoVID testem, starším méně než 72 hodin, a v takovém případě nejsou na letišti žádné další kontroly a omezení. Nebo vám bude proveden test po příletu (bezplatně) přímo na letišti s tím, že do doručení výsledků musíte zůstat v hotelu. Výsledky jsou typicky doručeny do 24 hodin.

Test v ČR  samoplátci pořídí za 1790 Kč a při objednání on-line nemusíte stát ve frontě. Výsledky jsou k dispozici 24 hodin po testu, takže není problém vše zvládnout.

Riziko nákazy CoVID na Azorech je o řád menší než v ČR. Roušky jsou povinné pouze v interiérech a protože se většinu času budeme pohybovat v přírodě, čeká nás týden normálního života. Obchody, restaurace i všechna atraktivní místa jsou otevřená.

 

Po návratu do ČR není vyžadován ani CoVID test, ani karanténa.

Co obsahuje základní cena

V základní ceně budou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků, transfer z a na letiště, lokální dopravu na místě, ubytování se snídaní, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, služby česky mluvícího průvodce a fotografický workshop.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

 

Podrobný program

Den 1 (29. 11.) Cesta z Prahy na Sao Miguel

Z Prahy vyrazíme v odpoledních hodinách a s přestupem v Lisabonu doletíme večer na hlavní ostrov azorského souostroví Sao Miguel.
Z letiště se rychle přesuneme do hotelu a odpočineme si po cestě.

 

Den 2 (30. 11.) Seznámení se středem ostrova 

První den na ostrově věnujeme nádherným jezerům Lago do Fogo s úchvatnými vyhlídkami z kaldery a Lagoa do Congro, které je nejtišším místem na ostrově. Západ slunce budeme fotografovat na jižním pobřeží přes lávové útvary.

 

Den 3 (1. 12.) Modré a zelené jezero

V západní části ostrova se nachází dvojice jezer uprostřed kráteru sopky. Modré a zelené jezero obklopené nádhernou a bujnou zelení nabízí možnost hledání stovek poutavých záběrů. Těšit se můžete na známou vyhlídku Grota do Inferno i nádherný kostel Sete Cidades. Západ slunce máme naplánován u útesů na západě ostrova.

 

Den 4 (2. 12.) Severní pobřeží

Severní pobřeží ostrova je typické sytě černými útesy, o které se tříští bílé vlny. Čeká nás tak práce s dlouhou expozicí, naučíme se vypořádat s vysokým kontrastem a samozřejmě budeme cvičit i kompozici. Navštívíme i přímořské vesničky St Vincente Ferreira, Santo Antonio a Ribera Grande s bílo šedými, pro ostrov tak typickými, domy a kostely.

 

Den 5 (3. 12.) Východ ostrova

Navštívíme městečko Nordeste s krásnou katedrálou a historickým mostem. Další zastávkou bude nádherný maják na východním cípu ostrova. Nenecháme si ujít ani možnost koupání na typickém otevřeném koupališti na útesech v době méně zajímavého světla. Z dalších fotografických zastávek jmenujme například vodopád, skrytý v zeleni před zraky většiny turistů.

 

Den 6 (4. 12.) Oblast Furnas

Geologicky nejaktivnější oblast ostrova kolem městečka Furnas nabízí nejen nádherné jezero s polorozpadným kostelem na břehu, ale i oblast s gejzíry, nádherné platanové aleje a vyhlídky na kalderu. K večeru se zastavíme na čajových plantážích na severovýchodě ostrova.

 

Den 7 (5. 12.) Vodopád Salto do Prego a koupání v horkých pramenech

Poslední fotografický den věnujeme asi nejkrásnějšímu vodopádu na ostrově – Salto do Prego. A odpoledne si zaplaveme v horkých pramenech Ponta da Ferraria a vyfotíme západ slunce s blízkým majákem.

 

Den 8 (6. 12.) Cesta zpět do Prahy

Brzy ráno se vydáme na cestu zpět přes Lisabon do Prahy.

Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, světelným podmínkám a počasí.

 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.