Fotoexpedice Havaj 2024

Havaj 2019

Havaj je pro nás opravdu srdcová záležitost. Neuvěřitelně pestré, zelené a přátelské ostrovy nabízejí vše, na co si jen vzpomenete. Od sopek, přes deštné pralesy, vodopády, divoké útesy až po romantické písečné pláže. K tomu příjemné podnebí a jedni z nejpřátelštějších lidí na světě. Na přelomu 2022 a 2023 jsme strávili 2 měsíce hledáním nových foto lokalit a díky tomu se můžete těšit na ještě vytěsněnější program. Koneckonců je to již naše 12. cesta na Havaj.

 

Základní informace

Termín : 13. ledna až 28. ledna 2024  (16 dní / 15 nocí)
Běžná cena: 99 900 Kč + letenka (aktuálně cca 33 000 Kč)
Počet účastníků: 8 účastníků + 2 lektoři (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě 2 mini VANy
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle programu
Zaměření: sopky, krajina, moře, příroda
Fyzická náročnost: střední – pěší tůry do 10 km/den s možností přizpůsobit fyzické kondici.

Lektor

Irma Březina

Irma Březina

Fotografka, cestovatelka a lektorka jógy na volné noze. I když její vášeň začala u cestovatelské fotografie, věnuje se dnes hlavně párové a portrétní fotografii. Miluje cestování, klidnou přírodu, hlavně hory, ale i rušná velkoměsta. Józe se věnuje od roku 2005 a má více než desetiletou praxi jako certifikovaná lektorka.

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

 

Havaj 2019

Co je dobré vědět o lokalitě

Havaj je doslova tropickým rájem. Teploty celoročně jen minimálně kolísají mezi 20 a 30°C s možností nárazových srážek, kterých je v lednu relativně málo. Klima je velice příjemné díky neutuchajícímu mořskému vánku. Ne náhodou je Havaj oblíbeným cílem pro dovolené.

Havaj v sobě spojuje prvky exotické přírody se všemi výdobytky civilizace. Jako jeden ze států USA nabízí vynikající infrastrukturu, služby, stravování, zdravotní péči, dostupnost internetu i bezpečnost. Na ostrovech je zcela minimální kriminalita a nežijí zde prakticky žádné nebezpečné živočišné druhy.

Po celou dobu cesty bude k dispozici mobilní signál, na hotelích WiFi a elektřina. V USA je 110 V a je potřeba se vybavit redukcí pro místní zásuvky.

Havajská kuchyně je velice pestrá. Na své si přijdou milovníci ryb, skvělého hovězího, tropického ovoce a pestré mezinárodní kuchyně.

 

Co obsahuje základní cena

Základní cena obsahuje:

V této ceně jsou obsaženy vstupní povolení ESTA, doprava na místě, ubytování se snídaní v dvoulůžkových pokojích, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, možnost účastnit se jogových lekcí, služby česky mluvícího lektora.

Na přání zajistíme pro klienty letenky za aktuální tržní cenu.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu, letenky v Business Class, ubytování v single pokoji či vyšší třídu ubytování. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

Proč tato expedice

Protože Havaj je doslova rájem. Čeká na vás úchvatná příroda, skvělé jídlo, srdeční lidé a vše objímající pohoda a klid. Slova jako Aloha či Mahalo tady opravdu něco znamenají a lidé si své kultury a pohostinnosti váží. Havajské ostrovy jsou jedním z nejkrásnějších míst naší planety.

Pro tuto cestu jsme pro vás vybrali tři ostrovy:

Big Island, na kterém se nacházejí vulkány Mauna Kea a Mauna Loa, dechberoucí vulkanický národní park a najdete zde 6 různých ekosystémů na jednom místě.

Maui, nejromantičtější z ostrovů s želvami, serfaři, divokou přírodou a nekonečnou pohodou.

Oahu, které nabízí nejen Pearl Harbour, ale i nádherné hory, které můžete znát z mnoha filmů jako je Jurský Park, Jumandži a dalších.

Výhodou této cesty je, že všechny tři ostrovy velmi důvěrně známe. Žili jsme tady, vzali jsme se na pláži na Maui za manžele, máme zde mnoho kontaktů a známe doslova každý kámen. Postupně jsme vyladili opravdu pestrý fotografický program, který navíc umíme flexibilně přizpůsobit každé skupině.

 

Ideální cesta pro dva

Tato cesta je ideální nejen pro fotografy, kteří chtějí fotit a zlepšovat se ve fotografii. Vzhledem. k programu a povaze ostrovů je ideální i pro páry, kde je fotografem jenom jeden. Co víc, pokud byste měli zájem, umíme zajistit svatbu na Havaji včetně veškeré legislativy nebo třeba obnovení manželského slibu pro páry, které jsou již oddány. Můžete tak spojit cestování, poznávání, fotografování a trochu nefalšované havajské romantiky.

 

Podrobný program

Den 1 (13. 1. ) : Cesta do Los Angeles
Ráno odletíme z pražského letiště směr Kalifornie. V Los Angeles si uděláme půldenní zastávku, abychom dlouhou cestu na havaj rozložili, udělali příjemnější a snížili tak i cenu letenek. Pro zájemce je možné zajistit cestu v jednom kuse, která trvá většinou 20+ hodin.

 

Den 2 (14. 1.) : Přesun na Oahu a Waikiki Beach
Brzy ráno se vydáme na poslední 6 hodinový let z Los Angeles do Honolulu. Ubytujeme se a večer nás už čeká západ slunce na slavné Waikiki Beach.

 

Den 3 (15. 1.) : Pearl Harbour
Skoro celý den věnujeme památníkům útoku na Pearl Harbour. Navštívíme letecké muzeum, bitevní loď Missouri, ponorku Boffin nebo památník BS Arizona. Západ slunce budeme fotografovat na pláži s majákem. Pokud vás nezajímá historie a vojenská technika, rádi vám zajistíme individuální program na Honolulu.

 

Den 4 (16. 1. 2019) : Diamond Head a úchvatné hory
Čtvrtý den ráno vyrazíme do kráteru Diamond Head a vyšplháme na vyhlídku na Waikiki Beach. Odpoledne se vydáme do hor, užijeme si nádhernou botanickou zahradu, Pali Pali lookout nebo třeba chrám Byodo-In.

 

Den 5 (17. 1. 2019) : North Shore

Poslední fotografický den na Oahu věnujeme surfařskému severnímu pobřeží. Čekají nás pláže, útesy, surfaři a úplně jiná, venkovská atmosféra.

 

Den 6 (18. 1. 2019) : Přelet na Maui + želvy
Dopoledne přeletíme na Maui a odpoledne se vydáme na pláž fotografovat želvy a serfaře. Západ slunce za pohořím West Maui pro nás bude vyvrcholením dne.

 

Den 7 (19. 1.) : Paia a sopka Haleakala
Dopoledne trochu zvolníme a odpočineme si v romantickém městečku Paia a navštívíme relaxační botanickou zahradu. Odpoledne vystoupáme na sopku Haleakala, kde nás čeká focení v kráteru a nezapomenutelný západ slunce.

 

Den 8 (20. 1.) : Road to Hana

Cesta kolem východní poloviny ostrova se nazývá Road to Hana a patří k ikonickým silnicím USA.  Projedeme deštným pralesem, budeme fotografovat vodopády, červenou pláž i nádherné útesy.

 

Den 9 (21. 1. 2019) : Pīpīwai Trail nebo pláž

Devátý den den dostanete na vybranou. Pokud budete unavení, můžete strávit den na pláži relaxací a koupáním. Pokud naopak budete plní energie můžete se vydat s námi na Pīpīwai Trail skrz nádherný bambusový háj k vodopádu. Večer si můžete užít západ slunce nebo třeba svatební obřad či obnovení svatebního slibu.

 

Den 10 (22. 1. ) : Přelet na Big Island
Dopoledne přeletíme na Big Island a odpoledne vyjedeme do nadmořské výšky 3000 mne, abychom si užili západ slunce a noční focení z vulkánu Mauna Kea.

 

Den 11 (23. 1.) : Vulkanický park
Celý den věnujeme vulkanickému parku na úpatí Mauna Loa. Lávová pole, krátery a neuvěřitelná energie.

 

Den 12 (24. 1.) : 6 ekosystémů

Budeme putovat po ostrově a objevovat jednotlivé ekosystémy. Čekají nás útesy, vodopád, divoké lesy i planiny. Pro zájemce rádi zajistíme let vrtulníkem nad vulkány.

 

Den 13 (25. 1.) : Cesta do Los Angeles

Rozloučíme se s Havajskými ostrovy a vydáme se zpět na pevninu.

 

Den 14 (26.1.) Prohlídka Los Angeles

Ukážeme vám to nejhezčí z Los Angeles. Hollywood, Beverly Hills, Santa Moniku a další slavná místa.

 

Den 15+16 (27. 1. a 28. 1.) Cesta zpět domu

 

Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, světelným podmínkám a počasí.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.