Fotoexpedice Islandská Sopka 2023

V roce 2021 jsme uspořádali celkem 4 cesty na islandský vulkán, který začal chrlit lávu poblíž Reykjavíku. Ve stejné oblasti začala opět sopečná aktivita a tak neváháme a vyrážíme na velmi krátkou a specifickou cestu. Naším jediným cílem je lávové pole a trhlina chrlící lávu. Využijeme naše zkušenosti a dopřejeme si opět tento neuvěřitelný zážitek.

 

Základní informace


Termín : 25. až 28. července 2023  (4 dni / 2 noci)
Základní cena: 31 290 Kč
Počet účastníků: 3 účastníci + průvodce (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě terénní auto
Ubytování: dvoulůžkové pokoje v hotely třídy ***
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: sopka Fagradalsfjall
Fyzická náročnost: vyšší, čeká nás 20 km pěší túra k vulkánu

 

Průvodce


Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Proč právě tato cesta?

Aktivních sopek v takto malé vzdálenosti od České republiky nemáme mnoho. Fagradalsfjall je navíc poměrně dobře dostupná a islandské úřady dělají vše pro to, aby se zájemci měli možnost dostat co nejblíž k místu erupce. Za dobrých meteorologických podmínek tak můžeme být doslova desítky metrů od žhavé lávy, kréterů chrlících lávu a místa, kde se rodí nová země.

Tato cesta je velmi specifická. Jejím jediným cílem je co nejlépe zdokumentovat probíhající sopečnou činnost. Strávíme u vulkánu co nejvíc času, co nám počasí a lokální podmínky umožní. Chtěli bychom fotografovat z různých lokalit, v různých světelných podmínkách a to jak ze země, tak ze vzduchu.

Pro koho je tato cesta určena?


Tato cesta je určena pro limovníky krajinářské fotografie, kteří jsou ochotni pro unikátní snímky obětovat své pohodlí a trochu riskovat. Pokud vyjde počasí, vrátíme se se zcela unikátními fotografiemi a životním zážitkem. Bude to náročné, nemusí to klapnout, ale pokud ano, bude to rozhodně stát za to.

je jedno čím fotíte, kolik máte zkušeností nebo se můžete vydat jen vychutnat jedinečný zážitek a Honza se s vámi podělí o snímky.

Co obsahuje základní cena

V ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně zavazadel, všech tax a poplatků Praha – Keflavík – Praha,  lokální dopravu na místě, ubytování se snídaní, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, služby česky mluvícího průvodce a fotografický workshop.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

Snímky, ktré zde vidíte jsme pořídili na místě při erupci v roce 2021.

 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.