Fotoexpedice islandské vulkány 2021

Vulkan

Island je jednou z našich nejoblíbenějších destinací. Když před měsícem začala soptit sopka na keflavíckém poloostrově, věděli jsme, že musíme připravit rychlou cestu na Island. Chcete pozorovat na vlastní oči tekoucí lávu? Užít si jih Islandu s jeho neopakovatelnou pestrostí? Pokud jste očkovaní proti CoVID nebo jste v posledních 90 dnech prodělali CoVID, je to možné!

Základní informace

Termín : 4. až 11. 5. 2021  (8 dní/ 7 nocí)
Cena: 42 900 Kč
Počet účastníků: 5 fotografů + lektor (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě minivan
Ubytování: dvoulůžkové pokoje vyšší střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně
Zaměření: krajina, moře, ledovce, polární záře
Fyzická náročnost: mírná – pěší turistika do 3 km, vysoká pravděpodobnost větrného počasí

Lektor

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Co je dobré vědět o lokalitě

Island je položen blízko polárního kruhu, takže v květnu nás čekají již dlouhé dny a krátké noci. Počasí je velmi proměnlivé a liší se lokalitu od lokality. Připraveni musíme být na vše. Od krásných slunných dní až po déšť a silný vítr.

Na Islandu všude zaplatíte platební kartou, nepotřebujete řešit redukce pro zásuvky a dokonce ani roamingové poplatky při používání mobilních dat či telefonování. Čeká nás skvělá islandská kuchyně a hlavně neopakovatelná příroda.

 

Island je velice bezpečná země, nevyžaduje žádné speciální očkování a zdravotní péče je zde na velmi dobré úrovni. Tipy, jak se sbalit na cestu najdete na našem blogu.

CoVID opatření

Island patří mezi nejbezpečnější země v Evropě, co se týče rizika nákazy nemocí CoVID-19. Dosáhl toho velmi přísnými opatřeními na hranicích a velmi důsledným trasováním. Díky tomu se na Islandu žije skoro bez omezení. Jsou otevřené obchody, restaurace a roušky se nosí pouze v interiérech.

Pro účast v expedici je podmínkou plně dokončené očkování proti CoVID nebo potvrzení o prodělání nemoci v posledních 90 dnech. V takovém případě není vyžadována karanténa po příjezdu. Před vstupem do země musíme absolvovat v ČR PCR test.

 

Co obsahuje základní cena

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – Reykjavík – Praha, doprava na místě minivanem včetně paliva a pojištění, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby česky mluvícího lektora.

Ilumio je plně licencovaná cestovní kancelář se zákonným pojištěním proti úpadku sjednaným u ERV.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

Fotografie byli pořízeny při fotoexpedicích Zimní Island 2015 a Zimní Island 2016, Zimní Island 2019 na jihu ostrova.

Podrobný program

Den 1 (4. 5.) : Cesta na Island

Letecky vyrazíme s jedním přestupem do Reykjavíku. Na místě si vyzvedneme minivan a přesuneme se do hotelu. Večer bude první příležitost fotit lávová pole.

Den 2 (5. 5.) : Živý vulkán

Protože se lávová pole a gejzíry nejlépe fotí za šera, přivstaneme si a vrátíme se k aktivní sopce ještě jednou. Až se nabažíme tohoto unikátního pohledu, vrátíme se na snídani a následně vyrazíme na cestu na východ. Cestou nás čekají zastávky u dvou úžasných vodopádů.

Den 3 (6. 5.) : Záliv u Víku

Oblast kolem Víku nabízí jedno z nejzajímavějších pobřeží Islandu. Nádherné útesy Dyrhólaey, známá černá pláž a skalní útvary v moři. Přidejte si k tomu zasněžené vrcholky hor, jezero a islandskou jarní krajinu.

Den 4 (7. 5.) : Ledovce

Budeme pokračovat na východ do národního parku Skaftafell k největšímu ledovci ostrova Vatnajökull. Čekají nás pohledy na ledovec a první ledovcové jezero. Při dobrém počasí se můžeme vydat k vodopádu Svartifoss.

Den 5 (8. 5.) : Ledovcové jezero Jôkullsárlón

Celý den věnujeme ledovcovému jezeru Jökullsárlón, přilehlé diamantové pláži a pohledům na okolní pustinu a ledovec.

Den 6 (9. 5.) : Laguna Stokksnes – Vestrahorn

Věnujeme celý den poloostrovu Stokksnes a pohoří Vestrahorn zrcadlícího se v laguně, černým dunám a pobřeží.

Den 7 (10. 5.) : Cesta zpět na západ

Přes den se budeme postupně vracet zpět na západ a fotit místa, která nás buď nejvíc zaujala nebo, kde nám nepřálo počasí. Večer bude ještě jedna příležitost navštívit lávová pole!

Den 8 (11. 5.) : Cesta domů

Vyrazíme na cestu zpět domů.

 

Zimní počasí na Islandu je nevyzpytatelné a proměnlivé. Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, sjízdnosti silnic a zejména hledání ideálních světelných podmínek a polární záře.

 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.