Fotoexpedice islandské vulkány II

Island je jednou z našich nejoblíbenějších destinací. Po úžasném úspěchu a dechberoucím zážitku s vulkány v květnu jsme se rozhodli v červenci přidat druhý termín! Čeká nás úchvatný týden na jihu Islandu, láva, vodopády, útesy a neopakovatelné focení.

Základní informace

Termín : 7. až 15. 7. 2021  (9 dní/ 8 nocí)
Cena: 42 900 Kč
Počet účastníků: 7 fotografů + lektor (OBSAZENO – přijímáme náhradníky)
Doprava: letecká, na místě minivan
Ubytování: dvoulůžkové pokoje vyšší střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně
Zaměření: krajina, moře, ledovce, polární záře
Fyzická náročnost: mírná – pěší turistika do 3 km, vysoká pravděpodobnost větrného počasí

Lektor

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Co je dobré vědět o lokalitě

Island je položen blízko polárního kruhu, takže v červenci nás čekají již dlouhé dny a krátké noci. Počasí je velmi proměnlivé a liší se lokalitu od lokality. Připraveni musíme být na vše. Od krásných slunných dní až po déšť a silný vítr.

Na Islandu všude zaplatíte platební kartou, nepotřebujete řešit redukce pro zásuvky a dokonce ani roamingové poplatky při používání mobilních dat či telefonování. Čeká nás skvělá islandská kuchyně a hlavně neopakovatelná příroda.

Island je velice bezpečná země, nevyžaduje žádné speciální očkování a zdravotní péče je zde na velmi dobré úrovni. Tipy, jak se sbalit na cestu najdete na našem blogu.

CoVID opatření

Island patří mezi nejbezpečnější země v Evropě, co se týče rizika nákazy nemocí CoVID-19. Dosáhl toho velmi přísnými opatřeními na hranicích a velmi důsledným trasováním. Díky tomu se na Islandu žije skoro bez omezení. Jsou otevřené obchody, restaurace a roušky se nosí pouze v interiérech, což bude do července pravděpodobně zrušeno také.

Pro účast v expedici je podmínkou plně dokončené očkování proti CoVID nebo potvrzení o prodělání nemoci v posledních 90 dnech. V takovém případě není vyžadována karanténa po příjezdu. Před vstupem do země musíme absolvovat PCR test po příletu, který je bezplatný.

 

Co obsahuje základní cena

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – Reykjavík – Praha, doprava na místě minivanem včetně paliva a pojištění, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby česky mluvícího lektora.

Ilumio je plně licencovaná cestovní kancelář se zákonným pojištěním proti úpadku sjednaným u ERV.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

Fotografie byli pořízeny při fotoexpedicích Zimní Island 2015 a Zimní Island 2016, Zimní Island 2019 na jihu ostrova.

Podrobný program

Den 1 (7. 7.) : Cesta na Island

Letecky vyrazíme do Reykjavíku. Na místě si podrobíme bezplatnému CoVID testu a přesuneme se do hotelu, kde počkáme na jeho výsledek.

Den 2 (8. 7.) : Živý vulkán

Celý den věnujeme vulkánu na keflavíckém poloostrově. Čeká nás focení kráteru a lávového pole v měnících se světelných podmínkách. Každá erupce je trochu jiná a nabažit se této podívané je opravdu těžké!

Den 3 (9. 7.) : Vodopády

Postupně budeme fotografovat tři vodopády. Mohutný Godafoss, Saljalandfoss v protisvětle a štíhlý Skogafoss. Čekají nás dlouhé expozice, hrátky s rozmazáváním vody a samozřejmě neopakovatelná islandská krajina.

Den 4 (10. 7.) : Záliv u Víku

Oblast kolem Víku nabízí jedno z nejzajímavějších pobřeží Islandu. Nádherné útesy Dyrhólaey, známá černá pláž a skalní útvary v moři. Přidejte si k tomu zasněžené vrcholky hor, jezero a islandskou jarní krajinu.

Den 5 (11. 7.) : Ledovce

Budeme pokračovat na východ do národního parku Skaftafell k největšímu ledovci ostrova Vatnajökull. Čekají nás pohledy na ledovec a první ledovcové jezero. Při dobrém počasí se můžeme vydat k vodopádu Svartifoss.

Den 6 (12. 7.) : Ledovcové jezero Jôkullsárlón

Celý den věnujeme ledovcovému jezeru Jökullsárlón, přilehlé diamantové pláži a pohledům na okolní pustinu a ledovec.

Den 7 (13. 7.) : Laguna Stokksnes – Vestrahorn

Věnujeme celý den poloostrovu Stokksnes a pohoří Vestrahorn zrcadlícího se v laguně, černým dunám a pobřeží.

Den 8 (14. 7.) : Cesta zpět na západ

Přes den se budeme postupně vracet zpět na západ a fotit místa, která nás buď nejvíc zaujala nebo, kde nám nepřálo počasí. Večer bude ještě jedna příležitost navštívit lávová pole!

Den 9 (15. 5.) : Cesta domů

Vyrazíme na cestu zpět domů.

 

Zimní počasí na Islandu je nevyzpytatelné a proměnlivé. Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, sjízdnosti silnic a zejména hledání ideálních světelných podmínek a polární záře.

 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.