Fotoexpedice Japonsko 2016

Japonsko je země spojující unikátní kulturu, bohatou historii, nádhernou přírodu a pulzující moderní velkoměsta. To země vycházejícího slunce se po pár letech opět vracíme s novým programem, který vám představí jednu z nejunikátnějších zemí světa. Vydejte se s námi objevovat kouzlo Japonska.

 

 

Základní informace

Termín : 5.května – 18.května 2016  (14 dní)
Cena: 139 000 Kč + 15 000 polopenze
Počet účastníků: 5 fotografů + lektor + lokální průvodce (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě vlaky a busy
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně a večeře v ceně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: krajina, kultura, města, reportáž
Fyzická náročnost: střední – pěší turistika do 7 km

 

Lektor

 

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

 

Co je dobré vědět o lokalitě

Japonsko je velice specifická země. Má mnoho odlišných zvyklostí a obecně je celá společnost stále relativně uzavřená vůči cizincům. Proto se vydáváme do země vycházejícího slunce s lokálním průvodcem, který bude pomáhat všem účastníkům objevovat místní kulturu a vyvarovat se společenskému fo-paux.

Při přípravě programu, výběru ubytování i dopravy jsme se snažili zachovat evropský standard s tím, že zároveň vyzkoušíme místní specifika.

V Japonsku jsou zásuvky amerického typu, pro které budete potřebovat adaptér. Očekáváme příjemné jarní počasí s možností přeháněk. V Japonsku jsou tradičně problémy s výběrem pomocí evropských platebních karet z bankomatů, směna USD a EUR je bezproblémová. Země je velice bezpečná a zdravotní péče je na špičkové úrovni. Časový posun je +8hodin.

 

Co obsahuje základní cena

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – Dubaj – Osaka a Tokio – Dubai – Praha, doprava na místě vlaky a autobusy, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, večeře, samotný fotografický workshop, služby česky mluvícího lektora.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní a večeří, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

 

Podrobný program

Den 1 (5.5.2016) : Odlet z Prahy

V odpoledních hodinách se vydáme přímým letem do Dubaje, kde přesedneme na noční let do Osaky.

 

Den 2 (6.5.2016) : Přílet do Osaky

V odpoledních hodinách přiletíme do Osaky, vyřídíme nezbytné formality, ubytujeme se a pro zájemce je připravena krátká procházka po městě s možností večerního a nočního fotografování.

 

Den 3 (7.5.2016) : Hirošima

Vlakem přejedeme do Hirošimy, která byla jedním ze dvou míst zasažených jaderným bombardováním za druhé světové války. Odpoledne navštívíme Mírový památník s muzeem jaderné bomby. Večer nás čeká fotografování u slavného A-bomb Dome, jediné zachovalé ruiny připomínající zkázu Hirošimy.

 

Den 4 (8.5.2016) : Historická Hošima

V dopoledních hodinách navštívíme Hirošimský hrad, který je replikou klasického japonského hradu ze 16. století. Navštívíme i nádherné japonské zahrady Shukkeien Garden. Odpoledne se vydáme vlakem a následně trajektem na ostrov Miyajima. Zde se v podvečerních hodinách budeme věnovat fotografování slavné Itsukushima Shrine s Torií (bránou), které je jedním ze symbolů Japonska.

 

Den 5 (9.5.2016) : Miyajima

Ráno se vydáme lanovkou na vrchol nejvyšší hory ostrova, kde se nachází budhistický klášter a zároveň je odsud nádherný výhled na okolní ostrůvky. Zpět se vydáme pěšky po lesní stezce, kde je možné potkat opice a jeleny.
V odpoledních hodinách se přesuneme do Kjóta.

 

Den 6 (10.5.2016) : Kjóto

Ráno navštívíme Golden Pavilon ze 14. stolení, který je zasazen do nádherné japonské zahrady. Následovat bude fotografování ve známém chrámu Heian Jingu, kde se natáčel i film Gejša. Na západ slunce se vydáme na dřevěné terasy chrámu Kiyomizudera jižně nad městem. Cestou budeme procházet i poslední zachovalou historickou čtvrtí Higashiyama District.

 

Den 7 (11.5.2016) : Nara

V dopoledních hodinách navštívíme městečko Nara, které je známé památkami z 8. století. Kromě chrámu Todaiji Temple navštívíme nádherné místní zahrady a také čtvrť Naramachi. Čeká nás Japonsko tak, jak si jej představujeme podle knih o samurajích.
V odpoledních hodinách se vydáme do městečka Yoshino, které je známé největší koncentrací Sakur v Japonsku. Budeme fotografovat z několika vyhlídek toto kouzelné místo.

 

Den 8 (12.5.2016) : Kanazawa

Celý den strávíme v městečku Kanazawa. To je známé jedněmi z nejkrásnějších zadrad v Japonsku a zároveň čtvrtí Nagamachi Samurai District, která bývala sídlem samurajů.

 

Den 9 (13.5.2016) : Kanazawa

V dopoledních hodinách navštívíme čtvrť Highasi Chaya, která je tvořena historickými dřevěnými domy a žije tradičním způsobem. Navštívíme i Geisha House District, který jak název napovídá je dodnes místem, kde můžete potkat opravdovou gejšu. K večeru se přesuneme do horského městečka Takayama.

 

Den 10 (14.5.2016) : Japonské venkov

Navštívíme vesničku Gujo, která je obklopena rýžovými políčky a celá je zasvěcena zemědělství. Pokračovat budeme podhůřím japonských Alp a odpočineme si od městského ruchu.

 

Den 11 (15.5.2016) : Fujijama

Přesuneme se k hoře Fujijama a budeme obdivovat její krásu. Navštívíme i kráter hory Hakone a večer spočineme ve spa hotelu v japonském stylu.

 

Den 12 a 13 (16.5.2016 a 17.5.2016) : Tokio

Poslední dva dny věnujeme hlavnímu městu Japonska Tokiu. Budeme fotografovat jak v historických čtvrtích, zahradách a císařském chrámu, tak i v moderních čtvrtích jako je Ginza. Třináctý den na večer se přesuneme na letiště a ve večerních hodinách odletíme zpět.

 

Den 14 (18.5.2016) : Návrat do ČR

Po obědě návrat do ČR.

 

Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním světelným podmínkám a počasí.

 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.