Fotoexpedice Japonsko 2023 – kvetoucí sakury

Fotoexpedice Japonsko 2019

Japonsko je země spojující unikátní kulturu, bohatou historii, nádhernou přírodu a pulzující moderní velkoměsta. Do země vycházejícího slunce se opět vydáváme s vyladěným programem, který jako zlatý hřeb nabídne kvetoucí Sakury. V roce 2019 jsme si užili Sakury naplno a po pandemické přestávce se vracíme! S nikým jiným si nevychutnáte fotografování Japonska jako s námi, díky mnohaleté zkušenosti a vyladěnému programu.

 

 

Základní informace

Termín : 1. dubna – 15. dubna 2023  (15 dní / 13 nocí)
Základní cena: 137 900 Kč
Počet účastníků: 8 – 10 fotografů + lektor + průvodce (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě vlaky a busy
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie v evropském stylu
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: krajina, kultura, města, reportáž
Fyzická náročnost: střední – pěší turistika do 7 km

 

Lektor

 

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

 

Co je dobré vědět o lokalitě

Japonsko je velice specifická země. Má mnoho odlišných zvyklostí a obecně je celá společnost stále relativně uzavřená vůči cizincům. Proto se vydáváme do země vycházejícího slunce se skvělým českým průvodcem, který bude pomáhat všem účastníkům objevovat místní kulturu a vyvarovat se společenskému fo-paux.

Při přípravě programu, výběru ubytování i dopravy jsme se snažili zachovat evropský standard s tím, že zároveň vyzkoušíme místní specifika.

V Japonsku jsou zásuvky amerického typu, pro které budete potřebovat adaptér. Očekáváme příjemné jarní počasí s možností přeháněk. V Japonsku jsou tradičně problémy s výběrem pomocí evropských platebních karet z bankomatů, směna USD a EUR je bezproblémová stejně jako platba kartou v obchodech. Země je velice bezpečná a zdravotní péče je na špičkové úrovni. Časový posun je + 8 hodin.

Proč právě tato expedice


S Japonskem máme bohaté zkušenosti. Uspořádali jsme již řadu fotoexpedic do této unikátní země a náš průvodce Ondřej Hybl dlouhodobě žije v Japonsku, zná skvěle jazyk i kulturu. Program této cesty jsme postavili maximálně flexibilně, abychom se mohli přizpůsobit kvetení Sakur, které je závislé na aktuálním počasí. Díky skvělým kontaktům v Japonsku jsme schopni modifikovat program a improvizovat dle možností.

Čeká nás vyladění program a to fotograficky nejlepší z Japonska.

Co obsahuje základní cena

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – Hiroshima a Tokio – Praha, doprava na místě vlaky a autobusy, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby česky mluvícího lektora a česky mluvícího průvodce.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

 

Podrobný program

Den 1 (1. 4. 2023) : Podvečerní odlet z Prahy

Den 2 (2. 4. 2023) : Cesta do Japonska

S přestupem v Korei doletíme do Tokia a odpočineme si po dlouhé cestě.

 

Den 3 (3 .4. 2023) : Hirošima

Hirošimy byla jedním ze dvou míst zasažených jaderným bombardováním za druhé světové války. Odpoledne navštívíme nádherné místní zahrady a mírový památník s muzeem jaderné bomby. Večer nás čeká fotografování u slavného A-bomb Dome, jediné zachovalé ruiny připomínající zkázu Hirošimy.

 

Den 4 (4. 4. 2023) : Miyajima

Posvátný ostrov nabízí nádherný chrám, úchvatnou vyhlídku na okolní ostrovy z Mt. Misen a Torii, která je jedním ze symbolů Japonska. Budeme zde fotografovat i jelínky a nádherný les.

 

Den 5 (5. 4. 2023) : Osaka

Přejedeme rychlovlakem do Osaky, kde nás čekají plovoucí zahrady a kvetoucí Sakury. Program ve městě přizpůsobíme právě Sakurám.

 

Den 6 – 8 (6. 4. až 8. 4. 2023) : Kjóto

Kjóto je nádherné historické město obklopené zelení. Navštívíme Golden Pavilon ze 14. stolení, který je zasazen do nádherné japonské zahrady. Bude fotografovat ve známém chrámu Heian Jingu, kde se natáčel i film Gejša. Na západ slunce se vydáme na dřevěné terasy chrámu Kiyomizudera a horu Daimonji. Navštívíme historickou čtvrtí Higashiyama District, bambusový les, Arashiyamu a další úžasná místa.

 

Den 9 (9. 4. 2023) : Nara

V dopoledních hodinách navštívíme městečko Nara, které je známé památkami z 8. století. Kromě chrámu Todaiji Temple navštívíme nádherné místní zahrady a také čtvrť Naramachi. Čeká nás Japonsko tak, jak si jej představujeme podle knih o samurajích.

 

Den 10 (10. 4. 2023) : Yoshino

Vydáme se na celodenní výlet do městečka Yoshino, které je známé největší koncentrací Sakur v Japonsku. Budeme fotografovat z několika vyhlídek toto kouzelné místo.

Den 11 (11. 4. 2023) : Kanazawa

Celý den strávíme v městečku Kanazawa. To je známé jedněmi z nejkrásnějších zahrad v Japonsku, historickým hradem a zároveň čtvrtí Nagamachi Samurai District, která bývala sídlem samurajů.

 

Den 12 (12. 4. 2023) : Nagano/Tokio

Podle situace se Sakurami buď vyrazíme do Nagana nebo do Tokia, abychom zvýšili šanci na co nejkrásnější fotografie s těmito krásně kvetoucími stromy.

 

Den 13 (13. 4. 2023) : Fujijama

Hora Fuji je dalším ze symbolů Japonska. Podle aktuálního počasí máme připraveny hned tři varianty fotografických spotů tak, abychom získali co nejlepší záběry. Na výběr bude fotografování od jezera Ashi, od Shimo Yoshida či jezera Kawaguchi.

 

Den 14 (14. 4. 2023) : Tokio

Poslední den věnujeme hlavnímu městu Japonska Tokiu. Budeme fotografovat jak v historických čtvrtích, zahradách a císařském chrámu, tak i v moderních čtvrtích jako je Ginza.

 

Den 15 (15. 4. 2023) : Cesta zpět do ČR

 

Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním světelným podmínkám a počasí.

 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.