Fotoexpedice Japonsko 2024 – červené Javory

Japonsko je úchvatná země s unikátní kulturou, krajinou, zvyky i životním stylem. Pro rok 2024 jsme se rozhodli do Japonska vyrazit v podzimním termínu, abychom mohli fotit Momiji neboli červené Javory. Kromě jich se můžete těšit na dvoutýdenní putování po nejkrásnějších místech Japonska v doprovodu skvělých průvodců.

 

Základní informace

Termín:  16. 11. – 1. 12. 2024  (Přijímáme přihlášky)
Běžná cena: 158 000 Kč
Počet účastníků: 10 fotografů + 1 lektor + 1 průvodce
Doprava: letecká, na místě vlaky a automobily
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: evropská snídaně, ostatní stravování se řeší individuálně podle možností a  programu
Zaměření: krajina, reportážní fotografie
Fyzická náročnost: střední – pěší turistika do 10 km s možností přizpůsobit délku chůze vlastní aktuální kondici

Lektor

Ondřej Hybl

Ondřej Hybl

Překládá, tlumočí, cestuje mezi Kjótem a Prahou a hraje japonské divadlo. Ondřej Hýbl vystudoval japanologii na Filozofické fakultě UK, doktorát získal v Ósace. Je jednou z hybatelských postav českého Divadla kjógen. Dlouhou dobu žil a pracoval v Kjótu a Ósace, Japonsko je jeho druhým domovem a pomáhá nám organizovat cesty do Japonska již od roku 2016! Nenajdete člověka, který by žil víc Japonskem, než Ondra.

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

 

Co je dobré vědět o lokalitě

Japonsko je velice specifická země. Má mnoho odlišných zvyklostí a obecně je celá společnost stále relativně uzavřená vůči cizincům. Proto se vydáváme do země vycházejícího slunce se skvělým českým průvodcem, který bude pomáhat všem účastníkům objevovat místní kulturu a vyvarovat se společenskému fo-paux.

Při přípravě programu, výběru ubytování i dopravy jsme se snažili zachovat evropský standard s tím, že zároveň vyzkoušíme místní specifika.

V Japonsku jsou zásuvky amerického typu, pro které budete potřebovat adaptér. Očekáváme podzimní počasí s možností přeháněk.  Země je velice bezpečná a zdravotní péče je na špičkové úrovni. Časový posun je + 8 hodin.

 

Proč právě tato expedice


S Japonskem máme bohaté zkušenosti. Uspořádali jsme již řadu fotoexpedic do této unikátní země a náš průvodce Ondřej Hybl dlouhodobě žije v Japonsku, zná skvěle jazyk i kulturu. Program této cesty jsme postavili maximálně flexibilně, abychom se mohli přizpůsobit červenání listů javorů, které je závislé na aktuálním počasí. Díky skvělým kontaktům v Japonsku jsme schopni modifikovat program a improvizovat dle možností.

Čeká nás vyladění program a to fotograficky nejlepší z Japonska.

Co obsahuje základní cena

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – Hiroshima a Tokio – Praha, doprava na místě vlaky a autobusy, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby česky mluvícího lektora a česky mluvícího průvodce.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

Podrobný program

Den 1 (16. 11.) : Odlet z Prahy

Den 2 (17. 11.) : Přílet do Japonska

Den 3 (18. 11.) : Miyajima

Posvátný ostrov nabízí nádherný chrám, úchvatnou vyhlídku na okolní ostrovy z Mt. Misen a Torii, která je jedním ze symbolů Japonska. Budeme zde fotografovat i jelínky a nádherný les, u kterého máme první šanci zachytit červené Javory.

 

Den 4 (19. 11) : Himeji Castle

Po dopoledni stráveném v Hirošimě se vydáme na hrad Himeji, který je jedním z nejkrásnějších hradů Japonska a je také známý jako Bílý hrad. natáčel se zde například film Poslední Samuraj.

 

Den 5 (20. 11.) : Vnitřní moře

Vydáme se na celodenní výlet do jedné z oblastí vniřního moře, dle aktuálního počasí. Ať už to bude Kinosaki nebo Toyooka, čekají nás nádherné písečné pláže a obzory lemované horami.

 

Den 6 (21. 11.) : Přejezd do Kjóta

Užijeme si přejezd supermoderním Shinkanzenem a putování japonským venkovem. Tento kontrast tradic a moderních technologií nabízí řadu příležitostí pro reportážní fotografii. Odpoledne věnujeme modernímu centru Kjóta.

 

Den 7 + 8 (22. a 23. 11.) : Kjóto

Kjóto je jedno z nejkrásnějších a nejpetřejších měst v Japonsku. Najdeme zde vše, od nádherných památek, přes hory poseté Javory, až po moderní centrum. Konkrétní program těchto dvou dnů přizpůsobíme aktuálnímu počasí, ale rozhodně uvidíte vše, co Kjóto může nabídnout.

Den 9 (24. 11.) : Podzimní Nara

Čeká nás celodenní výlet do Nary, historické metropole Japonska, která je obklopena přírodou a nádhernými lesy. Navštívíme místní památky, ale i parky a lesoparky.

 

Den 10 (25. 11.) : Kanazawa

Kanazawa je nádherným, zeleným městem, které se může pochlubit nejen úžasným hradem, ale hlavně jednou z nejkrásnějších japonských zahrad. Ta se na podzim barví do úžasných barev.

 

Den 11 (26. 11.) : Nagano

Nejsevernějším bodem našeho putování bude Nagano, která zná asi každý Čech. Nás nebude až tolik zajímat hokejová historie, ale hlavně místní Shiga Kogen, který je v celé prefektuře znám jako nejkrásnější podzimní lokace s červeným listím

 

Den 12 + 13 (27. a 28. 11.) : Tokio

Hlavní město Japonska je zdrojem nekonečných možností. Podle počasí vybereme to nejlepší jak z místních památek, tak moderních dominant.

 

Den 14 (29. 11.) Hora Fuji

Vydáme se na celodenní výlet k úpatí posvátné hory Mt.Fuji

 

Den 15 (30. 11.) OKUTAMAGAWA

Oblast Okutama patří do širšího Tokia a nabízí nádherné přírodní scenérie, které na podzim hrají všemi barvami.

Den 16 (1. 12.) : Cesta zpět do ČR

 

Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním světelným podmínkám a počasí.

 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.

  

    Přihlášení na expedici