Fotoexpedice Jižní Amerika 2019

Fotoexpedice Jižní Amerika 2019

Pro velký zájem se opět vracíme na vzdálený jihoamerický kontinent. Na cestě od Pacifiku k Atlantiku projedeme celkem 5 států. Začneme v romantické oblasti Peru opředené mnoha tajemstvími a magií zaniklé civilizace Inků, budeme obdivovat majestátní horské masivy And v Bolívii, krátce navštívíme Paraguay, nebudou samozřejmě chybět ani vodopády Iguazu v Argentině nebo perla Brazílie Rio de Janeiro.

Základní informace


Termín : 15. 3. – 31. 3. 2019  (17 dní) OBSAZENO
Cena: 125 900 Kč
Počet účastníků: 9 fotografů + lektor + průvodce
Doprava: letecká, na místě na místě vlastní bus, terénní automobily + 5 přeletů (Lima-Cuzco, La Paz-Uyuni, Sucre-Santa Cruz, Santa Cruz-Asuncion a Foz do Iguaçu-Rio de Janeiro)
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: 15x snídaně, 4x oběd, 2x večeře. Ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a programu
Zaměření: krajina, architektura, zvířata, lidé
Fyzická náročnost: střední – pěší turistika do 5 km, vysoká nadmořská výška v Andách!

Lektoři:

Denisa Tichotová

Profesionální fotografka, manažerka fotografických expedic Ilumio, členka syndikátu fotografů ČR. Své zkušenosti každoročně rozšiřuje v rámci projektu PDN PhotoPlus v USA, nebo jako lektorka fotografických workshopů  při fotografování v Japonsku, Austrálii, na Novém Zélandu, v Indonesii a také v severní i jižní Americe. Od roku 2008 zajištuje přípravu a realizaci fotografických expedic. Působí zároveň jako průvodkyně a lektorka. Ve svém fotoatelieru se věnuje zejména portrétní a svatební fotografii.

 

Kam se vydáme

Přes hlavní město Peru – Limu se vydáme do Posvátného údalí Inků až k nejznámějšímu archeologickému místu Jižní Ameriky Machu Picchu. Obdivovat budeme krásy bývalého hlavního města říše Inků Cuzca a navštívíme i plovoucí ostrovy na jezeře Titicaca. Prohlídneme si hlavní město Bolívie La Paz i Údolí měsíce s úžasnými skalními věžemi a útvary a nezapomeneme ani na oblast Uyuni s největší solnou plání světa Salar de Uyuni.Své putování Bolívií zakončíme v Sucre, které je jedním z nejkrásnějších měst této země. Přes paraguayské hlavní město Asunción dojedeme až k majestátním vodopádům Iguazu, jejichž krásu budeme obdivovat z argentinské i brazilské strany a nevynecháme ani návštěvu NP Iguazu. Naše putování zakončíme v Rio de Janeiru návštěvou vrcholu hory Corcovado s asi nejznámější sochou Krista či relaxací na známé pláži Copacabana.

Proč právě tato expedice

Tato cesta nabízí unikátní průřez jihoamerickou kulturou i přírodou. Když už se vydáme na druhou stranu světa, vyplatí se poznat co nejvíc. Proto navštívíme zcela odlišné ekosystémy, budeme se setkávat s různými etniky a obdivovat jejich rozmanitost. Program nabízí vyvážený mix krajinářské fotografie, reportáže a fotografování zvířat.

 

 

Co je dobré vědět o lokalitě

Čekají nás příjemné teploty kolem 20ti stupňů v Peru a  Bolívii a kolem 30ti stupňů v Argentině a Brazílii. V oblasti And bude samozřejmě chladněji, ranní teploty mohou klesat místy až k nule!

Do všech navštívených zemí se doporučuje  platné přeočkování proti tetanu a hepatitidě typu A i B, břišnímu tyfu, žluté zimnici. Žádné z těchto očkování není povinné! Každý účastník má v ceně expedice zahrnuté velmi kvalitní komplexní cestovní pojištění.

Ve většině hotelů je hostům k dispozici internet buď formou wi-fi nebo připojením přes kabel.

Mobilní telefony fungují velice dobře na většině míst, pouze mimo osídlené oblasti nemusíte mít signál.

Časový posun oproti ČR je zde -5/-7 hodin.

 

Co budeme fotografovat

Tato expedice má velice pestrý program, který nabídne snad od každého fotografického žánru něco. Ve městech budeme obdivovat architektonické skvosty i místní život,  fotografovat budeme  horské masivy And, barevný život domodrodých obyvatel či majestátní pohledy na Machu Picchu. Na své si přijdou i milovníci zvířat a rostlin.

V Peru se zaměříme zejména na věhlasné památky. Čeká nás například Machu Picchu, nádherné historické město Cuzco či jezero Titicaca. V Bolívii se soustředíme zejména na úchvatnou horskou krajinu, barevná jezera, solnou pláň a samozřejmě místní indiány. Dalším důležitým bodem programu budou největší jihoamerické vodopády Iguazu. Závěr expedice bude patřit brazilskému Rio de Janeiro se všemi barvami, nočním životem a unikátní atmosférou.

Co obsahuje základní cena

Základní cena této expedice je stanovena na 125.900,-Kč

Cena obsahuje: zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků, vnitrostátní přelety, transfery, odletové taxy, doprava na místě, 15x ubytování se snídaní, 4x oběd, 2x večeře, všechny vstupy, komplexní cestovní pojištění „Za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop.

Cena neobsahuje: stravování mimo program, nápoje. Fakultativní příplatky: vstupné na Huayna Picchu: 15 USD (nutné objednat s min. 2 měsíčním předstihem), folklorní představení Orígenes v Sucre: 17 USD nebo 25 USD vč. večeře, muzea,  výlet pralesem s plavbou motorovým člunem až pod vodopády Iguazu: 65 USD, představení brazilské hudby vč. samby: 75 USD nebo vč. večeře 100 USD. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k produktům a možnosti pojištění s Vámi rádi probereme.

Příplatkové služby

V případě zájmu Vám zajistíme také jednolůžkový pokoj, upgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám cestu upravíme přesně podle Vašich představ.

Podrobný program

Den 1 (15. 3. 2019)

 Odlet z Prahy do Limy – hlavního města Peru. Transfer do hotelu a odpočinek po cestě.

Den 2 (16. 3. 2019)

Ráno přeletíme do Cuzca a přesuneme se do Posvátného údolí Inků. Vysoko nad řekou Urubamba pod majestátními Andami se rozkládá nedokončený chrámový komplex Ollantaytambo. Cestou navštívíme  také indiánskou vesničku Chinchero, která je známá pestrobarevným trhem, nádhernými textiliemi a úrodnými políčky brambor. Odpoledne nás čeká přesun vlakem pod Machu Picchu.  (snídaně)

Den 3 (17. 3. 2019)

Čeká nás návštěva Machu Picchu, nejznámějšího archeologického místa Jižní Ameriky. Za doprovodu místního průvodce se dozvíme více o tomto po staletí v džungli ukrytém sídle. Zdatnější mohou vyšplhat na vrchol Huayna Picchu (fakultativně), odkud se nabízí nezapomenutelný pohled na obrovské rozvaliny tohoto záhadného města Inků. Návrat autobusem do Machu Picchu Pueblo a dále vlakem podél řeky Urubamba zpět do Cuzca.  (snídaně)

Den 4 (18. 3. 2019)

Celý den věnujeme bývalému hlavnímu městu říše Inků a dnes nejkrásnějšímu městu Peru Cuzcu. Obdivovat zde budeme zejména bohatě zdobené koloniální domy a kostely s kamennými stěnami okolo náměstí Plaza de Armas, komplex Koricancha – kdysi pokryt těžkými pláty    zlata, spletité uličky a tržiště. Odpoledne navštívíme ještě mohutnou pevnost Sacsayhuaman, odkud je krásný pohled na celé město. (snídaně)

Den 5 (19. 3. 2019)

Vydáme se do městečka Puna k jezeru Titicaca. Pojedeme z části podél řeky Vilcanota mezi dvěma Kordillerami, přes průsmyk La Raya (4318 m). Cestou nás čeká prohlídka zbytků inckého chrámu a centrálního skladiště v Raqchi a indiánské vesničky Andahuaylillas, kde navštívíme krásně malovaný kostelíček ze 17.století.   (snídaně, oběd)

Den 6 (20. 3. 2019)

Čeká nás celodenní pobyt na jezeře Titicaca, ráno plavba lodí za indiány kmene Aymara na plovoucí ostrovy Uros vytvořené z rákosu zvaného totora. Možnost plavby na rákosovém člunu. Poté pokračování v plavbě na pevný ostrov Taquile, kde žije komunita Kečua, která hovoří jazykem původních Inků – kečuánsky. Jejich tkané předměty patří mezi nejkrásnější a nejkvalitnější na světě a pro jejich zachování byl ostrov zapsán na seznam UNESCO. Po obědě se projdeme po ostrově s nádhernými výhledy na jezero. Odpoledne návrat do Puna, odpočinek.  (snídaně, oběd)

Den 7 (21. 3. 2019)

Ráno se vydáme podél jezera s nezapomenutelnými pohledy na zasněžené vrcholky Kordiller až k hlavnímu městu Bolívie – La Paz. Svezeme se moderní lanovkou z horního La Pazu (El Alto) do centra města. Odpoledne nás čeká prohlídka města založeného v kotlině pod majestátní horou Illimani (6.439m), náměstí Murillo s prezidentským palácem a metropolitní katedrálou, kostel San Francisco, starobylá ulička Jaen s koloniálními domy a čarodějnický trh, poté výlet do Údolí měsíce s úžasnými skalními věžemi a útvary vytvarovaných erozí.  (snídaně)

Den 8 (22. 3. 2019)

Ráno se přesuneme na letiště v La Pazu a čekáme nás 45 minutový přelet na jih Bolívie do města Uyuni. Prohlídneme si hřbitov starých parních lokomotiv a vagonů na tzv. Cementerio de trenes a poté se vydáme jeepy krajinou jako z divokého Západu okolo lagun Cachi a Khara do oblasti s nadmořskou výškou přes 4000 metrů.  (snídaně, oběd, večeře) 

Den 9 (23. 3. 2019)

Obdivovat budeme přírodní rezervaci Eduardo Avaroa – úžasnou krajinu, jeden z nejizolovanějších koutů planety, mj. pojedeme kolem jezer Laguna Verde a Laguna Colorada, kde můžeme pozorovat divokou zvěř včetně vikuní a až 3 druhů plameňáků, kolem vulkánu Licancabur (5916 m), známého „zkamenělého stromu“ Arbol de piedra, gejzírů a fumarolů. Večer návrat do Uyuni. Ubytováni budeme v hotelu ze soli! (snídaně, oběd, večeře)   

Den 10 (24. 3. 2019)

Vydáme se na výlet do největší solné pláně na světě Salar de Uyuni, cestou se zastavíme ve vesničce Colchani nedaleko sopky Tunupa. Velkou zajímavostí je ostrov Incahuasi, na kterém roste až 6000 kaktusů, některé až do výšky 6 metrů.  Odpoledne přejedeme kolem Potosí až do hlavního města Sucre. Večer fakultativně návštěva folklorního představení s možností focení.  (snídaně)

Den 11 (25. 3. 2019)

Sucre, celodenní pobyt v nejkrásnějším městě Bolívie, které je dodnes živým muzeem bohaté španělské aristokracie. Univerzitní městecko, příjemné klima a spousta bílých koloniálních staveb, např. klášter La Recoleta, katedrála, Casa de la Libertad, kde byla podepsána bolívijská nezávislost, dále užasné muzeum textílii etnických skupin jako Tarabuco ci Jalq’a.  (snídaně)

Den 12 (26. 3. 2019)

Ráno přeletíme přes Santa Cruz do paraguayského hlavního města Asunción. Po kratké prohlídce se vydáme do města Puerto Iguazu.  (snídaně)

Den 13 (27. 3. 2019)

Čeká nás prohlídka nejkrásnějších vodopádů Jižní Ameriky z argentisnké strany Iguazu, pěší výlet až k okraji 80 metrů hluboké propasti Ďáblova chřtánu nebo ostrůvku San Martín. Fakultativně možnost výletu pralesem s plavbou tryskovým člunem až pod vodopády. Odpoledne se podíváme k soutoku řek Paraná a Iguazu, které tvoří hranice tří států, Argentiny, Brazílie a Paraguaye.  (snídaně)

Den 14 (28. 3. 2019)

Prohlédneme si NP Iguazu a vodopády na brazilské straně. Cestou  navštívíme ptačí rezervaci s tukany, papoušky, kolibříky a dalšími druhy jihoamerického ptactva. Odpoledne odletíme z Foz do Iguaçu do Rio de Janeiro a následně se přesuneme do hotelu nedaleko pláže Copacabana.  (snídaně)

Den 15 (29. 3. 2019)

Den věnujeme Rio de Janeiru, čeká nás prohlídka města s náměstím Cinelandia, moderní katedrálou Sao Sebastiao, parkem Flamengo, největším fotbalovým stadionem světa Maracana. Dále návštěva Sambódromo, kde se koná během karnevalu přehlídka škol samby a také výjezd lanovkou na Cukrovou homoli – Pão de Açúcar (396 m), odkud se naskýtá nádherný pohled na město. Večer fakultativně návštěva typické restaurace churrascaria a po večeři představení brazilské hudby včetně samby.   (snídaně)

Den 16 (30. 3. 2019)

Rio de Janeiro, ráno vyjedeme zubačkou lesem Tijuca až na vrchol hory Corcovado (710 m), kde stojí asi nejznámější socha Krista, nezapomenutelné pohledy na město s Cukrovou homolí, záliv Guanabara. Zájemci se budou moci proletět vrtulníkem a obdivovat tak nejen sochu Krista, ale i kopcovitou krajinu Ria z ptačí perspektivy. Relaxace na pláži Copacabana či Ipanema, odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy  (snídaně)

Den 17 (31. 3. 2019)

Návrat do Prahy

 

Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, světelným podmínkám a počasí.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.