Fotoexpedice Kanada 2024

Západní Kanada je naše velice oblíbená destinace, kam se pravidelně vracíme. Podzimní Kanada nabízí nádherně barevnou krajinu a výrazně menší množství turistů, než v hlavní sezóně. Těšit se můžete na hory, ledovce, vodopády, divoké pobřeží Pacifiku i krásná města. Pojeďte s námi objevovat nejkrásnější národní parky Kanady – Banff, Jasper a Yoho a fotografovat krajinu a divoká zvířata.

 

Základní informace

Termín:  18. 9. – 29. 9. 2024  (12 dní / 10 nocí) OBSAZENO
Běžná cena: 99 900 Kč / 89 910 Kč při platbě předem
Počet účastníků: 8 fotografů + 1 lektor
Doprava: letecká, na místě minivany
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování se řeší individuálně podle možností a  programu
Zaměření: krajina, zvířata, reportážní fotografie
Fyzická náročnost: střední – pěší turistika do 10 km s možností přizpůsobit délku chůze vlastní aktuální kondici

Lektor

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Kam se vydáme

Naše cesta započne v hlavním městě Alberty a dějišti olympijských her Calgary. Po dni stráveném na pláních Alberty se vydáme na západ do hor. Čekají nás nádherné národní parky Banff, Yoho a Jasper s mohutnými skalními masivy, ledovci, jezery, vodopády a hlavně spoustou volně žijících zvířat. Po cestě dál na západ budeme fotografovat volně žijící medvědy u Blue River, navštívíme indiálnská území a dojedeme až do Vancouveru. Kromě města samotného se vydáme i na nádherné pacifické pláže Vancouver Islandu.

Vancouver

 

Co je dobré vědět o Kanadě?

Naše cesta protne řadu různých oblastí s velmi rozmanitou nadmořskou výškou. Podzim je stále příjemnou částí roku a na většině míst se můžeme těšit na teploty kolem 20 stupňů. V roce 2019 zde padaly teplotní rekordy blížící se k 30°C. Nicméně při přejezdech horských sedel, na ledovcích, nebo při náhlém blizardu může dojít k výraznému ochlazení. Proto je potřeba počítat i nižšími teplotami k 10°C.

Bezpečnostní rizika v západní části Kanady jsou spojena zejména s vlastní neopatrností a divokými zvířaty. Pokud se při cestě budete řídit pokyny lektora, není potřeba se ničeho obávat. Podceňování základních pravidel chování ve volné přírodě a horách se nemusí vyplatit. Kanaďané jsou velmi příjemní a vstřícní a bezpečnost je na nadstandardní úrovni.

Elektrické napětí v Kanadě je 110 V, zásuvky jsou uzpůsobeny pro zástrčky s plochými konektory. Adapter na US/Kanada zásuvky je u nás běžně dostupný.

Ve většině hotelů je hostům k dispozici internet buď formou wi-fi nebo připojením přes kabel. V odlehlých oblastech národního parku nemusí být k dispozici ani internet ani mobilní signál.

Mobilní telefony fungují velice dobře na většině míst, pouze v NP mimo osídlené oblasti nemusíte mít signál. V Kanadě se používá jiné frekvenční pásmo než v Evropě, takže je dobré ověřit, zda Váš mobilní telefon je vhodný pro použití v Severní Americe.

Časový posun je zde -9 či -8 hodin dle lokality

 

 

Co budeme fotografovat na fotoexpedici Kanada 2024

Tato expedice je zaměřena zejména na přírodu a krajinářskou fotografii. Čekají nás úchvatné krajinné scenérie s mohutnými horskými masivy zrcadlícími se v hladinách jezer, neobydlená údolí, divoké řeky i nespoutané pobřeží Pacifiku. Dalším silným tématem pro nás budou divoce žijící zvířata v čele s medvědy, jeleny, losy, divokými ptáky a kozami. A pomyslnou třešničkou na dortu bude Vancouver, zřejmě nejmalebnější velké město v Kanadě.

 

Pro koho je expedice určena

Nezáleží na tom jakou máte výbavu ani kolik máte fotografických zkušeností. Důležitá je chuť objevovat, učit se a láska k přírodě. Fotoexpedice do Kanady nabízí panenskou krajinu, nádherné hory, ledovce, vodopády, možnost pěších tůr a jedno z nejmalebnějších měst Kanady Vancouver. S ohledem na dlouhotrvající zákaz cestování do Kanady je v zemi aktuálně minimum turistů, takže si můžeme přírodu o to víc užít!

Co obsahuje základní cena fotoexpedice

Základní cena této expedice je stanovena na 99 900 Kč

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků, transfery, doprava automobily na místě, trajekty, ubytování se snídaní, vstupy do NP, river Safari, poplatek za udělení vstupního VISA, komplexní cestovní pojištění “Sbaleno za poznáním” od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby českého průvodce po celou dobu pobytu.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k produktům a možnosti pojištění s Vámi rádi probereme.

Příplatkové služby

V případě zájmu Vám zajistíme jednolůžkový pokojupgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám cestu upravíme přesně podle Vašich představ. Dále je možné fakultativně zajistit focení z vrtulníku či letadla a raftaření.

 

Podrobný program

DEN 1  (18. 9.) Cesta do Kanady

Odlet z Prahy do Calgary. Transfer do hotelu, odpočinek po cestě.

DEN 2 (19. 9.) Pláně Alberta

Podnikneme celodenní výlet do vnitrozemí Alberty. Čekají nás nekonečné pláně, malé i velké farmy, opuštěný uhelný důl, ropná těžební kladiva a muzeum s nejrozsáhlejší sbírkou dinosauřích koster na světě. K večeru navštívíme i olympijský park v Calgary.

DEN 3 (20. 9.) Národní park Banff

Vyrazíme na západ do hor (Canadian Rockies), kde začneme národním parkem Banff. Čekají nás nádherné horské masivy zrcadlící se v hladinách jezer, divoká příroda a slušná šance potkat divoká zvířata. Odpoledne se vydáme na pěší tůru kolem jezera Minnewanka.

DEN 4 (21. 9. ) Národní park Yoho

Brzy ráno se vydáme fotografovat jezero Lake Louise v ranním světle. Východ slunce postupně osvětlující horský masiv zrcadlící se na hladině jezera je nezapomenutelný. Pokračovat budeme do národního parku Yoho, který nám nabídne nádhernou scenérii jezera Emerald s možností fotografování z lodiček, mohutný vodopád a možnost trackovat v nádherné horské krajině. Celý den strávíme v lesích západního úpatí hor.

DEN 5 (22. 9.) Ledovce podél Icefield Parkway

Vydáme se  po světoznámé Icefield parkway, silnici protínající národní park Jasper. Jak název napovídá, můžeme se tešit zejména na úchvatné ledovce včetně možnosti na jeden z nich vystoupit, ledovcová jezera, horské štíty a klikatá udolí.

DEN 6 (23. 9.) Národní park Jasper

Šestý den je naplánován jako relaxační. Strávíme jej v nádherném horském centru Jasper. Dopoledne věnujeme fotografování nádherných vodopádů Athabasca a k večeru se vydáme lanovkou na blízký skalní štít.

DEN 7 (24. 9.) Blue River

Celý den budeme cestovat podél Blue River po malebné HW 5 až do Kamloops. Našim cílem bude s trochou štěstí kromě fotografování krajiny i fotografování medvědů.

DEN 8 (25. 9.) Highway 5, městečko Hope a večerní Vancouver

Cestou na západ navštívíme malé městečko Hope, které proslavila nejen krásná příroda, ale i natáčení prvního dílu filmu Rambo. Odpoledne dojedeme do Vancouveru, kde k večeru navštívíme Stanley park. Fotografovat budeme místní marínu, Lions Gate Bridge, hydroplány a zájemci navštívit mořské akvárium. V parku zůstaneme až do pozdních večerních hodin, abychom mohli pořídit noční snímky města, zrcadlícího se v zátoce.

DEN 9 (26. 9.) Vancouver Island

Přesuneme se trajektem na Vancouver Island a budeme fotografovat divoké pacifické pobřeží tohoto ostrova spolu s dešnými lesy. Čeká nás zcela odlišné mikroklima a flora. Navštívíme jedny z nejkrásnějších pláží Kanady. K večeru se ubytujeme v příjemném městečku Victoria, které je vzdáleno jen pár kilometrů od amerického pobřeží. Po cestě nás čeká rybářská vesnička, malý vodopád a řada dalších malebných míst.

DEN 10 (27. 9.) Vancouver

Ráno se vydáme trajektem zpět do Vancouveru, kterému věnujeme celé odpoledne a večer. Navštívíme Olympijskou vesničku, moderní centrum i pestrobarevné čtvrti plné hospůdek a kaváren.

DEN 11 (28. 9.) Odlet do Evropy

Ráno dokoupíme poslední dárky, zabalíme a vydáme se na cestu zpět do Evropy.

DEN 12 (29. 9.) Návrat do ČR

Přílet do Prahy.

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz

 

    Přihlášení na expedici