Fotoexpedice Lofoty – polární záře 2021

Lofoty 2021

Lofoty jsou jedním z nejfotogeničtějších koutů Skandinávie. Nádherná, drsná krajina, fjordy, malebné vesničky a severský styl života. Vracíme se na Lofoty v zimě, abychom mohli fotografovat zasněženou krajinu a hlavně dech beroucí polární záři. Lofoty jsou díky mírné zimě a poloze za polárním kruhem ideálním místem pro její pozorování a fotografování.

 

Základní informace

Termín: 16. 11. – 23. 11. 2021  (8 dní/ 7 nocí)
Základní cena: 49 900 Kč
Počet účastníků: 7 fotografů + lektor (OBSAZENO, přijímáme náhradníky)

Doprava: letecká, na místě dva osobní automobily
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: v ceně je obsažena snídaně, další jídlo budeme řešit individuálně dle programu

Fyzická náročnost: střední

 

Lektor a průvodce

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Kam se vydáme

Našim cílem jsou norské Lofoty. Soustava ostrovů a poloostrovů nabízí úchvatná panoramata, členité fjordy, nádhernou nedotčenou severskou krajinu a vynikající podmínky pro fotografování polární záře. Navštívíme postupně jižní a střední část souostroví od nejjižnějšího městečka Å až po Svolvær. Čeká nás úžasné fotografování, při kterém se celou dobu budeme pohybovat za polárním kruhem. 

 

Co je dobré vědět o lokalitě

Počasí na Lofotech je v zimě nevyzpytatelné, ale díky teplým proudům většinou příznivé. Teplota se v listopadu typicky pohybují kolem nuly, v noci mrzne. Do Norska není povinné ani doporučené žádné očkování. Přesto si ověřte, že máte platné přeočkování proti tetanu. Lékařská péče v Norsku je na vysoké úrovni. Každý účastník má v ceně expedice zahrnuté velmi kvalitní komplexní cestovní pojištění.

Bezpečnostní rizika na Lofotech jsou zcela minimální. Budeme se pohybovat po venkově, kde je kriminalita zcela minimální. Při setkání s divokými zvířaty je potřeba dodržovat bezpečnou vzdálenost a pokyny lektora.

Elektrické napětí je 220 V s klasickou evropskou zásuvkou. V hotelů je hostům k dispozici internet.

Mobilní telefony fungují na většině míst, pouze v odlehlejších oblastech nemusíte mít signál.

Stravování v Norsku je vynikající a bohužel velmi drahé. Po většinu pobytu budeme jíst 2x denně s ohledem na světelné podmínky. Navštívíme i obchod s možností nákupu potravin.

Tipy, jak se sbalit na cestu najdete na našem blogu.

 

CoVID opatření

Norsko aktuálně uznává Evropské CoVID pasy. Pokud jste plně očkováni, můžete cestovat do Norska bez omezení

 

Co obsahuje základní cena


V základní ceně jsou obsaženy zpáteční letenky Praha – Oslo – Narvik – Oslo – Praha včetně všech tax a poplatků, transfery, ubytování v krásném stylovém hotelu se snídaní, vstupy, komplexní cestovní pojištění od Evropské pojišťovny, služby českého průvodce a fotografický workshop.

 

Cena neobsahuje stravování mimo snídaní. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k produktům a možnosti pojištění s vámi rádi probereme.

 

Příplatkové služby

V případě zájmu vám zajistíme také jednolůžkový pokojupgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi vám cestu upravíme přesně podle vašich představ.

Podrobný program

Den 1 (16. 11. 2021) Cesta na Lofoty
Z Prahy vyrazíme přes Oslo letecky až na Lofoty. Na místo dorazíme ve večerních hodinách, vyzvedneme auta v autopůjčovně a přesuneme se do blízkého hotelu. Ubytujeme se a pokud to počasí dovolí, vydáme se již na první fotografování polární záře.

Den 2 (17.11.2021) Cesta na jih

Čeká nás putování na jih skrz 2/3 Lofot do oblasti Lakenes. Celý den budeme dělat zastávky a fotografovat zasněženou severskou krajinu, její zrcadlení ve fjordech a jezerech.

Den 3 (18. 11. 2021) Pláže Uttakleiv

Vydáme se na západ do oblasti písečných pláží s bílým pískem a kamenitých pláží navzájem propojených  cestami po pobřeží a tunely.

Den 4 (19. 11. 2021) Rybářské městečko Henningsvær a jeho okolí
Nádherné rybářské městečko, ve kterém budeme fotografovat tradiční sušení ryb, přístav, blízkou písečnou pláž a fjordy v okolí.

Den 5 (20. 11. 2021) Vesnička Nusfjord a pláž Kvalvika
Den začneme ve vesničce Nusfjord, která je zapsána na seznamu UNESCO. Odpoledne se vydáme přes hřeben na známou pláž Kvalvika a čeká nás nádherné krajinářské fotografování až do pozdního večera.

Den 6 (21. 11. 2021) Hamnøya, Reine a Å
Vydáme se na nejjižnější cíp Lofot a budeme objevovat krásná místa jako Hamnøya, Reine a známé městečko Å.

Den 7 (22. 11. 2021) Cesta na sever
Poslední den na Lofotech máme jako rezervu pro místa, která jsme neměli možnost fotografovat v předchozích dnech. Zároveň se k večeru přesuneme zpět k letišti EVE.

Den 8 (23. 11. 2021) Návrat do ČR

 

 

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek.

 

 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz