Fotoexpedice Majáky východního pobřeží USA 2023

Portland Head

Východní pobřeží USA nabízí jedny z nejkrásnějších majáků na světě. Opět po 4 letech se vracíme na pobřeží s nádhernými útesy, plážemi, mosty a majáky. Procestujeme celkem pět států, navštívíme Boston a užijeme si nádherné letní počasí!

Základní informace


Termín : 29. června až 10. července  2023 (12 dní / 10 nocí)
Základní cena: 79 900 Kč / LAST MINUTE cena 69 900 Kč
Počet účastníků: 4 účastníci + 1 lektor (Přijímáme přihlášky)
Doprava: letecká, na místě miniVAN
Ubytování: dvoulůžkové pokoje v hotely třídy ***
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: příroda, krajina, moře, dlouhé expozice
Fyzická náročnost: mírná, čekají nás 1 – 5 km pěší chůze denně

Průvodce


Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Fotoexpedice Východní pobřeží USA 2024

Proč právě tato cesta?

Severovýchodní pobřeží USA má jedinečnou atmosféru. Snoubí se zde britská tradice s americkým duchem. Nabízí jedinečnou přírodu, krásná městečka a hlavně nádherné pobřeží s těmi nejkrásnějšími majáky v USA. Postupně projedeme státy Massachusetts, New Hampshire, Maine, Wermont a Rhode Island, navštívíme Boston nebo třeba nádherný národní park Acadia.

Začátek léta v této oblasti nabízí velmi příjemné klima bez vysokých teplot, ale s krásnými slunnými dny. Vyrazíme v malé skupině a kromě fotografování si užijeme i poklidnou atmosféru přímořských městeček a skvělé jídlo.

Fotograficky se můžete těšit na dlouhé expozice, mnoho příležitostí pro létání dronem a samozřejmě street fotografii.

Fotoexpedice Východní pobřeží USA 2024

Pro koho je tato cesta určena?


Pokud milujete moře, ostrovy, zátoky a majáky, tak tato cesta je pro vás. Nádhernou přírodu doplňují příjemná městečka a velmi přátelští lidé. Budeme cestovat v malé skupině, hodně na pohodu. Nebudeme nikam spěchat nebudeme se do ničeho nutit. Vychutnáme si nádhernou atmosféru a příjemně si zafotíme. Je úplně jedno jestli fotografujete mobilem nebo profesionální technikou, zda máte dron nebo ne. Pokud chcete objevovat, vychutnávat, ochutnávat a fotit, patříte k nám.

 

CoVID rizika a opatření v praxi


USA aktuálně již nepožaduje ani testování, ani očkování a neuplatňuje žádná omezení.

 

Fotoexpedice Východní pobřeží USA 2024

Co obsahuje základní cena

V ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně zavazadel, všech tax a poplatků Praha – Boston – Praha, lokální dopravu na místě, ubytování se snídaní, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, služby česky mluvícího průvodce a fotografický workshop.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

Fotoexpedice Východní pobřeží USA 2024

Podrobný program

Den 1 (29. 6.) Cesta do USA

Z Prahy vyrazíme v ranních hodinách do Bostonu. Po příletu se ubytujeme ve městě, nakoupíme základní zásoby a odpočineme si po cestě.

Den 2 (30. 6.) Boston 

Celý den věnujeme Bostonu, který nabízí velice pestrý mix fotografických příležitostí. Náherné parky, starou i moderní zástavbu, přístav a nekonečně možností pro street fotografii.

 

Den 3 (1. 7.) Pobřeží Massachusetts


Vydáme se na sever podél pobřeží Massachusetts. Navštívíme známý Salem, malebný Rockport a Essexu. Čekají nás klidná přístavní městečka a mokřady Great Marsh s možností fotografování ptactva.

 

Den 4 (2. 7.) Útesy New Hampshire a Maine

Projedeme krátce New Hampshire a vydáme se do Maine. Čekají nás nádherné útesy a hlavně majáky. Nádherný ostrovní Nubble Lighthouse budeme fotografovat v denním světle a Portland Head Light v západu slunce.

Den 5 (3. 7.) Pobřeží Maine


Celý den budeme putovat po malých vesničkách na divokém pobřeží státu Maine. Čeká nás poctivá venkovská atmosféra, řada ostrůvků, zálivů a nádherné lesy.

 

Den 6 (4. 7.) Národní park Acadia

Celý den věnujeme osotrovnímu národnímu parku Acadia. Budeme fotografovat klidná jezera, pobřeží i vyhlídku na okolní ostrovy.

Den 7+ 8 (5. a 6. 7.) Hory a vnitrozemí


Vydáme se zpět na jih a tentokrát místo pobřeží zvolíme cestu vnitrozemím. Těšit se můžete na nádherné White Mountains a následně i Green Mountains. Pokoříme i Mt. Washington, horu která je známá extrémním zimním počasím. V létě ale nabízí úchvatné pohledy do krajiny.

 

Den 9 + 10 (7. a 8. 7.) Rhode Island

Rhode Island je jedním z nejmenších států v USA. Přesto nabízí nespočet zajímavostí. Bydlet budeme v Providence a hvězdicovitě vyjíždět na focení.

Den 11 (9. 7.) Cesta zpět do Evropy

Dopoledne stihneme ještě nějaké drobné nákupy na rozloučenou a odpoledne odletíme do Evropy

 

Den 12 (10. 7.) Návrat do Prahy

Fotoexpedice Východní pobřeží USA 2024

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.