Fotoexpedice Maroko 2016

Maroko je jednou z nejmalebnějších a rozhodně nejbezpečnějších zemí severní Afriky. Pro rok 2016 jsme připravili fotografickou expedici, při které společně navštívíme malebná města v čele s Casablancou, zelené oázy, nádherné písečné duny a budeme se věnovat i street fotografii. Přijměte pozvání do světa barev, bohaté kultury a kontrastujících přírodních krás.

 

Základní informace

Termín : 12. květen až 22. května 2016  (11 dní)
Základní cena: 64 900 Kč
Počet účastníků: 11 fotografů + lektor (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě jeepy 4×4 a autobus
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaněpolopepenze dle programu, ostatní stravování budeme řešit individuálně dle možností a programu
Zaměření: krajina, pouště, město, detaily, architektura, sociální fotografie, moře
Fyzická náročnost: mírná

Lektor

Milan Fischer

Milan Fischer

Milan se specializuje zejména na fotografování krajin. Procestoval na dvě desítky zemí, má za sebou řadu výstav a jeho snímky se mohou pochlubit neopakovatelnou světelnou atmosférou. S námi byl například v Austrálii a na Madeiře, bude mít na starost zejména práci se širokoúhlým objektivem, s hloubkou ostrosti v krajině a kompozicí obrazu u krajinných celků.

 

Co je dobré vědět o lokalitě

Dříve francouzská kolonie v sobě mísí africkou, arabskou i evropskou kulturu, přitom si však zachovává tajemnou osobitost. Tato arabská země s bohatou historií, vyspělou kulturou a početnými přírodními krásami se pomalu otvírá světu a nabídne nám pestrou paletu fotografických podnětů.

Maroko je jednou nejbezpečnějších afrických zemí.

Pro pobyt není potřeba žádné speciální očkování. Při dodržování běžných hygienických zásad nehrozí žádná zdravotní rizika.

 

Co obsahuje základní cena

Základní cena 64 900 Kč.

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – Marrakech/Casablanca – Praha, transfer z a na letiště, lokální dopravu na místě, ubytování se snídaní, polopenze dle programu, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby česky mluvícího lektora.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní a vyjmenovaných večeří, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

 

Podrobný program

Den 1 (12.5.2016) : Cesta do Maroka
Vydáme se letecky z Prahy přes Frankfurt do Marrakech. Z letiště se přesuneme hotelu, kde nás čeká odpočinek po cestě a večerní procházka po městě.

Den 2 (13.5.2016) : Marrakech
Vydáme se na celodenní prohlídka Marrakeche. V centru navštívíme hrobky Saadians Tombs, kde se nachází okolo 60 členů dynastie Saadiů. prohlédneme si palác Bahia a exterier mešity Koutoubia. Odpoledne nás čeká náměstí Djemma el Fnaa s tržištěm.

Den 3 (14.5.2016) : Marrakech-Cascades d’Ouzoud-Quarzazate
Po snídani se vydáme směrem k přírodnímu mostu Imi-n-Ifri nedaleko města Denmate. Poté nás čekají vodopády Cascades d’Ouzoud, které padají do řeky z výšky 100m a vytvářejí přitom přírodní jezírka. V podvečer dojedeme do městečka Quarzazate, které je považován za vstupní bránu do marocké pouště. Společná večeře! Po večeři procházka městem.

Den 4 (15.5.2016) : Quarzazate-Ait Benhaddou-Quarzazate
Ranní procházka městem, odjezd do nedaleké pevnosti Ksar of Ait-Ben-Haddou s typickou marockou architekturou. Odpoledne návrat do Quarzazate. Společná večeře!

Den 5 (16.5.2016) : Quarzazate-Tinerhir-Oáza Merzouga 

Čeká nás celodenní přejezd do oázy Merzouga se zastávkou v soutězce Tondra a městečku Tinerhir. Podvečer přijedeme do oázy obklopené obřími písečnými dunami dosahujícími místy výšky až 150m.

Den 6 (17.5.2016) : Oáza Merzouga, poušť

Čeká nás východ slunce v dunách. Po snídani se džípy 4×4 vydáme do skalnaté pouště v okolí oázy, po cestě se zastavíme v oblasti naleziště zkamenělin.Večer si v dunách vychutnáme západ slunce. Společná večeře!

Den 7 (18.5.2016) : Oáza Merzouga-Erfoud-Azrou-Fes

Čeká nas celodenní přejezd do oblasti jižního Atlasu do města Fes. Projedeme údolím řeky Zíz, podíváme se do městečka Azrou a navštívíme i průsmyk Col du Zad.

Den 8 (19.5.2016) : Fes-Volubilis-Moulay Idris
Prohlídka Fes, návštěva mešity Karouiine. Odpoledne nás čekají vykopávky v městečku Volubilis a příjezd do města Moulay Idris. Společná večeře!

Den 9 (20.5.2016) : Moulay Idris-Meknes-Rabat

Po snídani se vydáme do města sultána Moulaye Ismaila Meknes, prohlédneme si bránu Bab Mansour. Po příjezdu do Rabatu nás čeká prohlídka, společná večeře a odpočinek.

Den 10 (21.5.2016) : Rabat-Casablanca

Přesneme se do Casablancy. V rámci její prohlídky navštívíme největší mešitu Maroka Hasaana II. i místní tržiště. Společná večeře.

Den 11 (22.5.2016) : Casabanca-Praha

Krátce po půlnoci se přesuneme na letiště a vydáme se opět přes Frankfurt do Prahy.

 

Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, světelným podmínkám a počasí.

 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.